Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Proszę o tłumaczenie  (Przeczytany 5348 razy)
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« : Styczeń 09, 2014, 22:56:27 »

Cześć, staram się ustalić jakie mam parametry kranówki i na wodociągach wyświetlają mi coś takiego.

Googlowałem i niestety nie rozumiem jak się mają podane wielkości miar twardości do KH i GH, bardzo proszę o pomoc.

Jestem podpięty pod "Stacje uzdatniania wody "Leśnica"".

Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć czy jest tu jeszcze jakiś parametr na który muszę zwrócić uwagę, zmienić jego wartość tudzież jakieś inne uwagi. Zależy mi na wodzie lekko zasadowej i średnio-twardej.

Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2014, 06:27:37 »

Twardość ogólną masz podaną w stopniach niemieckich na dole tabeli, czyli GH jak dla ciebie to 16,88 o ile dobrze odczytuje te małe robaczki to dobrze dla ciebie bo to woda średnio-twarda. KH nie podali, tak mi się wydaje.
PH masz 7,8 czyli woda ma odczyn zasadowy, nie wiem na ile zasadowy dla ciebie jest lekko zasadowy Wink. 7,0 to obojętny więc lekko zasadowy to 7,2 Tongue
PS: Swoją drogą jeśli dobrze kombinuje to potrzeba ci wody kwaśnej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 06:41:44 wysłane przez iro1979 » Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2014, 07:24:39 »

Twardość ogólną masz podaną w stopniach niemieckich na dole tabeli, czyli GH jak dla ciebie to 16,88 o ile dobrze odczytuje te małe robaczki

Można kliknąc prawym na obrazku i powiekszyc Smiley Dzięki za pomoc.

PH masz 7,8 czyli woda ma odczyn zasadowy, nie wiem na ile zasadowy dla ciebie jest lekko zasadowy Wink. 7,0 to obojętny więc lekko zasadowy to 7,2
PS: Swoją drogą jeśli dobrze kombinuje to potrzeba ci wody kwaśnej
Czytalem, ze poniżej 7,2 CPO moga mieć problemy z linieniem więc dążyłbym do takiego PH żeby wypracować jakiś consensus dla ryb i raczków. Teraz musze się zastanowić jak ten parametr zmienić.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 07:30:07 wysłane przez r4ll » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: