Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pytanie o muszlowce  (Przeczytany 4025 razy)
jackorlando
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Grudzień 28, 2008, 11:32:05 »

hej, kilka lat temu hodowałem lirniczki, teraz mam zwykłe akwa, jednak chciałbym powrócić to Tangi, i mam kilka pytań na temat muszlowców, słyszałem, że są to ryby nieco spokojniejsze niż księżniczki, czy to prawda? drugie pytanie, czy muszlowce też wyznaczają swoje terytoria i zaciekle ich bronią? żeby rozmnożyć księżniczki i mieć zdrowe potomstwo musiałem mieć samca i samice z różnych miotów (rodzin), czy muszlowce też mają takie wymagania? proszę o rzetelne odpowiedzi, szukałem na necie tych info, ale nic ciekawego nie znalazłem...
Wiem, ze te pytania są pewnie głupie, ale chciałem się właśnie tego dowiedzieć, więc jeśli ktoś mógłby pomóc Wink byłbym wdzięczny....



Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2008, 21:57:55 »

i mam kilka pytań na temat muszlowców, słyszałem, że są to ryby nieco spokojniejsze niż księżniczki, czy to prawda?
na pewno nie są tak niebezpieczne ze wzgl. na wielkość natomiast mogą być równie zadziorne. na spokój ryby terytorialnej wpływ ma środowisko

Cytuj
drugie pytanie, czy muszlowce też wyznaczają swoje terytoria i zaciekle ich bronią?
w zasadzie tak
Cytuj
żeby rozmnożyć księżniczki i mieć zdrowe potomstwo musiałem mieć samca i samice z różnych miotów (rodzin), czy muszlowce też mają takie wymagania?
poczytaj sobie o chowie wsobnym. to co piszesz to nie wymagania poszczególnych gatunków ale kwestia takiego doboru osobników do tarła bt wyeliminować "złe" geny
Zapisane

jackorlando
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2008, 22:11:36 »

no wiec właśnie o te upośledzone jak ja to nazywam geny chodzi  Wink 
najwięcej czytałem o brevisach, ale mieszkam w małym miasteczku więc nie wiem czy dostane te ryby, na pewno mógłbym je zamówić, ale potem musiałbym czekać aż się rybki dobiorą i potem "nie dobrane" oddawać, mam wolne 54 l. akwa myślę, że jedna para brevisów czuła by się w nim komfortowo, bo pewnie więcej mięć nie mogę.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 30, 2008, 00:00:59 »

Chów wsobny jest zawsze wielce niepożądany, ale niestety w akwarystyce zbyt często praktykowany.
Sam musiałem zrezygnować z muszlowców wielopręgich bo nie mogłem dostać parki z różnych źródeł, niestety w niektórych sklepach ich nie uświadczysz Sad

Ciekawa stronka o muszlowcach: http://tooold.superhost.pl/home.html
No i kwartalnik Tanganika Magazyn !
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 30, 2008, 00:45:38 »

Przemku u mnie za trochę maluchy do wydania jakby co. właśnie od kilku dni świerzy narybek pływa.

w bajciku w przeźmierowie i w kingkrosie ostatnio multiki były do kupienia - ostatnio znaczy się w grudniu.  w kingkrosie sie wytarły i był narybek za mały do sprzedaży więc pewno jeszcze są.
Zapisane

jackorlando
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Grudzień 30, 2008, 11:07:40 »

No i właśnie tu mógłby być problem, bo lirniczki hodowało i pewnie dalej hoduje wiele osób i można by odkupować lub "pożyczać" ryby do czasu dobrania się w pary i oddać niedobrane, a muszlowce nie są jednak tak popularne.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Grudzień 30, 2008, 22:05:24 »

Tzn szukałem ich już dość dawno temu, teraz nie ma miejsca, musiałbym oddać wszystkie naskalniki.
Może jeszcze kiedyś muszlowe poletko posadzę Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Ate
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #7 : Styczeń 03, 2009, 20:22:51 »

Przemku u mnie za trochę maluchy do wydania jakby co. właśnie od kilku dni świerzy narybek pływa.
Ech, szkoda, że nie jesteś z Wawy. Szukam dobranej parki  Cool
Zapisane
kazenbaum
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2009, 09:03:21 »

Przemku u mnie za trochę maluchy do wydania jakby co. właśnie od kilku dni świerzy narybek pływa.

w bajciku w przeźmierowie i w kingkrosie ostatnio multiki były do kupienia - ostatnio znaczy się w grudniu.  w kingkrosie sie wytarły i był narybek za mały do sprzedaży więc pewno jeszcze są.
Chętnie przygrane 6 sztuk multików bo juz akwa przygotowane czeka od miesiąca, a u mnie w Żarach(woj .lubuskie) słabo z Tanganiką, mogę podjechać autem naturalnie.
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 14, 2009, 00:39:56 »

Przemku u mnie za trochę maluchy do wydania jakby co. właśnie od kilku dni świerzy narybek pływa.

w bajciku w przeźmierowie i w kingkrosie ostatnio multiki były do kupienia - ostatnio znaczy się w grudniu.  w kingkrosie sie wytarły i był narybek za mały do sprzedaży więc pewno jeszcze są.
Chętnie przygrane 6 sztuk multików bo juz akwa przygotowane czeka od miesiąca, a u mnie w Żarach(woj .lubuskie) słabo z Tanganiką, mogę podjechać autem naturalnie.
za trzy miesiące
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: