Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Jak to z tymi muszlami w tanganice ???
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak to z tymi muszlami w tanganice ???  (Przeczytany 5021 razy)
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« : Kwiecień 30, 2007, 10:53:55 »

Od dłuższego czasu przymierzam sie do tanganiki i chciałbym hodować muszlowce. Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi poszukiwaniami dla nich muszli Huh Czy np. jak dam do ich akwarium żywe ampularie, to czy moje muszlowce wyjedzą te ampularie i zamieszkają w ich muszlach Huh Proszę pomóżcie mi znaleźć jakiś złoty środek jeśli chodzi o te muszle  Cool Cool Cool
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

akwa209
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 30, 2007, 11:03:35 »

Idziesz na łąke, szukasz muszli po winniczkach, wyparzasz i git Smiley
Zapisane
Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 30, 2007, 13:52:59 »

Ewentualnie idziesz do marketu i kupujesz ślimaki po burgundzku, jak lubisz ślimaki to będziesz miał obiad z którego zostaną ci muszle Smiley
Zapisane
akwa209
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2007, 14:54:38 »

Eee, ja wole mój sposob.
Andrij, jak nie znajdziesz muszli to moge ci pomoc. Do ogromnego pola od mojego domu to jest moze 50 metrow Smiley
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2007, 20:58:13 »

A mogę kupić Ampularie i czy jak ją wsadzę do mojego akwarium to czy muszlowce wyjedzą te ślimaki  Huh
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2007, 22:45:28 »

Z wyjadywaniem ślimaków przez muszlowce się jeszcze nie spotkałem, u mnie ślimaki i muszlowce żyją w dobrej komitywie.
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 30, 2007, 22:59:55 »

Jak nie znajdziesz na tym forum tematu jak przygotować muszle to poszukaj na jakiś innych forach. Tak jak pisali wyżej, albo idziesz na łąkę i zbierasz (Teraz chyba jeszcze nie ma ślimaków) żywe ślimaki lub wykopujesz same muszle, jak ci się nie uda znaleźć samych muszli to wtedy te ślimaki wrzucasz to gotującej się wody i po około 5-10 minutach widelczykiem wyjmujesz te ślimaki. Drugi sposób to w hipermarkecie czasami są te ślimaki po bermudzku czy jakoś tak i tego ślimaka wyjmujesz. Muszlowce raczej nie wydłubią same Ampularii gdyby nawet to ampularia szybko sie schowa do muszli.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 01, 2007, 08:15:23 »

To chyba będę musiał pojechać autem pół godziny do najbliższego hipermarketu i kupić sobie te ślimaki po burgundzku, bo nałące ani w pobliżu mojego domu ich nie ma. Nigdy nie przepadałem za ślimakami po burgundzku może ktoś z was chciałby spróbować  Grin Grin Grin
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

akwa209
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #8 : Maj 01, 2007, 09:07:52 »

No przecie od dzisiaj jest wielkie slimakobranie. Kilogram slimoli kosztuje ok. 1 zł.
Zapisane
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 01, 2007, 10:21:37 »

Ktoś (chyba Emi) miał(a) dobry pomysł:
   Idziesz do sklepu z orientalnym jedzonkiem i tam sprzedają puste, ładne, duże muszelki  Good !
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: