Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zielona woda  (Przeczytany 6401 razy)
sbinek2
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Luty 03, 2010, 21:06:13 »

Moi kochani pierwszy raz odwiedzam wasze forum.Powodem tego jest 100l akwarium które posiadam od września.Moją bolonczką jest zieleniejąca woda.Używam wody z kranu,którą wcześniej odstawiam na dobę dodając do niej "sera aquatan.przed samą wymianą dodaje sól.Niestety woda po tygodniu zielenieje.Dodam ,że światło pali się około 6 h.Słyszałem,że może pomóc światło ultrafioletowe.proszę o pomoc.
Zapisane
gajo123
Gajowy
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 291



« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2010, 21:18:08 »

Mi pomogło kilkudniowe zaciemnienie - okrycie kocem.
Koc odsłaniałem jedynie na czas karmienia.

Problem może jednak wrócić jeśli nie znajdzie się przyczyn pojawienia się "zielonej wody".
U mnie to była za słaba filtracja i prawdopodobnie niedobór potasu i magnezu.
W każdym bądź razie zielona woda nigdy nie wróciła.

A propo - albo odstawia się kranówkę na dobę albo się do niej dodaje uzdatniacza.
Nie ma sensu dodawać chemii skoro z wody już pozbyliśmy się chloru.
Zapisane


Akwarium i hydroponika
sbinek2
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2010, 09:12:45 »

Dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.Nie napisałem że w moim akwarium jest tylko jedna żywa roślinka , a reszta to plastik.więc może to jest przyczyną.  Jeżeli chodzi o filtrację to mam filtr aquael na150l taki wewnętrzny  i drugi taki z trzema komorami przez które przelewa się woda. Ten drugi był na wyposażeniu akwarium , ale żadko go używam bo strasznie brzęczy. No z tą chemią to była porada w sklepie. Dodam tylko jeszcze , ze rybki czują się nieżle i rosną jak na drożdżch , a zwłaszcza 2 skalary ,które uwielbiam . Więc może To tylko brak tych roślin.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 04, 2010, 10:11:03 »

Jakie masz inne ryby, ile ich masz, czym karmisz i ile, czy filtr chodzi 24h/dobę, jak często i jakie podmiany wody, jakie podłoże (grubość warstwy, rodzaj i granulacja), jakie oświetlenie, po co ta sól i dlaczego tylko 2 żywe rośliny???
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
sbinek2
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2010, 12:00:24 »

1.moje ryby to: 2 skalary , 1gupik , 4 żałobniczki , 4 neonki , 1 czarna molinezja , 1 żółta molinezja w tym 5 małych (już swojego chowu) 2 glonojady , 1 cudak.                                                                                                                     
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #5 : Luty 04, 2010, 12:12:04 »

Przeczytaj. Być może rozjaśni trochę temat
http://www.nyzio.com/artyk/zakwit_wody_w_akwarium.htm
Zapisane

sbinek2
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Luty 04, 2010, 12:21:36 »

Przepraszam za szybko wyslałem. Cd: karma to Sera płatki i granulki , nazwy nie podam , bo jestem w pracy. Karmię 2 razy dziennie na przemian raz płatki , a raz granulki. 2 małe opakowania starczyły mi na 3 miesiące. Filtr chodzi na okrągło.Wodę podmieniam co dwa tygodnie około 1/4 akwarium. Podłoże ma około 4cm i składa sie z kamyków , na samym dnie malutkie i im wyżej tym grubsze. Oświetlenie to 2 oryginalne świetlówki 18w szt.(jest to akwarium aquael) i zapalam na 1h rano gdy wychodzę do pracy i około 5h wieczorem.Jeżeli chodzi o sól to myślałem że jest ona konieczna. Dodam jeszcze , że woda w moim mieście nadaje się do picia , ma znikome ilości chloru , lecz ponoć jest wapienna.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 04, 2010, 13:07:06 »

Sól nie jest konieczna. Wodę przydałoby się podmieniać częściej. Światło zamontuj na zegarze (koszt to ok 10 zł w markecie budowlanym bądź w sklepie elektrycznym) i ustaw na jakieś 8-10 h. Żywe, łatwe rośliny jak anubias, mikrozorium, nurzaniec,  żabienice, zwartki  by się przydały.

Ile razy Ci ta woda już zzieleniała? Z tego co piszesz to jest tak po każdej podmianie?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Luty 04, 2010, 13:23:52 »

Kup roślinki, bo pewno masz za dużo związków w wodzie. Możesz tymczasowo wprowadzić jakieś zwierzątka filtrujące np. niektóre ślimaki, wszystkie małże. Jeśli to nie są sinice, to nie ma się czego obawiać, jakoś się to ułoży, chociaż zazielenienie ma na pewno swoją przyczynę. Najlepsze by były żywe dafnie, ale technicznie to bardzo trudne do wykonania.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: