Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « hydroponika + filtr przepływowy :: zdjęcia + schemat
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: hydroponika + filtr przepływowy :: zdjęcia + schemat  (Przeczytany 8077 razy)
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« : Czerwiec 01, 2010, 11:54:38 »

A moglabys porobic pare fotek tego filtra i cos wiecej napisac najlepiej w dziale zrob to sam ... intryguje mnie i budowa i podlaczenie z hydroponika Wink


Zakupiłam z mężem akwarium w którym filtracja wyglądała tak:



Większość wody nie dawała rady przesiąknąć przez flizelinę i przejść do kolejnych warstw a co za tym idzie woda przelewała się do akwarium nie przefiltrowana, czyli filtracja była mało wydajna. Dodatkowo co chwilę wata się zatykała co tym bardziej zmniejszało przepływ wody. W zasadzie trzeba by ją było płukać 2 razy dziennie żeby filtr działał w miarę sprawnie. Zamiast kupować nowy filtr, postanowiliśmy przerobić oryginalny, przy okazji dodając kilka roślinek, bo czytając forum zachwyciłam się pomysłem hydroponiki Smiley

Zrobiliśmy tak:



Jako warstwy włożyliśmy - od góry patrząc:
- trochę flizeliny żeby wygłuszyć płynącą wodę bo nam się strumyczek zrobił w salonie Wink
- keramzyt - duże kawałki
- połowę drobniejszy od keramzytu czarny żwir
- bardzo drobny żwir w kolorze żółtym Tongue (a co - niech będzie kolorowo Cheesy)
- warstwę flizeliny (głównie żeby żwir się nie osypywał, ale też jako najdrobniejszą warstwę filtrującą)
- keramzyt
- ceramikę


Zdjęcia:


http://lh3.ggpht.com/_kzK8Pjhumcw/TATeMH6aQlI/AAAAAAAAL-Y/gKRQvlQCMNI/s512/filtr2.jpg
http://lh6.ggpht.com/_kzK8Pjhumcw/TATeL7UK6fI/AAAAAAAAL-U/sDibIH1q-cM/s512/filtr1.jpg

...i działa świetnie Smiley Nawet po odmulaniu dna po chwili woda robi się przejrzysta.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, coś jest mało jasne itp to chętnie odpowiem Smiley

Jeśli coś źle nazwałam - poprawiajcie mnie proszę - to moje pierwsze akwarium i raczej nazywam rzeczy "po swojemu"  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2010, 14:13:03 wysłane przez gosieks83 » Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 01, 2010, 13:04:49 »

Zamiast tych bamboo lucky lepszy byłby skrzydłokwiat (Spathiphyllum) ponieważ wchłania wiecej azotu i potrzebuje dużo mniej swiatła no i efektowniej wygląda. A tak poza tym to jest OK.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 01, 2010, 13:43:45 »

jest 1 skrzydłokwiat z prawej, bambus wyleci jak tylko znajde cos w zastępstwie Smiley
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 11, 2010, 06:49:40 »

Dzieki gosieks83 Wink Ciekawe rozwiązanie z tym spgetti Cheesy Musze się zastanowić i może sam takową konstrukcję wykonam Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: