Woda dla guraminów ???

(1/1)

jacek:
Hej jaka jest najlepsza woda dla guraminów Dwuplamych  ??? Za odpowiedzi z góry dziękuje.  :D  8)

darq:
Mokra oczywiście :D , a tak poważnie, to:
temperatura 24-27 (dorosłe osobniki wytrzymują jednak spadki temperatury do 22, a podczas tarła należy ją podwyższyć do 28-30),
są tolerancyjne jeżeli chodzi o ph wody, nieco lepsza jast dla nich woda miękka(w naturze żyją w klimacie z porami deszczowymi) , ale twarda także im nie przeszkadza, optywalne ph przyjmuje się za 7.
Woda musi być jednak stara!, tylko regularnie nieznacznie odswieżana. Nigdy nie wpuszczaj ich do wody nieodstanej i nie wymieniaj całej wody w akwarium tylko podmieniaj jej część. Jeżeli lejesz kranówę i jest bardzo zchlorowana to możesz ją przegotować i dopiero później odstawić.

pbern:
W sumie warunki jak u mnie...

moze za wylaczeniem Ph ktore niestety oscyluje w granicach 8.5,
zastanawiam sie jak je zbic.. i jakos srednio mi to wychodzi :<


Z innej strony jak je zmusic do tarla.. bo mam 3 okazale sztuki... i moze by sie pozabawialy (dorosle juz chyba sa bo maja 7miesiecy)

darq:
Pbern, najpierw poczekaj aż dobiorą się w parkę (samiec musi sam wybrać sobie samiczkę, o ile oczywiście masz samca i dwie samice, bo gdy masz więcej samców to poczekasz dużo dłużej). Samiec wybiera samiczkę do tarła najczęściej spośród tych które zna i jeżeli chciałbyś mu dokupić nową to raczj już  jej nie zaakcepuje!  Przy rozmnażaniu guraminów najlepiej obniżyć poziom wody tak do 20cm i podnieść temperaturę. Nie wolno także wcześniej zmieniać wody, musi byc szczególnie stara. W naturze bowiem guraminy rozmnarzają się tylko w porze deszczowej, a woda deszczowa jest raczej miękka i napewno pozbawiona świństwtypu chlor itp.
Aby odbyło się tarło w akwarium musi być także spokój, ewentualna obecność "ciekawskich" ryb jest wykluczona.

piotttrek:
Musisz je też obficie karmić przez całe dwa tygodnie przed tarłem.
żywym pokarmem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości