Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Tanganika 80l  (Przeczytany 9267 razy)
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« : Październik 14, 2011, 19:25:07 »

Proszę o rady jaka obsada i wyposażenie tak żeby było ciekawie
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #1 : Październik 14, 2011, 19:47:00 »

A nie dasz rady załatwić jakiejś 150tki lub jeszcze lepiej 200-tki ??, bo 80 to raczej mało.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2011, 19:51:50 »

Proszę o rady jaka obsada i wyposażenie tak żeby było ciekawie
Do 80l podejdą jedynie mniejsze gatunku muszlowców.
Nada się też dobrana para księżniczek.
Nada sie dobrana para szczeliniowców lub naskalników.
Oczywiście, wszystko z osobna.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2011, 19:53:57 »

mrs, nie masz wrażenia, że nagle wszyscy nowi pytają o pyszczaki ?  Grin
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2011, 20:10:31 »

mrs, nie masz wrażenia, że nagle wszyscy nowi pytają o pyszczaki ?  Grin
Nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym.
Zapisane

3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2011, 22:06:00 »

Obecnie mam akwarium z bujną roślinnością, której rozrostu za bardzo nie kontroluję z góry pojawiają się już po kilku dniach jakieś rośliny które blokują dopływ światła i powodują, że na górze pojawia się pleśń. Obsada to 10 neonów, 3 gatunki ślimaków po 2 z każdego sporo red cherrów i 2 atyagabonensis. Chce urządzić akwarium od nowa tak, żeby na dnie był piasek i mało lub brak roślin. Rośliny jakieś dam bratu, pozostałe do wyrzucenia. Obsade i piękny korzeń mam zamiar sprzedać.
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #6 : Październik 15, 2011, 01:06:13 »

mrs, nie masz wrażenia, że nagle wszyscy nowi pytają o pyszczaki ? 

 Nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym                                                                                                                               A przepraszam niby kto tu pisze o pyszczakach? Troszeczke mało tych literków niewielki wybór co do obsady pozostaje tylko to co koledzy napisali .         
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 01:11:27 wysłane przez iroslaw » Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #7 : Październik 15, 2011, 10:15:22 »

mrs, nie masz wrażenia, że nagle wszyscy nowi pytają o pyszczaki ? 

 Nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym                                                                                                                               A przepraszam niby kto tu pisze o pyszczakach? Troszeczke mało tych literków niewielki wybór co do obsady pozostaje tylko to co koledzy napisali .         

Jeśli przeczytasz wszystkie ostatnie posty na forum, to się kolego połapiesz o co biegało z pytaniem Wink
Nie była to jakaś docinka tylko spostrzeżenie Wink.
Zapisane

iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #8 : Październik 15, 2011, 14:21:59 »

Jeśli chodzi o całe forum ,a nie o ten temat ,to masz rację ,ale ogólna uwaga była w kontekście tematu .Nawiasem mówiąc zapanowała ostatnio moda na piach i skały tanga jest chyba ciekawsza bo mówiąc szczerze mniejszy litraż wystarcza by założyć edukacyjny biotop rybska nawet w tym temacie są bardzo ciekawym i wdzięcznym tematem obserwacji . Good !
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #9 : Październik 16, 2011, 01:30:16 »

Z tym litrażem to raczej racji nie masz bo np. w 30l to tangi nie widzę :/
Zapisane

iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #10 : Październik 16, 2011, 13:02:12 »

Ja też ale stwierdzam ,że 80-100 litrów wystarcza na zabawę w tanganikę , a o malawi w takim litrażu należało by zapomnieć. Afro Co do obsady to proponuję ci ślimaki rabit gold super wygląd i [może małże jakieś ,ale w tedy muszlowce odpadają].
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 13:07:14 wysłane przez iroslaw » Zapisane
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #11 : Październik 16, 2011, 19:28:41 »

Tak się zastanawiam czy moją pasję i jakąś wiedzę, którą nabyłem przez kilka lat mógłbym także wykorzystać do zarobieniu jakiegoś pieniądza, wiadomo, że na dwóch akwariach 80l będzie to kilkadziesiąt złotych miesięcznie ale zawsze coś. Rybki jakoś nigdy mi się nie rozmnażały, ale nie byłem na to nastawiony, ale np. jakieś rzadsze krewetki lub ślimaki... Co o tym myślicie, jakieś wskazówki ?
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #12 : Październik 16, 2011, 19:37:53 »

Tak się zastanawiam czy moją pasję i jakąś wiedzę, którą nabyłem przez kilka lat mógłbym także wykorzystać do zarobieniu jakiegoś pieniądza, wiadomo, że na dwóch akwariach 80l będzie to kilkadziesiąt złotych miesięcznie ale zawsze coś. Rybki jakoś nigdy mi się nie rozmnażały, ale nie byłem na to nastawiony, ale np. jakieś rzadsze krewetki lub ślimaki... Co o tym myślicie, jakieś wskazówki ?
Musiałbyś mieć jakieś wybitnie rzadkie krewetki, bądź ślimaki.
Pospólstwa jest pełno, więc na tym kasy nie zrobisz.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
3Damian3
Zainteresowany
**
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #13 : Październik 16, 2011, 21:35:46 »

A jakieś ryby z tanganiki lub malawi, które mogłyby się rozmnażać ?
W krewetkach trochę siedzę, ale zapytam, które by radziliście to samo pytanie jeśli chodzi o ślimaki chyba, że jeszcze coś innego ?
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #14 : Październik 16, 2011, 22:03:38 »

A jakieś ryby z tanganiki lub malawi, które mogłyby się rozmnażać ?
W krewetkach trochę siedzę, ale zapytam, które by radziliście to samo pytanie jeśli chodzi o ślimaki chyba, że jeszcze coś innego ?

Emperor ma racje, na rybkach się nie dorobisz, a tangę i malawi ludzie na łamach forum oddają za darmo !!!

Na ślimakach owszem byś zarabiał, jeśli rozmnożysz Helenki, ale i one to zaledwie 2zł/szt, więc co to za zarobek biorąc pod uwagę koszty prądu i pokarmu Cheesy.
(Rybki też trzeba karmić by się rozmnażały Wink )
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: