Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « dlaczego woda w akwarium zrobiła mi się taka mętna
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: dlaczego woda w akwarium zrobiła mi się taka mętna  (Przeczytany 23840 razy)
hooligan
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Listopad 04, 2011, 18:15:40 »

witam
 3 dni  temu podmieniłem w odę w akwarium i dzisiaj mi się zaczyna robić taka mętna woda i nie wiem co mam robić, czy jest jakiś środek na to zmętnienie wody żeby się zrobiła spowrotem taka krystaliczna jak na początku. pomóżcie mi proszę
Zapisane
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2011, 19:03:59 »

jest jakiś środek, który wkłada się do filtra dla osiągnięcia "krystalicznej" wody. pogoogluj trochę bo nie pamiętam nazwy. dzisiaj idę do kumpla, jak nie zapomnę to się dowiem co to. wiem na pewno, że nie da się go stosować w zbiornikach z czarnymi wodami bo usuwa również kolor wody. moim zdaniem nie ma co pchać chemii do zbiornika tylko ze względu na przejrzystość.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2011, 19:14:17 »

witam
 3 dni  temu podmieniłem w odę w akwarium i dzisiaj mi się zaczyna robić taka mętna woda i nie wiem co mam robić, czy jest jakiś środek na to zmętnienie wody żeby się zrobiła spowrotem taka krystaliczna jak na początku. pomóżcie mi proszę

A może jakieś informacje na temat zbiornika podasz?
Litraż, obsada, kiedy zbiornik został zalany?
Podaj najlepiej całą specyfikacje zbiornika.

Żadnych magicznych środków na zmętnienie wody nie szukaj. Zwykle przyczyna leży w błędzie popełnionym przez akwaryste. Tak wiec poprosze o jakieś info.
Zapisane

hooligan
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 : Listopad 04, 2011, 22:09:05 »

zbiornik wynosi 200 l. i jest w nim ok 50 sztuk rybek mieczyki, molinezje, gupiki, glonojady, labeo, platynki , brzanki,a z roślinek to tylko kilka trawek mam
Zapisane
hooligan
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Listopad 04, 2011, 22:21:09 »

posiadam filtr zewnętrzny nowy który chodzi od 3 dni z nowymi wkładami np: węgiel aktywny, zeliot mineralny, bio gąbki, bio ceramika
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2011, 06:31:53 »

Nie napisałeś wszystkiego o co prosiłem, ale już teraz mogę powiedzieć, że:
- masz za dużo ryb,
- filtr jeszcze nie dojrzał.
Od jak dawna zbiornik jest zalany?
Zapisane

hooligan
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #6 : Listopad 05, 2011, 06:41:07 »

zbiornik został zalany tydzień temu świeżą wodą .a czy ta woda się wyklaruje sama ?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Listopad 05, 2011, 06:46:01 »

zbiornik został zalany tydzień temu świeżą wodą .a czy ta woda się wyklaruje sama ?
Tak.
Zbiornik a także filtr muszą dojrzeć.
Są różne szkoły, jedni mówią żeby na początku podmieniać wode co 3-4 dni - inni, żeby od razu wprowadzić cykl jednotygodniowy i ja obstaje prze tej 2 opcji.
Staraj się nie zaniedbać podmian wody, a także dostosować obsade do litrażu, a wszystko będzie ok.

Piszesz, że filtr masz od 3 dni, a zbiornik stoi zalany od tygodnia. Co to za kubeł? Jaki filtr pracował w zbiorniku wcześniej?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #8 : Listopad 05, 2011, 09:55:43 »

jakie masz podłoże? zwykły żwirek, może z dodatkiem ziemi, czy jakiś substrat?
Zapisane

A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #9 : Listopad 05, 2011, 13:31:10 »

Skoro zbiornik jest kilkudniowy to zapewne to zmetnienie to pierwotniaki. Za kilka dni powinno samo zniknac. I nie bede pisal Wink, ze ryby stanowczo za wczesnie wpuszczone.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 13:35:35 wysłane przez A-smi » Zapisane

pozdrawiam
asmi
hooligan
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #10 : Listopad 05, 2011, 13:49:44 »

to jaką obsadę ryb powinienem mieć w akwarium 200 l. ? przedtem miałem w nim filtr wewnętrzny
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: