Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Pytanie o parametry wody :)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o parametry wody :)  (Przeczytany 2630 razy)
Pawelek1
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 55


« : Grudzień 04, 2006, 19:19:31 »

Mam takie pytanie, czy te parametry wody sa dobre? Bo mam zamiar korzystac z wody mineralnej dostarczanej przez firme Eden Smiley jestem ciekaw jak znajdujecie takie rozwiazanie:) i jaka ta woda jest Smiley czy nie za twarda czy cos takiego. Bardzo prosze o opinie Smiley

- wapń                         72,14
- sód                            18,23
- magnez                      9,00
- potas                         1,60
- wodorowęglany           322,90

dzieki z gorki Cheesy
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2006, 21:16:36 »

Z podanych parametrów trudno wywnioskować twardości, nie mniej stosunek wapnia do magnezu jest trochę za duży, jak i magnezu do potasu. Trudno określić zapotrzebowanie sodu (jest wykorzystywany w znikomych ilościach), ale w wodzie kranowej jest go dużo mniej. Używanie wód mineralnych do celów akwarystycznych to nie najlepszy pomysł i bedzie pociągało za sobą zabawę w "chemika" przy nawożeniu.
Zapisane


385 l - dyskowce
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 05, 2006, 09:09:52 »

Woda eden nie jest mineralna tylko źródlana niemniej ta o której piszesz jest za wysokozmineralizowana do akwarium. Zwróć uwagę na wartości wodowęglanów. Najlepsza jest woda mająca o jakieś 30% mniej czyli ok 200. Inaczej możesz mieć problemy z twardościami i PH. My lejemy do akwarium w większości wodę źródlaną z tesco (najtańszą), wodę z plusa (najtańszą), Ustroniankę lub Primaverę. Wszystkie są w 5l baniakach. Oczywiście trzeba sprawdzać jakie są parametry po odstaniu się danej wody bo pewnie co region Polski to inni dostawcy wody w plusie i tesco. Czasem domieszamy RO z kranówką ale parametry mamy w normie i rośliny też dobrze rosną.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2008, 17:18:00 »

Mam pytanie dotyczące moich parametrów wody. TWO=17, TWW=13.Czy TWW nie jest za wysokie? Pomiaru dokonywalam metodą kropelkową firmy ZOOLEK
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
Yrr
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2008, 17:22:30 »

A jakie masz ryby ? Bo każdy gatunek ma swoje preferencje jeśli chodzi o parametry wody.
Zapisane

Ula
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 171


Moja pSinka:)


« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2008, 17:29:11 »

neony,danio i zmienniaki plamiste
Zapisane

45 l
7 neonów innesa
3 danio
1 neritina communis
Yrr
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2008, 19:49:36 »

Te ryby nie pasują do siebie.
Neony (zakładam, że inesa) lubią wodę o odczynie kwaśnym (6,5pH nawet trochę mniej), tymczasem zmienniak plamisty lekko zasadową - 8 pH.
Neony chyba wolą wodę miekką (do 14 st N) a zmienniaki w okolicach 20 st N. A Ty piszesz, że masz 17, pewnie stopni Niemieckich, ale tylko zgaduję, bo nie podałaś.

Masz google, masz "szukaj" na tym forum. Skorzystaj z tego. Wpisz sobie nazwy swoich ryb i zobacz jakie warunki były by dla nich optymalne.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: