Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « jak usunąć rysy na szkle po domowemu?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: jak usunąć rysy na szkle po domowemu?  (Przeczytany 58535 razy)
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #15 : Styczeń 01, 2010, 00:33:17 »

Przecież gąbka nic nie da. Zawracanie głowy tylko.
Trzeba by było wypełnić czymś, co zastyga tworząc krystaliczne struktury, tylko czym?
Obawiam się że z rysą będzie jak z teściową: albo wymieniasz cały zestaw, albo zostawiasz akwarium i musisz się przyzwyczaić i polubić.
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #16 : Styczeń 01, 2010, 00:42:42 »

Obawiam się że z rysą będzie jak z teściową: albo wymieniasz cały zestaw, albo zostawiasz akwarium i musisz się przyzwyczaić i polubić.

He he he, to dobre było na zakończenie roku.
Zapisane
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #17 : Styczeń 01, 2010, 01:04:42 »

Juz na rozpoczęcie Nowego  Grin
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #18 : Styczeń 01, 2010, 01:28:53 »

U mnie jeszcze był stary. Ale skończmy OT.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #19 : Styczeń 01, 2010, 19:47:13 »

polecialo tutaj troche dziwnych zdan ale ja zadalem pytanie gdyz jestem ciekawy czy moze jednak da sie taka operacje zrobic ;]
zamierzam i tak kupic nowy baniak, aktualne rysy nie sa duze ale pomyslalem ze wyrzucac nie musialbym tego szkla a jakby sie dalo zalepic to kto wie, moze wreczy sie komus etc (bo poniszczonego to glupio by mi bylo dawac...)
rysy niestety przez niezdarne uzytkowanie kumpla (temat dluga rzeka - OT)
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #20 : Styczeń 02, 2010, 15:03:52 »

Idż do szklarza sie zapytać czy można takie coś zrobić .Jak tak to czym i czy to będzie drogie. On na pewno będzie wiedział w końcu szklarz  Grin
Zapisane
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 02, 2010, 18:04:10 »

Pasta do polerowania szkła + filc na wiertarce i jedziesz. Tylko nie przesadź, żeby szkło nie zniekształcało obrazu.

zeszły ale musiałem szlifować szlifierka elektryczna Wink bo tak recznie to sie trzeba nameczyc

Może lepiej nie opowiadaj takich bzdur bo jeszcze ktoś uwierzy i sp....... sobie akwarium.
W to, że rysy na szkle da się usunąć pastą do polerowania lakieru to chyba nikt nie uwierzy Smiley Natomiast usunięcie rys ze szkła jest jak najbardziej możliwe. Jednak należy sobie zadać pytanie czy warto się w to bawić, bo nie jest to łatwe, a poza tym wymiana szyby będzie chyba tańsza niż zakup dobrej pasty Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 18:09:17 wysłane przez Wilku » Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #22 : Styczeń 02, 2010, 20:21:40 »

Właśnie a zresztą sam piszesz że zamiezasz i tak kupić nowy baniak więc po co to dalej ciągnąć ?
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #23 : Styczeń 02, 2010, 21:11:03 »

zamierzam i tak kupic nowy baniak, aktualne rysy nie sa duze ale pomyslalem ze wyrzucac nie musialbym tego szkla a jakby sie dalo zalepic to kto wie, moze wreczy sie komus etc (bo poniszczonego to glupio by mi bylo dawac...)

czytaj wszystko najlepiej bo jeszcze ocenisz kiedys ludzi za brak informacji o nich...
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
arti-131
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 427



« Odpowiedz #24 : Styczeń 03, 2010, 16:31:22 »

Przecież ju7ż dostałeś odpowiedź jak to zrobić  Angry A ja dokłądnie czytam najwyżej nikomu nie dasz tego akwa i już  Angry
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #25 : Styczeń 03, 2010, 16:43:31 »

ano juz dostalem odpowiedz, chyba wsio wiadomo ale temat mysle dobry poruszylem, pewnie nie jedna osobe zaciekawi wiec moze modek nie bedzie usuwal topica Smiley
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
pin54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #26 : Styczeń 04, 2010, 22:36:42 »

Jak bańka kilkaset czy kilka tysięcy litrów to może i warto byłoby pobawić się pastą.
Pogooglaj o glasweld, środek nazywa się gforce chyba. Ogólnie jest tego na rynku duuużo więcej. Kilka lat temu był problem, w tej chwili jest w czym wybierać. Efekt końcowy nie zawsze jest taki jak sobie to można wyobrazić - zwykle szkło po naprawie nie wygląda jak nowe, ale na pewno wygląda znacznie lepiej. Grubych rys nigdy nie udało nam się zlikwidować (robiliśmy próby z 3 lata temu na szkle samochodowym).

Naturalnie wszystkie środki tylko i wyłącznie do zastosowania maszynowego (np. polerka + specjalna końcówka). Cen nie pamiętam, nie wnikałem, ale do jednorazowej naprawy małego zbiornika może być faktycznie nieopłacalne.
Zapisane
Sławeek
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #27 : Styczeń 05, 2010, 08:37:03 »

Ja stosowałem zwykła paste polerska do lakierów samochodowych lekko ścierną może byc np. Tempo . Na szmatke i heja , roboty co niemiara ale drobne ryski znikły grube sie zmniejszyły nieznacznie .Pamiętajmy o dokładnym umyciu akwa po robocie !!
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #28 : Styczeń 05, 2010, 17:27:48 »

Ja stosowałem zwykła paste polerska do lakierów samochodowych lekko ścierną może byc np. Tempo . Na szmatke i heja , roboty co niemiara ale drobne ryski znikły grube sie zmniejszyły nieznacznie .Pamiętajmy o dokładnym umyciu akwa po robocie !!

Pasta Tempo to najwiekszy syf jaki może być.Uzycie tej pasty na aucie daje chwilowy efekt.Co do polerki to polecam produkty 3M lub Farecla.W produktach z wyzszej półki nie chodzi o zdzieranie jakiejs warstwy powłoki lakierniczej ale rozgrzanie lakieru.Osobiście posiadam i preferuje paste 3M i jest to robota głównie wykonywana maszynowo.
Zapisane

Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #29 : Styczeń 05, 2010, 18:28:15 »

A może by tak gdzie są te rysy tło dać Cheesy
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: