Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr RO - czy warto?  (Przeczytany 45246 razy)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #30 : Listopad 25, 2010, 20:34:41 »

Ja chciałbym przy okazji zapytać, bo sie pogubiłem;

Czy RO musi być podpięte do wodociągu? (gdzieś obok kranu)
Czy musi przez niego leciec cały czas woda? (24/h)
LUB
Czy mogę sobie odlać np. 20L wody w baniak i przefiltrować ją do drugiego ?
Zatem kolejne pytanie, czy w związku z powyższym mógłbym użyć pąpki akwarystycznej, czy będzie wystarczająco silna ?

Nigdy nie widziałem takiego zestawu w realu, jest mase informacji jak to działa (filtracja, membrana itp.), ale nigdzie nie moge znaleść jak to jest podłączone... do czego... z czym itd.

Bo jeśli bym potrzebował 20L tygodniowo, a filtr by miał wydajność 100L na dzien to... muszę to magazynować lub zużyć w kuchni lub wylać? czy mogę filtr zatrzymać ale nie dopuścić do wysuszenia?





Filtr najlepiej jak jest podpiety do wodociągu cały czas ( membrana musi byc cały czas wilgotna, no i wygoda). W zestawie jest malutki kranik, który podpina się pod trójnik (który jest w zestawie), więc nalejesz sobie te 20l wody i zakręcisz kranik.

"Czy mogę sobie odlać np. 20L wody w baniak i przefiltrować ją do drugiego ?" - tego zdania akurat nie kumam

I żadna pompka nie jest Ci do niczego potrzebna.

Tu masz instrukcje podłączenie takiego filterka: http://www.woda.com.pl/download/akw-rol5.pdf
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 20:36:38 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #31 : Listopad 27, 2010, 09:58:19 »

badrass dzięki za linka, właśnie czegoś takiego szukałem, już teraz wiem jak to działa Smiley

Co do tych baniaków to mi chodziło o alternatywę do podłączenia z wodociągami i dlatego byłaby mi potrzebna pompka: (baniak+pompka) --> filtr RO --> (baniak2), przecież woda sama siebie by nie popchała.
Ale to już nie ważne Smiley
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #32 : Styczeń 26, 2013, 15:31:04 »

Filtr najlepiej jak jest podpiety do wodociągu cały czas ( membrana musi byc cały czas wilgotna, no i wygoda). W zestawie jest malutki kranik, który podpina się pod trójnik (który jest w zestawie), więc nalejesz sobie te 20l wody i zakręcisz kranik.
Czyli powiedzmy , że wyprodukujemy sobie te 20l wody np. w sobote i do następnej soboty zawór doprowadzający wodę do filtra może być zakręcony ?
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #33 : Styczeń 26, 2013, 18:40:07 »

Może, a nawet musi  być zamknięty ponieważ woda jest  cały czas w membranie, a zamknięty zawór powoduje, że woda nie zleci całkiem zasada ciśnienia i najlepiej jakby koniec rurki odpływowej był lekko powyżej filtra.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #34 : Styczeń 27, 2013, 11:59:34 »

Dzięki badrass  Wink
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #35 : Czerwiec 02, 2013, 17:32:42 »

Mam prośbę o poradę który filtr wybrac
1. FRO4 K3 osmoza akwarystyczna 100GPD - od firmy waterpure + 15zl za bezbarwną komorę ( myślę żeby dokupic jedną aby wiedziec w jakim stanie jest medium filtracyjne)
http://www.waterpure.pl/index.php?p457,fro4-k3-osmoza-akwarystyczna-100gpd

2 http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-odwrocona-osmoza-ro-4-100-gpd-i3288726996.html

Niestety nie wiem który jest lepszy więc proszę o porady
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #36 : Czerwiec 04, 2013, 14:08:17 »

Nikt nie pomoże ?
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #37 : Czerwiec 04, 2013, 14:17:56 »

Który byś nie wziął będzie śmigał.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #38 : Czerwiec 04, 2013, 19:06:25 »

Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie filtr podłaczyc do zimnej wody ? U mnie woda idzie ze studni tak więc może by bardzo zimna czy to nie uszkodzi membrany ?
Zapisane
kosma2000
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79



« Odpowiedz #39 : Czerwiec 05, 2013, 06:49:07 »

Wręcz przeciwnie  , podłączanie do ciepłej uszkadza membrane , zimna jest ok
Zapisane
Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #40 : Czerwiec 12, 2013, 18:03:45 »

Kupiłem filtr z 2 aukcji teraz jeszcze jedno pytanie mianowicie czy z Ro uzdatniona nap czymś takim http://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtry-osmoza/uzdatniacze-mineraly/mineral-zolty-basic-270g-p-9068.html
albo innym nada się do trzymana Crystali ?
Czy trzeba jeszcze wodę z Ro przepuszczac przez żywicę jonowymienną ?
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #41 : Czerwiec 13, 2013, 07:52:26 »

Nie trzeba żywicy, to nie morskie akwarium. Zresztą ze świeżej membrany, przy dobrym ciśnieniu powinieneś mieć przewodności bliskie 0.
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: