Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wkłady filtracyjne  (Przeczytany 3220 razy)
Tomo
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Kwiecień 16, 2006, 17:22:30 »

Witam!,jakie wkłady filtracyjne stosowac w filtrach zewnętrznych przy odtwarzaniu biotopu Tanganiki?.Ja w swoim Aqua El Unimax 250 mam gąbkę,węgiel,ZeoWonder,bioceramikę.Czy należałoby wprowadzić tu jakieś modyfiikacje? Z góry dziękuję za odpowiedz,pozdrawiam.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 16, 2006, 19:04:48 »

cześć. ja mam bardzo z doświadczenie z takim unimaxem. w Tanganice stosowałbym prefiltr na wlocie wody w akwarium i zamiast gąbki w pierwszym (od góry) dałbym jak najwięcej ceramiki na cały filtr. pamiętaj że węgiel po 2-4 tygodniach trzeba wyjąć.
najlepszym medium jest ceramika eheima, jako zastępstwo możesz dać pokruszony keramzyt ale na pewno będzie miał mniejszą powierzchnię filtracyjna z litra ze względu na duże pory w środku tych kulek.
Zapisane
Tomo
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 16, 2006, 19:41:11 »

1.w Tanganice stosowałbym prefiltr na wlocie wody w akwarium-masz na myśli jakiś wkład gąbkowy na wlocie??
2.co myślisz na temat bio kulek?? na którymś z forów,już nie pamiętam na którym pisali żeby zastosować je zamiast węgla
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 16, 2006, 20:13:34 »

węgiel ma dużą choć ograniczoną powierzchnię i jako wkład stosujemy go po leczeniu jakimiś lekami szkodliwymi dla ryb i/lub roślin (które nie są szkodliwe Roll Eyes). dobry węgiel będzie ci pochłaniał także sole wapnia i magnezu i przy ciągłym jego wymienianiu po ok.4 tyg możesz mieć coraz bardziej miękką wodę. dlatego pewnie ci radzili te biobale . ale same biobale są gorsze od najgorszej ceramiki, to tylko twardy plastik z gąbką w środku, i zajmuje dużo miejsca w filtrze. ze względu na twardą i zasadową wodę Tanganiki lepszy byłby jak najbardziej porowaty materiał. w pH +/- 8 bardzo szkodliwy jest amoniak, którego rybki dużo produkują.
aha, zamiast gąbki w filtrze dałbym gąbkę na wlocie lub watę. wtedy możesz czyścić filtr co kilka miesięcy a prefiltr co dzień lub tydzień w zależności co tam wsadzisz. filtracja byłaby efektywniejsza.
mój filtr unimax 250 puszczał brudną wodę między koszyczkami ,dobrze było by gdybyś mógł sprawdzić czy twój nie ma tej wady. ja musiałem owijać koszyczki folią termokurczliwą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2006, 20:20:48 wysłane przez kafarski » Zapisane
Tomo
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 16, 2006, 21:22:51 »

Hmm z tym prefiltrem jeszcze sie zastanowię,natomiast jestem pewien że węgiel wymienię na bioceramikę.Moje akwarium ma tylko 102 litry,więc przy takich możliwościach filtra i planowanej obsadzie,najpewniej i tak nie będę musiał  często go czyścić.Dzięki za radę,pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: