5ml wcale nie rowna sie 5ml

(1/2) > >>

Godfather:
Witam

Jak to jest że w probowkach dolanczanch do testow roznych firm 5ml nie rowna sie 5ml, w probowce tetry 5ml to tak naprawde 4ml, a w probowce sery 5ml to nieco ponad 3ml, w obu przypadkach punktem odniesienia byla strzykawka 5ml zakupiona w aptece, nie rozumiem tej nieprawidlowosci bowiem w instrukacjach wyraznie jest napisane aby przeprowadzac test na 5ml-owej probce wody czyzby producenci testow mieli problem z dokladnym wyznaczeniem wartosci na probowce  :?:  , i jak tu czlowiek ma przeprowadzic obiektywne testy gdy liczy sie kazdy mililitr. Jest to bynajmniej dziwne, chyba najlepszym wyjsciem sa testy zooleka gdzie jest dolanczana strzykawka

- - - test testowi nie rowny - - -  :?

mdramski:
Wiesz, to żadna nowość. Nie od dziś wiadomo, że nie wszystkie testy są dobre. Przykładem mogą być np. testy, gdzie wartość badanego parametru odczytujemy z jakiejś barwnej skali. Jeśli jest ona słabo zrobiona, to prawidłowy odczyt graniczy z cudem.

kafarski:
nie zauważyłem aż takich rozbieżności w skali ale używam sam strzykawki i szklanych pojemników do testów na PO4 i Fe. strzykawka odmierza dokładnie te 5 czy 10 cm3 a kolor i tak odczytujesz na skali.

Godfather:
Uzywam testow roznych firm i zaciekawil mnie fakt tych rozbieznosci, ale macie racje jeszcze jest druga strona medalu czyli odczytywanie wynikow z barwnej skali ktora rowniez pozostawia wiele do zyczenia.

Sebastian:
Ważne aby skala była w mirę czytelna, a co do "5ml" ja zawsze używam strzykawki do odmiarzania wody.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona