Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: woda akwariowa  (Przeczytany 3030 razy)
michal21300
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Grudzień 30, 2008, 22:09:12 »

pomocy od niedawna mam  35l akwarium i robi sie dużo glonów kamyczki i muszle robią się zielone .  Mam takie pytanie co ile mam zmieniać wode z góry dziękuje



obstawa:
2 mieczyki
2 neonki
3 molinezje
3 pawie oczka
filter:fan mini plus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 11:35:47 wysłane przez michal21300 » Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 30, 2008, 22:21:41 »

Opisz bardziej: ile dojrzewalo akwa, jaka filtracja. Wody sie nie zmienia tylko podmienia.

Masz żla obsade i byc moze to jest powodem brudnej wody.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
zegarsky91
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 325



« Odpowiedz #2 : Grudzień 31, 2008, 00:12:26 »

Opisz bardziej: ile dojrzewalo akwa, jaka filtracja. Wody sie nie zmienia tylko podmienia.

Masz żla obsade i byc moze to jest powodem brudnej wody.

nie żlA TYLKO ŻAL;]
 a co do brudnej wody może jakiś korzeń  niespreparowany  ale obsada do zmiany na serio za małe aqua na mieczyki ;]
Zapisane

michal21300
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Grudzień 31, 2008, 11:45:25 »

nie wiem ile akwarium dojrzewało bo go niedawno założyłem je pierwszy raz a filtr to wewnętrzny FAN MINI PLUS i dałem na większe obroty filtra i woda zrobiła się czystsza tylko na piasku, muszlach i ściankach zrobiło się jakieś zielone świństwo. Ale przez półtora miesiąca nie podmieniałem wody
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2008, 12:08:08 wysłane przez michal21300 » Zapisane
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #4 : Grudzień 31, 2008, 13:04:36 »

Tak szczera rada oddaj to wszystko co masz komuś kto się na tym zna i zacznij od przeczytania kilku mądrych książek i lektury w internecie .Potem przemyśl na jakie akwa masz miejsce ile możesz na to wydać i co chcesz tam trzymać .Podziel się swoimi przemyśleniami na forum zastosuj się do udzielonych rad i nie będziesz miał problemów .  Good ! papa
Zapisane

Młode ampularie oddam
michal21300
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Grudzień 31, 2008, 13:22:50 »

proszę powiecie mi co ile mam zmieniać czy tam podmieniać wodę w akwarium 35l
Zapisane
b0rn2bewild
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 638


« Odpowiedz #6 : Grudzień 31, 2008, 14:28:29 »

"Nie ma czegos takiego jak za czeste podmiany" nie wiem czyje to slowa ale gdzies wyczytalem tutaj na forum.
Wode w akwarium mozesz podmieniac co 1-2 tyg - Jestem tak jak ty raczkujacym akwarystom, z tym ze ja zaczalem najpierw od teorii teraz powoli przechodze do praktyki. Takze jezeli sie myle to niech ktos mnie poprawi Wink dodam jeszcze ze wode podmienia sie rzadziej w wiekszych akwach i o podlozu z ziemi - czytalem ze niektorzy nie podmieniali wody przez ~10 mcy i wiecej, ale to jak mieli akwa na bazie ziemi. Roll Eyes
Zapisane

marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 31, 2008, 14:33:47 »

ale nie całą wodę!
tylko 20-30% wody
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #8 : Grudzień 31, 2008, 15:16:35 »

Wywal muszle z akwarium,bo podnoszą twardość wody i podmień natychmiast 40 wody na odstaną 24h kranówkę i tak co tydzień tylko już po 20%.Zmień obsadę bo tragiczna Shocked,neony są stadne więc ich dołuż a mieczyki,molki oddaj do większego.Możesz dać 3kiryski na dno Smiley,i koniecznie żywe rośliny,to podstawa Smiley
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Styczeń 01, 2009, 02:17:49 »

"Nie ma czegos takiego jak za czeste podmiany" nie wiem czyje to slowa ale gdzies wyczytalem tutaj na forum.
jest ! bo zaburza to populację bakterii nitryfikacyjnych zamieszkujących zbiornik, podmiana może być za duża i pozbedziemy się w tedy zbyt wiele bakterii

dodam jeszcze ze wode podmienia sie rzadziej w wiekszych akwach i o podlozu z ziemi - czytalem ze niektorzy nie podmieniali wody przez ~10 mcy i wiecej, ale to jak mieli akwa na bazie ziemi. Roll Eyes
wodę żadko lub wcale  nie podmienia sie w akwariach LT ale to wiąże się z małą oobsadą raczej nie brudzących zbytnio ryb i zarośniętym przez rosliny akwarium

nie wiem ile akwarium dojrzewało bo go niedawno założyłem je pierwszy raz a filtr to wewnętrzny FAN MINI PLUS i dałem na większe obroty filtra i woda zrobiła się czystsza tylko na piasku, muszlach i ściankach zrobiło się jakieś zielone świństwo. Ale przez półtora miesiąca nie podmieniałem wody
nie dojżewało i przerybienie i stąd te problemy Wink
mieczyki molinezje i gupiki mają bardzo szyb ki metaboolizm i strasznie brudzą wodę, dlatego mieczyki i molinezje poleca sie do wiekszych akwarii
filtr na tą obsadę za mały, nie ma w nim żadnego złoza biologicznego i to jego duzy minus
napisz tez jakie masz oswietlenie

a z roslinek to kup dużo rogatka, bo tani szybko sie rozrasta ( zabierajac duzo solimineralnych z wody ) i w miare przyzwoicie wygląda Grin
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2009, 02:20:14 wysłane przez Pethro » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: