Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mozajka na wodzie  (Przeczytany 23005 razy)
tomet_s
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


WWW
« Odpowiedz #15 : Listopad 19, 2009, 20:55:51 »

No nie jestem pewny co do teorii napowietrzania , ale jeszcze raz spróbuję. Oczywiście nie koniecznie mamy to samo. Sami oceńcie czy to jest to o czym piszemy:
1 .

2.

3 .
Zapisane
gajo123
Gajowy
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 291



« Odpowiedz #16 : Listopad 19, 2009, 21:33:36 »

No nie jestem pewny co do teorii napowietrzania , ale jeszcze raz spróbuję. Oczywiście nie koniecznie mamy to samo. Sami oceńcie czy to jest to o czym piszemy:

Wygląda to na stojącą wodę! Gdzie tu jest filtr?
Ja bym przede wszystkim zwiększył ruch wody.
Oprócz głównego filtra, często daje się drugi -
mały wewnętrzny ale o konkretnym przepływie. Po to właśnie
aby mieć ruch wody i filtrację mechaniczną.
Zapisane


Akwarium i hydroponika
tomet_s
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


WWW
« Odpowiedz #17 : Listopad 20, 2009, 07:41:57 »

Woda, nie stoi tylko jest cały czas w ruchu. Wyłączyłem filtry dla sfotografowania powierzchni wody. Jeden filtr wewnętrzny to fan 3 a zew. kubełkowy sera fil 1300. Także myślę że jest to wystarczające. Poza tym filtr wewnętrzny jest wyposażony w napowietrzacz.
Zapisane
tomet_s
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 24, 2009, 10:56:12 »

Mozaika znikła Smiley,a glony zostały,  także potwierdzam działanie silnego ruch powierzchni wody, który skutecznie rozbija "kożuch bakteryjny". Teraz sprawdzę parametry wody i się z nimi podzielę. Na razie ogromne dzięki za porady.
Zapisane
shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #19 : Listopad 26, 2009, 18:24:23 »

Mozaika znikła Smiley,a glony zostały,  także potwierdzam działanie silnego ruch powierzchni wody, który skutecznie rozbija "kożuch bakteryjny". Teraz sprawdzę parametry wody i się z nimi podzielę. Na razie ogromne dzięki za porady.

Ja zrobiłem sobie skimmer który mi wszystko ładnie wyczyścił i utrzymuje w czystosci.A teraz czekam na nowy fabryczny skimmer Fluvala który ma regulacje bo ten mój trochę szpeci wyglądem:D
Zapisane

umbra82
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #20 : Styczeń 04, 2017, 18:46:52 »

Witam
mam ten sam problem ale pojawił się po zmianie oświetlenia a dokładniej po rezygnacji  z pokrywy jest zima ,grzejniki grzeją i kurz się unosi ,myślałem że to jest przyczyna,w innych przypadkach lampa uv lub kultury bakterii bioda dawały radę a tu nic
myślę że skimmer będzie najlepszym rozwiązaniem jak kolega wcześniej napisał przetestuję.Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: