Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tanganika 112 l  (Przeczytany 4845 razy)
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« : Listopad 07, 2009, 15:56:03 »

Zamierzam założyć 112 Tanganike
i tu nasuwają się pytania :
1.Obsada
kilka muszlowców (ile?)
kilka naskalników takich żołto-czarnych (ile?)
killka księżniczek z burundi (ile?)
Czy może być taka obsada?
2.rośliny:
Podłoże to będzie :
(od dołu) biogrunt,moskitera szary piasek, muszle.
Na razie w starym akwa mam:
 blyxe japonice
rotale
cacombe,
anubisa na kokosie,
kryptokyrne,
żabienice wielką
 i tygrysią (czy tam ocelotową jakiś duży kotek  )
Jakie rośliny mogę zostawić a jakie do kupić?Za pomoc z góry dziękuje
Pozdrawiam dilayla
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 07, 2009, 18:12:00 »

Co do obsady księżniczki odpadają Jeśli chcesz mieć 2 gatunki to urządź tak akwarium żeby podzielić je na dwie strefy (piaszczystomuszlową i skalną z dużą ilością grot. ja jestem za tym aby w tandze oprócz glonów żadne rośliny nie występowały ale jeżeli bardzo chcesz mieć zielsko tostaw anubiasa i kryptokorynę ewentualnie dokup mikrozorium lub nurzańca. Obsada jak dla mnie na początek to 1+3 Neolamprologus brevis i para Naskalników kędzierzawych z tym że te drugie w czasie tarła mogą trochę stuknąć muszlowce no i jest groźba że jak naskalniki urosną do maksymalnych rozmiarów to brevisy zjedzą:) Na twoim miejscu wolałbym wpuścić np ornatopinisy lub multifasciatusy i zrobić akwa tylko z muszlowcami. Pozdrawiam
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #2 : Listopad 08, 2009, 14:47:15 »

asagoth szkoda bardzo chciałam mieć księżniczki:)  a co do inych rybek które wymieniłeś mógłbyś podać również nazwy polskie?bo Ja z łaciny znam tylko przysłowia Cheesy
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 08, 2009, 15:05:24 »

Księżniczki da rade ale jako jeden gatunek w takim akwa;) Ja proponowałbym Muszlowca krótkiego (neolamprologus brevis), Muszlowca wielopręgiego (Neolamprologus multifasciatus) lub Muszlowca wielkookiego (neolamprologus occelatus) czy muszlowca ozdobnego (Neolamprologus ornatipinis). Oczywiście nie wszystko na raz tylko jeden gat plus jakiś naskalnik lub szczelinowiec, Spróbuj z muszlowcem wielopręgim ponieważ niesamowite jest to jak tworzą kolonie (pod warunkiem że będzie to akwa jednogatunkowe)
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #4 : Listopad 12, 2009, 19:01:40 »

a jeżeli chciałabym mieć te księżniczki to jaki jeszcze naskalnik lub szczelinowiec?
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2009, 06:40:34 »

Księżniczki wbrew pozorom są bardzo zaczepne nie sądze żeby w takim akwa dało rade trzymac z nimi jakieś szczelinowce lub naskalniki
Zapisane

dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2009, 17:26:54 »

ale żeby aż tak?
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: