Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: ksiezniczka  (Przeczytany 7657 razy)
kulys
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Styczeń 13, 2005, 20:14:39 »

Czesc mam pytanko? cz moge trzymac ksierzniczki z barwniakami czerwonob. ramirezkami i gurami? mam 160l. akwarium
Zapisane
lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #1 : Styczeń 13, 2005, 21:30:57 »

niee Cheesy zdecydowanie  NIE Cheesy
Zapisane

kulys
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Styczeń 14, 2005, 16:30:02 »

to znaczy konkretnie kogo z kim nie trzymac?
Zapisane
lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #3 : Styczeń 14, 2005, 19:30:31 »

No chłopie... gurami i ramirezki mogą byc.. jak masz spokojne barwiniaki to też... ale TANGANIKA to zupełnie inny charakter i biotop... a pozatym ksiezniczki muszą miec inną wode niz ramirezy.. to tak jak bys miał małego chomika i kota Cheesy albo i gorzej.. poczytaj o rybach...
Zapisane

kulys
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #4 : Styczeń 14, 2005, 23:25:02 »

ale one na razie to znaczy wszystkie sa spokojne tylko  barwniaki je troche gonia to znaczy wszystkie rybki ale nie wyrzadzaja im wiekszych szkod  jak narazie wszystko idzie ok. czy moga byc konflikty???
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #5 : Styczeń 14, 2005, 23:54:21 »

Cytuj
czy moge trzymac ksierzniczki z barwniakami czerwonob. ramirezkami i gurami? mam 160l. akwarium


Cytuj
one na razie to znaczy wszystkie sa spokojne tylko barwniaki je troche gonia to znaczy wszystkie rybki ale nie wyrzadzaja im wiekszych szkod jak narazie wszystko idzie ok.


No to na cholere zadajesz pytania jak robisz po swojemu?
Weż wpuść tam jeszcze stado neonków, zapraw skalarami a żeby atmosfera była ostrzejsza wpuść dwie pawiookie, zgaś światło i zamknij wszystko pokrywą.

Wkur..łam się :evil:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
kulys
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #6 : Styczeń 15, 2005, 00:12:16 »

no neonki terz tam dalem i primaberki i jak narazie wszystko ok ale ksiezniczki sa jeszcze male okolo2 cm. aha mam tam jeszcze  2 glonojady indyjskie i jednego syjamskiego i 2 garnele (krewetki)
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #7 : Styczeń 15, 2005, 00:43:13 »

kulys - zanim zacznie się przygodę z akwarystyką to należy najpierw co nieco się dowiedzieć. Poczytaj o swoich rybkach np. na www.akwafoto.aip.pl to może zrozumiesz, że nie masz pojęcia o doborze obsady. Nie można wpuszczać do akwa rybek tylko dlatego, że Ci się podobają. I wcale nic nie jest ok.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Styczeń 16, 2005, 06:35:06 »

Zeby nie było nieporozumień od razu mówie że nie jestem akwarystą typu iż różne gatunki mają być trzymane biotopowo itd. bez totalnego przegięcia jednakże. I barwniaki z księżniczkami i gurami to proszę bardzo sam miałem i nie widzę powdu by nie trzymać ich razem bo trzeba wziąć pod uwagę temperament pielęgnic i barwniak plus księżniczka to dlaczego nie? Ze ramirezka to będzie miała ciężko to raczej wiadomo, jakieś neonki czy inna drobnica to jasne że będzie zagrożona.Ogólnie do księżniczek za drobnych ryb bym nie proponował bo wyrośnięte zachowują się jak wilki potrafiąc okrążyć rybkę i podszczypywać jej ciało i płetwy, tylko jak zauważyłem większe ryby jak choćby gurami a już na pewno barwniak powodują u nich rodzaj "respektu".Księżniczki to sa po prostu takie ryby że jak poczują jakąs słabość u którejś z ryb to będą ciągle urządzać "polowania" na nią i biada temu kto bedzie miał ich większe stadko bo wtedy to już prowadzą niemal zorganizowane polowania, w końcu jak to u tych zwierzaków "w rodzinie siła".
Zapisane
lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #9 : Styczeń 16, 2005, 11:19:39 »

no to moze wpusci tam suma 40cm ?Cheesy
Zapisane

kulys
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #10 : Styczeń 16, 2005, 13:47:49 »

jak tak to tak teraz mam ksiezniczki osobno w akwa 54l. jest ich 5 to chyba dobre rozwiazanie .Kamieni im powkladalem dno z drobnego zwiru i troche roslinek a wode mam ph7,5 tw 12 moze tak byc jak nie to poradzcie mi jak urzadzic do nich akwarium i czy te 54l. wystarczy na 5 rybek?aha jakiegos glonojada bym musial miec czy syjamski moze byc ma ok.6 cm. a jak nie to jakiego?i czym ksiezniczki najlepiej karmic ?bo w ksiazkach to oni nie umieja sie zdecydowac raz pisza tak a w nastepnej cos innego ja z tego wywnioskowalem ze jedza wszystko no ale za platkami to widze ze nie przepadaja  tetaa fresh delica daphnien zell tez im nie podchodzi poradzcie pozdrawiam
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #11 : Styczeń 16, 2005, 19:09:58 »

54 l wystarczy ale tylko dla jednej dorosłej pary .... to ryby terytorialne !!! jak obejmą rewir w akwa ( w twoim to bedzie całe akwa) nie dopuszczą nikogo jedna rodzinka z tej parki się będzie mieściła ale tylko do pewnego momentu jak rybki nei dorosną potem będziesz musiał odstawiać rybki
Zapisane

lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #12 : Styczeń 16, 2005, 19:56:35 »

one same sie odstawia Cheesy w bardzo krótkim czasie Cheesy
Zapisane

emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #13 : Styczeń 16, 2005, 20:28:13 »

hehe lipton --- w sumie masz racje
Zapisane

lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #14 : Styczeń 17, 2005, 07:55:43 »

kulys nie ma po co pchać na siłe rybek do małego akwa w którym będą sie wzajemnie wybijały..albo kup sobie duze akwa albo choduj w tym mniejszym coś co bedzie mu tam dobrze:)
Pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: