Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Podłoże a właściwości wody
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podłoże a właściwości wody  (Przeczytany 5479 razy)
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« : Październik 17, 2013, 16:28:32 »

Witam.

Właśnie wystartował mój baniak po restarcie. No i teraz dopiero zaczynam się martwić, bo postanowiłem ulepszyć sprawdzone podłoże, czyli - ziemia do oczek wodnych z niewielkim dodatkiem węgla aktywnego i na to gruby żwirek, zmieniłem na - ziemia ogrodowa do oczek wodnych, węgiel aktywny, gruby żwirek, kermazyt i zeolit i na to drobny żwir.
Najbardziej martwi mnie ten zeolit, dałem go chyba przez przypadek, pomyślałem że ma podobne właściwości co ceramika w filtrze i sypnąłem go tak bez namysłu. A teraz tak patrze na ten zbiorniki myśle czy ten zeolit nie wyciągnie mi wszystkiego co chciałem uzyskać z tej ziemi do oczek wodnych....

Pierwszy pomiar parametrów w drugi dzień po zalaniu wygląda następująco:

pH - 8,5
NO2 - 0
NO3 - 0
TWW - 19
TWO - 17

Jakieś sugestie? Czekać na rozwój sytuacji czy zaczynać od nowa?
Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #1 : Październik 23, 2013, 15:25:28 »

Po 6 dniach parametry wody bez zmian, czy to nie dziwne?
Chociaż azotany powinny skoczyć.

Ph- 8,5
NO2 - 0
No3 - 0

Albo coś z tymi testami nie tak (sera).

Co o tym myślicie, czy to może być efekt zastosowanego podłoża?
Rośliny rosną, ale jakoś bez szału.
Światło świeci już 7,5 godziny (zwiększałem co 2dni o pół godziny). 3x24W świetlówki T5. Jedna świeci 7,5godziny dwie pozostałe 6,5.
Od początku stosuje pro carbo.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 25, 2013, 10:03:09 »

Na siłę szukasz sobie problemów?  Wink

Zeolit z podłożu część rzeczy wyciągnie ale jak to w przyrodzie - nic nie ginie - więc jak trzeba będzie to roślinom odda. Podłoże podżwirowe nie ma takiego wielkiego wpływu na parametry wody jak aktywne bo jest przykryte więc poczekaj jeszcze trochę. na pewno coś się ruszy. Śpieszy ci się gdzieś z tym baniakiem?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #3 : Październik 25, 2013, 14:12:16 »

Nie śpieszy mi się;-) Szczerze mówiąc to nie mam ostatnio nawet czasu żeby zastanowić się nad obsadą. A martwię sie tylko dlatego, bo wiem że teraz wszystko się rozgrywa, im mniej błędów na początku tym mniej kłopotów później. Z założenia ma to być LT i zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, czy nie uruchomić bimbrowni żeby obniżyć ph bo węgiel w płynie raczej go nie zbija, a sam proces dojrzewania wody też na niego nie wpłynie. Chyba że się mylę ;-)
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: