Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Księżniczki non stop kopią w piasku...
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Księżniczki non stop kopią w piasku...  (Przeczytany 6586 razy)
WitekuSku
Illuminacka rzeczywistosc...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 110


Dein Gesicht ist mir egal...


« : Kwiecień 22, 2010, 12:59:55 »

Chciałbym się odwołać do doświadczenia innych...

Czy to normalne, że Księzniczki tak mocno kopią w piasku? Czy może czegoś im brakuje i szukają tego w piasku?
Od paru dni wykopują duże dziury pod kamieniami. Raz przez przypadek zasypałem jedną, to szybko ją w tym samym miejscu odbudowały. Kończą w jednym miejscu, to zaczynają w następnym... Nie jest to żaden problem dla mnie oczywiście, tylko tak w pewnym momencie zacząłem się zastanawiać dlaczego to robią.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 22, 2010, 14:06:52 »

Może coś Ci się tam zalęgło i teraz widzą, że mają stały dostęp pożywienia, poza tym Pielęgnice bardzo lubią kopać w podłożu i jest to dla nich naturalne.
Zapisane
WitekuSku
Illuminacka rzeczywistosc...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 110


Dein Gesicht ist mir egal...


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 22, 2010, 15:18:01 »

Czyli tak jak podejżewałem... O tym, że pielęgnice lubią kopać to wiedziałem, ale te moje robią to z takim zaangażowaniem, że bardzo mnie to zaciekawiło.

Poza tym coś bardzo cicho w tej cześci forum, więc można co nieco pogadać...
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 22, 2010, 15:26:18 »

No widzisz osób zajmujących się Pielęgnicami na tym forum mogę zliczyć na palcach.

A żeby nie być bezpodstawnym to:
Aresik
Dobraf
Grodek78
Groundman
Hubikopter
Lwica79
Margin
Mlodyvip
PiotrK
Raffy
Waldemark35
WitekSku

Chyba nikogo nie pominąłem Wink.

Jeżeli rybki są głodne to będą się tak w to angażować. Mogą też robić przygotowania pod narybek.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 10:52:35 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 22, 2010, 19:25:29 »

No widzisz osób zajmujących się Pielęgnicami na tym forum mogę zliczyć na palcach obu rąk Wink.

A żeby nie być bezpodstawnym to:
Aresik
Dobraf
Groundman
Lwica79
Hubikopter
Margin
Mlodyvip
PiotrK
Waldemark35
WitekSku

Chyba nikogo nie pominąłem Wink.

Jeżeli rybki są głodne to będą się tak w to angażować. Mogą też robić przygotowania pod narybek.
Jeśli można to pozwolę dopisać się do tej listy  Wink
grodek78
Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 22, 2010, 19:54:19 »

No jak mogłem zapomnieć o naszym hodowcy Pielęgnic Niebieksołuskich Rocio Octofasciata Wink. A tak, żeby nie było offtopu. Księżniczki czyszczą dany teren przygotowując go do "wprowadzenia się", czyli terytorialnego objęcia fragmentu akwenu, ewentualnie pod złożenie w tym miejscu ikry. Mogą też szukać pożywienia, a tego powody mogą być dwa: Pierwszy to zbyt mała ilość podawanego jedzenia lub wyjadanie go przez większe osobniki, a druga to zalęgnięcie się żywych istot, jadalnych dla danego gatunku, bo przypominam, że Księżniczki są mięsożerne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2010, 20:01:56 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 23, 2010, 13:53:21 »

To nic dziwnego ze księżniczki przekopują dno. Urządzają sobie terytorium, przygotowują różne kryjówki (to wykopywanie dołów pod kamieniami. Pewnie niedługo będą chciały przystąpić do tarła.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 27, 2010, 08:04:26 »

Ja tam mam małą hodowlę pielęgnic, to więc mozna i mnie dopisać Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 27, 2010, 14:45:25 »

Raffy, a Ty jakie masz pielęgnice?  Wink
Zapisane
WitekuSku
Illuminacka rzeczywistosc...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 110


Dein Gesicht ist mir egal...


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 29, 2010, 20:21:41 »

No i już się dowiedziałem po co to robiły. W parę dni po rozpoczęciu "wykopek" pojawiły sie młode rybki. W pierwszych dniach młode pływały w wykopanym zagłebieniu... Jednocześnie samiec kopał pod innymi kamieniami, tak więc rację mieli i ci, którzy pisali, że przygotowują sobie swoje terutorium...
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 29, 2010, 20:37:50 »

Czyli zgadzały się moje przypuszczenia Smiley.
Zapisane
WitekuSku
Illuminacka rzeczywistosc...
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 110


Dein Gesicht ist mir egal...


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2010, 21:36:58 »

Tak obserwują zachowanie dorosłej parki muszę stwierdzić, że wygląda to dosyć zabawnie. Zawsze jedna dorosła ryba jest na straży. Kiedy spływa niżej wśród kamienie, to druga nagle wypływa ponad wszystkie młode i ma na nie baczenie.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 30, 2010, 06:45:58 »

Pielęgnice są jednymi z nielicznych ryb, którym zależy na utrzymaniu swojego potomstwa i doprowadzeniu do tarła, stąd np. symulowanie tarła przez 2 samice, jeżeli nie ma samca w zbiorniku.
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #13 : Maj 01, 2010, 05:58:23 »

Cytuj
No i już się dowiedziałem po co to robiły. W parę dni po rozpoczęciu "wykopek" pojawiły sie młode rybki. W pierwszych dniach młode pływały w wykopanym zagłebieniu...

Nom, zanim przystąpią do wychowywania młodych, to muszą mieć kryjówki przygotowane  Smiley
Zapisane
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 07, 2010, 22:41:34 »

Przeczytaj wątek:
http://www.akwarium.net.pl/forum/tanganika/ksiezniczka-z-burundi-i-akwa-112l/

Napisałem tam obszernie o moich doświadczeniach z księżniczkami.

One kopią i to jest normalne - tak jak człowiek przestawia meble wedle uznania. Księżniczki potrafią napastliwie atakować rośliny, których nie uda im się wykopać, a które wedle ich uznania, przeszkadzają im w ich królestwie Smiley
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: