Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Jaki sposób na barwę księżniczek
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki sposób na barwę księżniczek  (Przeczytany 3480 razy)
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« : Luty 22, 2010, 17:59:09 »

Witam. Na początku kupiłem 5 księżniczek z burundii, mają od 5 do 3 cm te plamki przy skrzelach są bardzo nie wyraźne,
a całe są takie szare. Na następny tydzień kupiłem od innego gościa 2 księżniczki o podobnych rozmiarach i ich wybarwienie jest dużo wyrażniejsze i jaskrawsze.
Co mam zrobić aby wszystkie wyglądały równie pięknie jak te nowo zakupione. Może dawać im jakąś specjalną karmę.  Naprawde nie wiem co robić a bardzo mi na tym zależy.
Proszę więc o pomoc i radę. Huh Huh Huh
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2010, 19:59:51 »

Bardzo możliwe, że kupiłeś dwa różne gatunki księżniczek. Możesz podłączyć jakieś fotki ?
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2010, 20:17:52 »

napewno sa te same bo sie w parki zaczynaja dobierac
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2010, 20:27:31 »

Podgatunki mogą się krzyżować, u mnie księżniczka piękna (N. Pulcher) dobrała się z N. Falcicula.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2010, 17:38:47 »

ale ja jestem na 100 % pewny że są to wszystkie księżniczki z burundii. słyszałem że jest jakiś pokarm na wybrawienie ryb tylko nie znam jego nazwy.
jak ktoś zna to prosze napisać z gory dzieki
Zapisane
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 07, 2010, 22:46:03 »

Gdy dorosną, to się wybarwią bardziej. Karm je dobrze - najlepiej larwami wodzienia. Mrożonki są ok, ale najlepszy efekt uzyskasz na żywych larwach. Jest okres lata, więc możesz założyć wylęgarnie komarów - larwy komarów są super dla księżniczek i w dodatku za darmo. W tym celu kup beczke, zapełnij wodą, daj kilka gałącek brzozowych z liśćmi i czekaj na larwy - wyławiaj siatką na ryby. Mi larwy komara wylęgły się nawet w 2L wiaderku ze ślimakami - te to dopiero były wypasione - 2x większe niż te z podwórka - wpierniczyły ślimaki i rosły jak trzeba - możesz je karmić świderkami lub ampulariami Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: