Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Podstawowe właściwości chemiczne wody
Strony: 1 ... 9 10 [11]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podstawowe właściwości chemiczne wody  (Przeczytany 306002 razy)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #150 : Czerwiec 20, 2011, 14:43:03 »

Ja mam pytanko. Pisaliście ,że wygotowanie wody zmniejsza jej twardość. Czy to jakaś znaczna zmiana? Huh
Z tego co kojarzę to niespecjalnie
Zapisane

intar1
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #151 : Listopad 02, 2012, 13:32:17 »

Witam,
Mam akwa 60l. + proste towarzystwo typu: gupik, mieczyk, molinezja ....

Od dłuższego czasu mam problem, bo na liściach tworzy się jakiś czarny meszek, który ogarnia całe liście.
Podobno to jakieś glony, ale czarne. Ktoś mi doradził że za mało światła i OK.

Ale na szybie są też zielone glony przy których należy ograniczyć światło ..... 

Więc co zrobić ?  Roll Eyes Czy to tylko kwestia światła ?
Zapisane
Maziki
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #152 : Marzec 24, 2013, 21:48:12 »

Witam,
mamy akwarium 112 l od około 20 dni. Akwarium jest zaopatrzone w CO2. Oświetlenie 2x39W. Oświetlenie + CO2 w tej chwili dozowane jest 7 godzin na dobę.
Roślin średnio, rosną całkiem nieźle, zgniły tylko moczarki, które natychmiast zostały usunięte, reszta roślin wygląda normalnie.
Zrobiłam dzisiaj testy parametrów wody (paskowe) i wyszło:
NO3 - 10
NO2 -między 0 a 0,5
GH - między >14 a >21
KH - 3
pH - 6,4
Niestety, tak już pisano wcześniej dokładność testów paskowych jest... jaka jest Smiley))
Zastanawiam się tylko, czy możliwe jest by twardość KH była za mała, a GH za duża?! By wyrównać pH do około 7, powinnam zwiększyć kH np zmniejszając ilość CO2?
Wyczytałam, że by zmniejszyć twardość ogólną (która u mnie wydaje się być za duża) można wymieszać odmianę dodając wodę demineralizowaną. Tylko wtedy zmniejszy się i tak już niska twardość kH.
Trochę się więc już w tym wszystkim pomieszałam i nie wiem co zrobić? Będę wdzięczna za porady.
Zapisane
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #153 : Marzec 29, 2013, 15:50:05 »

Witam, dzisiaj przy wierceniu dziurek w pokrywie wpadła mi jedna mała centymetrowa śrubka  Grin
Niestety nie wiem gdzie ona jest a nie chce mi się wszystkie rozgrzebywać.
Moje pytanie, czy może ona tam zostać?  Huh
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #154 : Marzec 29, 2013, 16:05:39 »

A masz magnes w domu? Moze czyścik Wink.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #155 : Marzec 29, 2013, 16:29:20 »

A masz magnes w domu? Moze czyścik Wink.
Mam, tylko że nawet nie wiem gdzie ta śrubeczka się znajduje. ;c

EDIT:
Po problemnie śrubka znaleziona  Grin
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 17:33:06 wysłane przez Burza » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #156 : Marzec 29, 2013, 17:38:04 »

Na jakimś forum, gdzieś czytałem, że kiedyś w podłoże wsadzało się gwoździe i jak zaczynały rdzewieć to robiły za nawóz dla roślin. Good !
Zapisane

gg - 4479432
mikus85
Mikołaj
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #157 : Marzec 29, 2013, 19:35:14 »

Na jakimś forum, gdzieś czytałem, że kiedyś w podłoże wsadzało się gwoździe i jak zaczynały rdzewieć to robiły za nawóz dla roślin. Good !

jako żelazo ?  Cheesy
Zapisane
Bedirdih
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #158 : Wrzesień 27, 2013, 18:50:55 »

Mam pytanie odnośnie wody, którą zamierzam wlać do akwarium. Która woda będziesz lepsza źródlana czy destylowana? Mam jeszcze dostęp do wody ze studni, ale nie wiem jaka jest jej jakość, czy nie ma w niej bakterii.
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #159 : Październik 04, 2013, 11:05:41 »

Mam pytanie odnośnie PH. Mam trochę za wysokie (odczyn zasadowy), wychodzi średnio coś koło 7,2 a 7,5. Ryby i akwarium robione pod Amerykę Południową, nie jest to biotop, ale chciałbym by warunki były zbliżone. Patrzyłem na porady z pierwszego posta i zastosowałem się do kilku z nich. Dodałem szyszki olchy, tak ponad 30 na oko i garść liści dębu, nawet z gałązkami. Torfu nie mam do filtracji ani co2 (jedynie płynny węgiel, który podaję codziennie). Wspomniane było coś o kwasie solnym, ale to raczej nie dla mnie. Czy taki kwas mógłbym zastąpić kwaskiem cytrynowym? Chciałbym docelowo mieć ph 6,0-6,5. Czy kwasek cytrynowy ma jakieś trujące właściwości? Są jakieś inne sposoby na obniżenie ph? I ostatnie pytanie, co może mi podnosić ph, że teraz jest taka woda, a nie inna?
Zapisane

Strony: 1 ... 9 10 [11]
  Drukuj  
 
Skocz do: