Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: uzdatnianie wody  (Przeczytany 6100 razy)
SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« : Grudzień 27, 2012, 18:44:43 »

Co jest lepsze uzdatnianie wody esklarinem cz żeby odstała 24h.Jak narazie używam esklarina ale czytałem że on źle wpływa na rogatka którego mam dużo w akwarium , i rzeczywiście tak jakby mu  liście obumierają .Cz odstana 24h woda w niczym nie zaszkodzi roślinom i rybom , bo jak wiem esklarin wiąże te szkodliwe substancję co są w kranówie , czy poprzez odstanie wody będzie ten sam efekt?
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #1 : Grudzień 27, 2012, 18:54:51 »

Dawno leje wode prosto z kranu bez odstawiania i nic złego sie nie dzieje.
Kiedyś bawiłem się w odstawianie wody na 24h, ale teraz juz się wody nie chloruje.
Choć nigdy nie wiadomo, jakaś akcja odkażania sieci wodociągowej i może być zonk, ale roślinom nie powinno to zaszkodzić, prędzej krewetkom i rybom.

Zapisane

SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2012, 16:17:12 »

czyli mogę lać odstaną 24h wodę bez esklarinu???
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2012, 17:03:39 »

tak

Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 25, 2013, 19:01:01 »

Mam pytanie chcę uzdatnic wodę Ro tak aby krewetki red cherry miały odpowiednie parametry, ale nie wiem jaki mineralizator wybrac

Czy taki będzie się nadawał ?

http://allegro.pl/mineral-ro-pomaranczowy-dla-krewetek-mikolow-i3282643629.html

Jeśli nie ten to który ?

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24654046&string=Mineral+RO&search_scope=userItems-24654046
Zapisane
intros16
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 25, 2013, 20:52:56 »

Eskalarinu lać nie musisz, jeśli chcesz lać wodę bez odstania możesz dodać np. aqua safe albo Safe Water Aqua Art ,natomiast może sie obejść bez tych środków jeżeli woda odstoi 24h .Jeżeli dodasz nieodstaną raczej nie powinno być jakichś negatywnych skutków ale radziłbym aby woda odstała swoje.
Zapisane
kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 26, 2013, 08:41:45 »

Mam pytanie chcę uzdatnic wodę Ro tak aby krewetki red cherry miały odpowiednie parametry, ale nie wiem jaki mineralizator wybrac


Red Cherry są jak szarańcza ... mnożą  się i żyją w praktycznie w każdej wodzie , jeśli chcesz specjalnie
pod RC kupić filtr RO to strata pieniędzy , no chyba że patrzysz na krewetki rozwojowo i w przyszłości Crystale cię
interesują .
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 26, 2013, 08:49:18 »

Mam pytanie chcę uzdatnic wodę Ro tak aby krewetki red cherry miały odpowiednie parametry, ale nie wiem jaki mineralizator wybrac


Red Cherry są jak szarańcza ... mnożą  się i żyją w praktycznie w każdej wodzie , jeśli chcesz specjalnie
pod RC kupić filtr RO to strata pieniędzy , no chyba że patrzysz na krewetki rozwojowo i w przyszłości Crystale cię
interesują .
Filtr Ro mam kupiony.
Myślałem o crystalach ,ale jeżeli rc u mnie padają to nie ma sensu próbowac z cr. Na chwilę obecną chcę zabra się ponownie za rc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 08:51:18 wysłane przez Damian12 » Zapisane
Vitalijek
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 27, 2013, 09:28:41 »

Ja raczej nigdy nie stosowałam tabletek ani żadnych specyfików do uzdatniania wody, zawsze czekałam aż woda odstoi swoje jednak teraz się przeprowadziłam i czuć, że woda z sieci miejskiej jest chlorowana. Możecie podać najlepszy specyfik, który wy stosujecie i przybliżoną cenę preparatu. Widzę kilka nazw z wyżej wymienionych, poczytam o nich, ale chciałabym poznać jakąś lepszą opinię.
Zapisane

biuro rachunkowe warszawa to stolica Polski.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 27, 2013, 13:08:15 »

Napowietrzacz.
Postawić wiaderko, włączyć napowietrzać i chlor sam wyparuje (szybciej niż bez napowietrzacza)
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: