Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Piana i napowietrzanie  (Przeczytany 7905 razy)
Bary
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Maj 10, 2007, 20:42:01 »

Witam
Zaniepokoiła mnie piana na powierzchni wody oraz coś dziwnego (jakby woda po zimnej długo stojacej herbacie. Widoać to tylko z dołu pod swiatło)
Nadmienie że filtr mam zewnetrzny z deszczownia le bez dodatkowego napowietrzania jakas pompką powietrza. Akwarium 200 litrów.

Czy wymagane jest dodatkowe napowietrzanie wody w 200 l akwarium?

Czy to cisza przed burzą czy lekka piana moze być w akwarium, czy to normalny efekt działania deszczowni.
Może ktoś ma wiedzę?

Z góry dziekuję.
Pozdrawiam

Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2007, 21:11:00 »

Tzn tak z tego co opisałeś, miałam podobne, ale nie mówie, że na 100% to to samo. Czyli tak po 1) u mnie też tworzy się coś w rodzaju piany przez deszczownie, ale jest z w miare średnich bąbelków a po 2) to co opisałeś, to z herbatą, to u mnie się tworzyło jak miałam za mały ruch wody, czyli poprostu woda się kurzyła, radziałbym jakąś kurtynę, bo u mnie to problem rozwiązało. Mam nadzieje, że chociaż odrobinkę pomogła Pozdrawiam Kasia Smiley
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2007, 21:28:38 »

A nie chodzi ci przypadkiem o kozuch białkowy ?
Takie jakby plamy oleju, ale w kolorze białym....
Przyczyna moze byc np. zbyt obfite karmienie wysokobialkowe (pokarmami zawierajacymi duze ilosci bialka) lub za rzadka podmiana wody....

Nie jest to szkodliwe ..... u mnie zjadaja to molinezje i rosna "jak na drozdzach..."  Grin
Możesz to zbierać za pomocą bibuły lub mocniej napowietrzaj akwa, a powietrze ją zneutarlizuje. Możesz także odczekać, bo ta błona po pewnym czasie znika z powierzchni wody...

Generalnie chodzi o zwiekszenie falowania powierzchni wody.
Sprobuj tak skierowac wylot filtra/deszczowni by wzburzala ci powierzchnie wody - powinno pomoc.

Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 21:47:17 wysłane przez artpol » Zapisane
Bary
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2007, 22:00:16 »

Dzięki za szybką odpowiedź. Miło że jednak ktoś to czyta. :-)

Dzięki za radę.
Faktycznie może spróbuję ruszyć trochę wody poprzez ruch deszczowni  i wtedy zobaczę czy są jakieś pozytywne rezultaty.
A tak przy okazji mam pytanie: Czy w takim 200 l potrzebne jest dodatkowe napowietszanie czy deszczownia sama w odpowiedni sposób daje sobie radę z dotlenieniem 200l.

A ten korzuszek to taki delikatny, ledwie wodoczny z dołu, ale jak się ruszy tafle wody to widać że ten "kochuch" się marszczy i przerywa. Ok zobaczę najpierw z ruchem deszczowni.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 22:04:00 wysłane przez Bary » Zapisane
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2007, 22:39:16 »

Jesli chodzi o napowietrzanie to ja w 160L akwa zastosowalem nastepujacy sposob:
- filr wewnetrzny FAN-2 - skierowalem wylot w strone powierzchni wody, ktora teraz "faluje"
- filtr kaskadowy - napowietrza i faluje "sam z siebie" (tak dziala  Afro)
- no i troche roslin  Grin

Kazdy powinien wiedziec, ze woda napowietrza sie przez jej ruch powierzchniowy...
 
Zadnego dodatkowego napowietrzania nie mam i to mi w zupelnosci wystarcza (obserwowalem przez dlugi czas ryby - jak oddychaja: szybko czy spokojnie i jest spokojnie)

Dodac musze, ze nie stosuje bimbrowi CO2, bo mam sporo rybek.....  Cheesy
Zapisane
Bary
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #5 : Maj 11, 2007, 05:23:41 »

Bardzo dziekuję za rady.

Pozdrawiam
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #6 : Maj 11, 2007, 07:43:25 »

No to Bary miałam to samo. Widzisz ja i artpol mamy różne pomysły, ale takie same rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę powozenia Smiley
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
artpol
Świat jest piękny............ i groźny
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


Artur


« Odpowiedz #7 : Maj 11, 2007, 20:58:33 »

Pomyslow jest tyle ile ludzi zainteresowanych tym watkiem..... wazne, ze mozna pomoc  papa
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2007, 21:12:35 »

I po to jest to forum by pomagać a nie się kłócić Smiley Bary napisz czy udało Ci się pokonać to SmileySmiley
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: