kamień na szybie

(1/2) > >>

toudi158:
raz na dwa tygodnie spuszczam z 8 cm wody i wymieniam, zawsze przy tym obskrpuje ten cholerny biały kamień żyletą, próbuje ten kamień wycierać w papier i wyrzucać. Moje pytanie : co zrobić aby tego nalotu nie było, i czy jak obskrobie i wleci do wody (dużo) to sie nic nie stanie. z góry thx

mdramski:
Kamień bierze się głównie z twardej wody. Jak nie chcesz, aby się tworzył, musisz pomyśleć o zmiękczaniu wody w akwarium, ale w sposób bezpieczny dla jego mieszkańców.

toudi158:
no rozwiń swą myśl jak moge to uczynić, uprośc troche życie :] a to czyli jak będe ciachał ten kamień i on będzie wlatywał do wody to?
zauważyłem że moja molinezja jakby to ująć "zajadała się" tym co mi wypadło z żylety

mdramski:
Ten kamień jest obecny w wodzie, na szybie się po prostu wytrąca. Zanim jednak cokolwiek zrobisz kup test na twardość. Potem działaj. O zmiękczaniu jest tu mnóstwo informacji, poszukaj dobrze ;) Ale najpierw test !!! Najważniejsze jest zdrowie ryb, a nie to czy łatwo nam czyścić akwarium.

Tramal:
Ze zmiekczanie,m wody chodzi o to że nalezy dodwać do akwarium wody o mniejszej twardości niz masz ją w kranie. Na twardość stłada sie zawartość wszelkiego rodzaju weglanów i metali rozpuszczonych w wodzie. Ten biały nalot to weglan wapnia. w wodzie miekkiej go nie ma lub jest bardzo mało.
wode miekka można otrzymac stosując filtry RO (odwrócina osmoza) koszt od 350-10000zł w zależności od modelu ;) - drogie na początek potem oszczędza czas
można zmiekczać wode kationitem i anionitem toto jest tanie ale zmiekczanie wody to dosc czasochlonna zabawa. Jak sie pomyslisz moze ci wyjsc woda zbyt kwaśna.

Co do usuwania tego białego nalotu to nie rób tego zyletką. Namocz go najpierw wodą nastepnie szoruj gąbka taka jak do mysia naczyń. To najlepszy sposób nie niszczący szkła
gąbke możesz nasączyc sokiem z cytryny to pomaga ale uważaj by nie zakroplić jej za dużo do akwa bo ph zmienisz na mniejsze a to może być groźne dla ryb.
pozdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona