Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Akwa 60x35x30-muszlowce ile sztuk?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwa 60x35x30-muszlowce ile sztuk?  (Przeczytany 4360 razy)
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« : Listopad 06, 2006, 11:09:23 »

hej!!!Chce założyć akwa z muszlowcami simillis.Mam na stanie 7 woreczkow piasku kwarcowego,12 muszli po winniczkach, grzałke 75 W,filtr Aquael fan 1,akwa o wyzej podanych wymiarach,pare sztuk wapienia(piaskowca nie mogę nigdzie dostać Sad)Muszlowców ziomek chce mi dac 5 szt z wlasnej hodowli(rodzice mlodych sa z odlowu).Doradzcie mi ile sztuk mogę ewentualnie trzymać?Czy można do tego dorzucic szczelinowce 2 szt?Jakie oswietlenie(mam w pokrywie 23 W)?Czy wystarczy ten fliter co posiadam?


wielkie dzieki za odpowidz
Zapisane
Alekolo
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2007, 13:34:13 »

Tak naprawdę twoja 60-ka to jakaś 50-ka  Wink (odliczając wystrój i wyposażenie)... no może 55-ka.
W naturze similisy tworzą kolonie złożone nawet z 20 osobników, ale do twojego zbiornika proponowałbym jedną parę lub samca z dwoma samiczkami. Jako podłoże piasek lub piasek koralowy. Oczywiście muszle i to w dużej ilości . !!!! Filtr zdecydowanie za mały. Ja stosuję zasadę: jeżeli producent podaje na 100 literków, wrzucam go do 50-ki..., jakaś roślinka też może być, wapienie w zupełności wystarczą, nie musisz szukać piaskowców... ale jak ci się podobają... Osobiście nie łączyłbym łupków i fajoskich, naturalnych wapieni (gryzą się Cheesy) Możesz dorzucić już dobraną parę naskalników /julidochromis transcriptus/ ale się naraziłem tymi naskalnikami....pozdrawiam
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2007, 18:10:28 »

Tak przy okazji, znajalzlem fajny przyklad na dzialalnosc muszlowcow w 60tce ;]

Na poczatku :



4 tygodnie pozniej po zamieszkaniu przez muszlowce wielopregowe :



zdjecia pochodza stad :

http://www.einrichtungsbeispiele.de/index.php?lid=0&uid=4234

W sumie chcialem sobie takie podobne zalozyc ale widze, ze chyba musialbym zrezygnowac z dobrego wygladu ;]
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: