Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Przybliżony wskaźnik (Estimative Index (EI))
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przybliżony wskaźnik (Estimative Index (EI))  (Przeczytany 2388 razy)
Slimq
Nowy
*
Wiadomości: 12


« : Styczeń 25, 2010, 19:13:45 »



Czy stosował z was ktoś ten sposób nawożenia (doświadczenia, proporcje dozowania, przyrost w szybkim tempie glonów) i czy dobrze by sie sprawdził w moich warunkach:

akwa 180L brutto akwa ma z 5 miesiecy
oświetlenie: T8 Aqua-Glo 30W + T8 Sylvania Aquastar 30 W i T5 45W Sylvania GroLux
Filtracja: zewnetrzny eheim ecoo 2234 + wewnetrzny equa el
Podłoże: drobny żwirek brak podłoza specjalistycznego
C02 z butli ciśnieniowej 20 ppm

Testy wody które robiłem ostatnio to gh 12 kh 8 N03 5-10 mg/l N02 brak Nh4 brak fosfor w granicach 0,25 mg/l żelazo na niskim poziomie 0,15 mg/l

Planuje podmieniać 50 % wody co tydzień i dozować następujace sole w takich dawkach:

Azotany      NO3   mg/l   7,49
Fosforan   PO4   mg/l   0,85   
Potas           K   mg/l   5,08   
Magnez      Mg   mg/l   1,21   
Żelazo      Fe   mg/l   0,15   

żelazo  w mikro 2x w tygodniu oddzielne dni... makro 3x w tygodniu w takich dawkach jak napisałem.

Czy zmierzam w dobrym kierunku czy całkiem baniak rozreguluje Huh
Zapisane
Qter
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2010, 14:52:07 »

Czesc,

A napisz czy masz jakies problemy ze chcesz wprowadzac EI u siebie czy też eksperyment robisz? Gdzies kiedyś przecztałem, że akwarystyka to nie matematyka Wink

PZDR

Qter
Zapisane

czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2010, 15:03:51 »

Z tego co widzę to masz testy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie spróbować i kontrolnie sprawdzać. Ja zacząłem niedawno z tego względu żeby nie tracić czasu na częste pomiary. Po za tym praktycznie wyklucza się wtedy możliwość niedoborów.
Zapisane
Slimq
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Luty 08, 2010, 13:42:36 »

hmm czyli zacząłeś bawić sie z metoda EI.. masz juz jakieś doświadczenie Huh Ja zacząłem z czystej ciekawości zobaczymy co to przyniesie... jak narazie używam jej 3 tygodnie i jest całkiem dobrze roślinki dostały niezłego buta...
Zapisane
czapka
Bywalec
****
Wiadomości: 744



« Odpowiedz #4 : Luty 08, 2010, 14:23:33 »

Też dopiero zaczynam i właściwie jeszcze ustalam optymalną dawkę i skład ale jestem chyba blisko. Już jednak widzę, że muszę wprowadzić małe modyfikacje. Na wzrost roślin absolutnie nie narzekałem, zmieniam dla wygody.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: