Blaze
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 34
|
 |
« : Sierpień 22, 2010, 08:13:50 » |
|
Czesc, mam problem z wodą, wczoraj założyłem moje pierwsze aqa 60l, mam 3 roślinki nie znam nazw.
Wczoraj zaraz po napełnieniu aqa woadą była ona przejżysta, dziś rano juz jest męntna, filtr, napwietrzacz i grzałka chodziły całą noc. Dodawałem też TETRA AQUA Easybalance i TETRA AQUA Aquasafe w zalecanych ilośćiach.
Prosze napiszćie co to może być.
Dzięki
P.S jak się wstawia zdjęcia do wątku?
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 08:25:45 wysłane przez Blaze »
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Błażej:D 
|
|
|
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 2337
|
 |
« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2010, 08:41:44 » |
|
Zakwit pierwotniaków, norma w nowo założonych zbiornikach. Nic nie rób, samo przejdzie (mam nadzieję, że filtrację masz dobrą).
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Zawód : akwarysta... Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi... NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
|
|
|
Blaze
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 34
|
 |
« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2010, 08:51:51 » |
|
Uf to spoko bo juz myślałem że będę musial wszystko od nowa zaczynać.
Filtr mam mocniejszy niż do 60l więc chyba da radę, Dzięki Raffy
A i jeszcze jedno czy filtr wewnętrzy powinien być cały zanurzony po wodą czy ta rurka ma wystawac nad wodę?
i jak się te zdjęcia wstawia?
Dzięki
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Błażej:D 
|
|
|
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 2337
|
 |
« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2010, 09:06:25 » |
|
Czyli masz tylko wewnętrzny? Załatw jeszcze jakiś drugi filtr, zewnętrzny z wkładami biologicznymi. I będzie porządnie, a w razie awarii któregoś z fitrów nie będziesz musiał się martwić, drugi w zapasie. Takich przykładów ZA jest sporo. Rurka nie musi wystawać, napowietrzanie polega na ruchu powierzchni wody. Wystarczy ze skierujesz wylot filtra w kierunku powierzchni, i będzie OK:) Zdjęcie się wstawia kodem  .
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Zawód : akwarysta... Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi... NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
|
|
|
Blaze
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 34
|
 |
« Odpowiedz #4 : Sierpień 22, 2010, 09:17:54 » |
|
Ok, dzięki za rady
Jak widać jestem nowy więc jakies sugestje odnośnie tego filtra zewnętrznego?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Błażej:D 
|
|
|
darcio
Bywalec
   
Płeć: 
Wiadomości: 569
Jeden z moich kirysków :)
|
 |
« Odpowiedz #5 : Sierpień 22, 2010, 10:56:18 » |
|
A właśnie raffy mam pytanie. Biologiczny to znaczy z porcelaną i ew węglem?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 2337
|
 |
« Odpowiedz #6 : Sierpień 22, 2010, 11:51:28 » |
|
Zewnętrzny do 60l najlepsza byłby mały kubełek, kaskada też styknie (fzn1).
Wkłady biologiczne, czyli ich powierzchnia ma być chropowata - im bardziej, tym więcej bakterii na tym będzie się osiedlać. Może być ceramika, kulki JBL'a (micromec), keramzyt itp...
Węgiel się stosuje do usuwania leków z wody po kuracji, cały czas nie. Po jakimś czasie oddaje do wody, to co wchłonął.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Zawód : akwarysta... Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi... NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
|
|
|
Blaze
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 34
|
 |
« Odpowiedz #7 : Sierpień 22, 2010, 15:09:37 » |
|
ok wielki dzięki
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Błażej:D 
|
|
|
Blaze
Nowy

Płeć: 
Wiadomości: 34
|
 |
« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2010, 08:05:33 » |
|
Dziś rano już jest super woda wróciła do normy, (ah te pierwotniaczki napedziły mi stracha). Narazie się wstrzymam z tym drugim filtrem, bo ten co mam jest przeznaczony do aqa 112l więc dwa razy większego niż ja mam, więc powinien dać radę. Jednak jak wpuszczę rybki i będą więcej brudzić to się zastanowie nad drugim filtrem. Dobrze rozumuje?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Pozdrawiam Błażej:D 
|
|
|
tomek691
Nowy

Wiadomości: 8
|
 |
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 14, 2010, 18:46:24 » |
|
JA dokładnie mam to samo, z tym że mam dobra filtrację.Wczoraj założyłem akwa na nowo nie mogłem sie napatrzeć, rano wstaje i już było mętnie, przyjeżdżam z roboty a tu normalnie serce w gardle:) myślalem że to wina oświetlenia, ale kolega mi tu pisał, że nie. Byc może jest to wina żwiru, nie wiemjaki to jest, kupiłem go bo był ładny i bielutki, ale zanim go wrzuciłem, to płukałem z 50 razy i wydzielał sie cały czas biały osad. Mam Filtr zewnętezny MiniKANI 120, a moje akwarium ma max 100l. Posiadam tez 2 welonki, podobno to tezmoże być ich wina, bo to straszne brudasy. Kupywać coś z zoologa na te pierwotniaki?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
enilno
Nowy

Wiadomości: 12
|
 |
« Odpowiedz #10 : Październik 19, 2010, 11:12:06 » |
|
Witam moj problem dotyczy kozucha ktory utworzył sie na powierzchni lustra wody, ogolnie woda jest czysta lecz nieprzyjemny zapach wydaje i własnie ten kozuch mnie denerwuje akwa załozylem jakis tydzien temu 115l 2 filtry Aquela 1 moze filtry nie daja rady ?? prosze o pomoc
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
bloniu
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 1180
Hoplias malabaricus
|
 |
« Odpowiedz #11 : Październik 19, 2010, 14:54:49 » |
|
napisz więcej. pływa tam już coś?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
I consider myself as a one fish wolf pack
|
|
|
|