Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały nalot  (Przeczytany 2391 razy)
piotrekkk82
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Kwiecień 02, 2009, 20:05:38 »

Witam
Moje akwarium 60litrorwe dojrzewa tydzien czasu.Mam w nim korzen(sklepowy), kokosa i pare roslin,no i cos w rodzaju slimakow(chyba przynioslem to z roslinkami).Swietlówka 24W Philipsa 965,Filtr AquaClear30,grzalka75W.
No i pojawil sie problem.Niedawno na wszystkim zaczal pojawiac sie biały nalot a dzis zauwazylem jakies jego zbiorowisko na ssawkach od grzalki.Mierzylem NO2 i wyszlo ok5, wiec troche duzo.Zamieszczam pare fotek nalotu.Jak ktos bedzie wiedzial to niech napisze co to jest i jak z tym walczyc.



Zapisane
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 03, 2009, 11:14:27 »

Jak długo świecisz światło?
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
piotrekkk82
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 03, 2009, 11:23:42 »

świetlówke włączam o 10 i pali sie do 24,ale nie zawsze tak jest iczasami pali sie tylko od12.Oprocz tego roslinki troche nie chca rosnac i robi sie piana na powierzchni wody
Zapisane
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 03, 2009, 13:23:19 »

Ja zacząłem od 4 godzin dziennie i nie miałem problemu z glonami. Spróbuj ograniczyć światło najpierw.
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 03, 2009, 14:46:03 »

Jak dla mnie to to samo co było u mnie (korzeń) oraz wydaje się jakby na przyssawkach były nicienie. Na razie pozbieraj to węzykiem wąskim i powinno być po sprawie. Ja jeszcze dodalem w czasie dojrzewania soli kuchennej i pomogło.
Zapisane

piotrekkk82
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 03, 2009, 17:06:04 »

A sól dodawałes bezposrednio do akwarium? i w jakich ilosciach?
Zapisane
Konrad86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 131



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 03, 2009, 21:13:05 »

Nie ma to jak sól dawana na ślepo. Grin  Miałem coś prawie identycznego w moim świeżym akwa było na każdej przyssawce . Zmywałem to co dziennie ale bardzo szybko odrastało , na pewno reaguje to na całkowite zaciemnienie akwarium . Nic nie dodawaj żadnej soli czyść regularnie a to samo po prostu zniknie jak akwa dojrzeje. Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: