Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium nietypowe  (Przeczytany 3401 razy)
Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« : Maj 19, 2010, 14:43:51 »

Witam!
Chciałbym założyć nowe nietypowe akwarium pod względem rozmiarów . Ma mieć 120x50x35 i chciałbym hodować w nim muszlowce (jeszcze nie wiem jakie). Mam parę pytań związanych z nowym akwarium :

-Czy tak płytkie akwarium zdało by egzamin
-Jakie rybki mógłbym trzymać z muszlowcami
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2010, 14:59:24 »

Wymiary akwarium idealne dla muszlowców - włącznie z wysokością. Niestety, dla innych ryb z tego biotopu będzie raczej za niskie. Możesz spróbować połączyć jakieś typowe gatunki muszlowców z muszlowcami fakultatywnymi, które miałyby do dyspozycji trochę szczelin skalnych - to tak dla urozmaicenia zbiornika. Możesz pomyśleć też o tzw. niecce - szalenie ciekawe rozwiązanie Smiley
Zapisane

Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #2 : Maj 19, 2010, 15:13:39 »

A czy mógł byś mi podać przykładową obsadę do takiego akwarium ?? Do tej pory hodowałem aby pospolite pielęgnice i mam teraz pyszczki  http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/mini-malawi-oraz-mini-sciek/  .
Z muszlowcami nie miałem jeszcze do czynienia . Nie chodzi mi o ich wygląda ale przede wszystkim o nich zachowanie.
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
roberty
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 25, 2010, 20:56:55 »

Napisz sobie w Google - tanganicka niecka, niecka w tanganice itd,itd.

Coś znajdziesz.
Robert
Zapisane

Robert Mierzeński
Tanganika MAGAZYN
Lepekun
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 109


Dziki z afryki :)


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 01, 2010, 00:39:20 »

nie interesuje mnie ,,COŚ " interesują mi konkrety panie Robercie  Huh Pisząc, Wpisz sobie w GOOGLE można nabić nieskończoną ilość postów Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

450 Malawi i 112 kotnik
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: