Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Obsada 112L - prośba o pomoc w doborze
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada 112L - prośba o pomoc w doborze  (Przeczytany 8052 razy)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #15 : Marzec 22, 2007, 14:21:23 »

Komandos, zbrojniki świetnie sie potrafią dopasować do zmiennych warunków środowiska więc myślę, że pożyją w tandze. A sprawę jedzenia można załatwić tabletkami dla zbrojników z korą dębu bodajże...
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 22, 2007, 18:08:27 »

Komandos, zbrojniki świetnie sie potrafią dopasować do zmiennych warunków środowiska więc myślę, że pożyją w tandze. A sprawę jedzenia można załatwić tabletkami dla zbrojników z korą dębu bodajże...

Nie chce sie Emi narazac, ale tu bym jednak poparl Komandosa. Taki zbrojnik nie powie, ze sie zle czuje w tanganice - a to sa jednak extremalnie "odwrotne" warunki do tych, ktore zaleca sie do hodowli zbrojnikowatych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2007, 20:17:06 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 22, 2007, 23:10:28 »

Niestety warunki w jakich rodzą się i dorastają w hodowlach te zbrojniki daleko odbiegają od tych wyśnionych, książkowych i czasem można takimi warunkami tylko im zaszkodzić. No chyba, że masz zbrojnika z odłowu.
Jeśli nie będziesz chciał ich rozmnażać to nawet w tandze możesz je trzymać.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 25, 2007, 11:59:11 »

Macie rację - naturalne warunki w jakich żyją zbrojniki są w pewnym sensie odwrotne do "tanganikańskich".

Jednak prawda też jest taka, że ani zbrojniki, ani ryby tanganikańskie w sklepach i akwariach nie przebywają w takiej wodzie jak w naturze.
Oczywiście zupełnie co innego jeśli chodzi o ryby z odłowu czy od kilku pokoleń po odłowie.

Po prostu chodzi mi o to, że np. zbrojniki niebieskie, które są od lat w hodowli akwarystycznej bardzo dobrze radzą sobie w twardej i nieco zasadowej wodzie.
Ale oczywiście to nie powód żeby je tak trzymać i wycofuję swoją "poradę". Traktujcie to jako raczej stwierdzenie faktu.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: