Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « Tani kubełek czy droższa kaskada? Aquael Minikani
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Tani kubełek czy droższa kaskada? Aquael Minikani  (Przeczytany 15063 razy)
wujek_bogdan
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« : Grudzień 07, 2009, 15:08:20 »

Muszę wymienić filtr w akwarium 112L. W chwili obecnej mam tani chiński filtr wewnętrzny, który nie dość, że słabo filtruje, to się ostatnio cały czas zatyka. Pora go wymienić na coś z wyższej półki. Chciałbym wydać około 100zł+. W tej cenie mogę kupić tani filtr kubełkowy np. AQUAEL - Minikani 120, albo jakąś lepszą kaskadę. Z tego co widzę, to sensowne filtry kubełkowe zaczynają się od 250-300zł.
Co w takim razie wybrać? Jest sen kupować Minikani?
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #1 : Grudzień 07, 2009, 15:34:38 »

O Mini Kani jak narazie są dobre opinie, wieć warto spróbować, ja tam bym sie nie zastanawiał.
Zapisane

shalashaska
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194



« Odpowiedz #2 : Grudzień 07, 2009, 19:29:31 »

Miałem kaskade a teraz mam kubełek.Ja polecam kubełek bo przede wszystkim nie zajmuje cennego miejsca w akwarium.
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #3 : Grudzień 07, 2009, 19:39:56 »

O Mini Kani jak narazie są dobre opinie, wieć warto spróbować, ja tam bym sie nie zastanawiał.
Zobacz najpierw jaki ma przepływ,a jakie ma akwarium wujek_bogdan żanim doradzisz  Angry.Cudzą kasę wydaje się łatwo.
Obawiam się że mini kani 120 będzie za mały do 112l.Ma przepływ 350l/h a u ciebie przydało by sie 600-700l/h Za ok.180zł możesz kupić jbl,tetra o takich właśnie przepływach.Chyba że jest to typowe akwarium roślinne,z małą ilością ryb i dużą roślin,wtedy tyn mini kani może być
Zapisane

wujek_bogdan
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #4 : Grudzień 07, 2009, 20:22:22 »

roślinek na razie nie ma zbyt wiele, ale zamierzam jeszcze popracować nad florą. od kiedy zacząłem podawać węgiel w płynie i dodałem dodatkowe świetlówki bardzo ładnie rozwijają mi się trawy, inne rośliny też zaczęły rosnąć (wcześniej była to raczej wegetacja), ale nadal mam problem z glonami, podejrzewam, że to za sprawą za słabej filtracji (wodę wymieniam regularnie co 7-10 dni 15-20L na demineralizowaną 50/50 z kranówą). Zacząłem niedawno nawozić EasyLife ProFito. Czekam na efekty.
Obsada to:
4 bocje, 2 kiryski, 4 prętniki, 2 gurami, 2 mieczyki,  zbrojnik niebieski, 8 neonów i 5 krewetek amano. Możliwe, że pozbędę się bocji, na razie są jeszcze małe i w zbiorniku nie ma tłoku, ale jak dorosną, mogą być za duże do mojego akwarium. Planuję też dodać kilka krewetek amano.

@mario27-28
zainteresowałem się tym filtrem Minikani, bo w opisie na allegro jest napisane, że zalecana wielkość akwarium to 120L.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 20:25:53 wysłane przez wujek_bogdan » Zapisane
vivivaldi
Moje akwa
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 09, 2009, 13:51:52 »

możesz zaryzykować z używanym eheimem z allegro
koszt ok. 100 zł
mi się udało:)
Zapisane

wujek_bogdan
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2009, 10:54:40 »

kupiłem mini kani. znalazłem tanio z odbiorem osobistym w krk za 130zł http://allegro.pl/item839058308_filtr_kubelkowy_aquael_mini_kani_120_gwar_fv.html
szkoda, że gwarancja 2 lata, na niektórych aukcjach było 3 lata, ale niestety drożej.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2009, 11:00:28 »

Zamontowany już? Jak się sprawuje?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #8 : Grudzień 11, 2009, 11:14:09 »

O Mini Kani jak narazie są dobre opinie, wieć warto spróbować, ja tam bym sie nie zastanawiał.
Zobacz najpierw jaki ma przepływ,a jakie ma akwarium wujek_bogdan żanim doradzisz  Angry.Cudzą kasę wydaje się łatwo.
Obawiam się że mini kani 120 będzie za mały do 112l.Ma przepływ 350l/h a u ciebie przydało by sie 600-700l/h Za ok.180zł możesz kupić jbl,tetra o takich właśnie przepływach.Chyba że jest to typowe akwarium roślinne,z małą ilością ryb i dużą roślin,wtedy tyn mini kani może być
całkowicie się z tym zgadzam! uważam że mini kani 120 nie nadaje się do zbiorników powyżej 80l
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 11:15:51 wysłane przez My Sensi » Zapisane


wujek_bogdan
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #9 : Grudzień 11, 2009, 12:02:25 »

jeszcze nie zamontowałem, jeśli się nie będzie dobrze sprawował to będzie działał razem z filtrem wewnętrznym.
zastanawia mnie to, czemu mini kani z przepływem 350 jest wg producenta polecane do 120L, a Tetra, czy JBL do takiego samego litrażu mają przepływ 600-700.
Zwykły przekręt, czy inna technologia?

@My Sensi
Filtr Tetry np. EX 700 kosztuje dużo więcej. około 220zł + wysyłka. Nie stać mnie w chwili obecnej na taki wydatek, a koniecznie muszę zmienić filtrację. Wydaje mi się, że i tak lepiej sprawdzi się mini kani niż kaskada np. FZN-2.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 12:08:42 wysłane przez wujek_bogdan » Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #10 : Grudzień 11, 2009, 21:44:57 »

jeszcze nie zamontowałem, jeśli się nie będzie dobrze sprawował to będzie działał razem z filtrem wewnętrznym.
zastanawia mnie to, czemu mini kani z przepływem 350 jest wg producenta polecane do 120L, a Tetra, czy JBL do takiego samego litrażu mają przepływ 600-700.
Zwykły przekręt, czy inna technologia?

@My Sensi
Filtr Tetry np. EX 700 kosztuje dużo więcej. około 220zł + wysyłka. Nie stać mnie w chwili obecnej na taki wydatek, a koniecznie muszę zmienić filtrację. Wydaje mi się, że i tak lepiej sprawdzi się mini kani niż kaskada np. FZN-2.
bo to taki trochę oszukany kubełek a to co producent wypisuje to bzdura
a co do kaskad to uważam ze FZN-3 jest lepszym rozwiązaniem niż ten mini kani
Zapisane


wujek_bogdan
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #11 : Grudzień 15, 2009, 11:23:27 »

zamontowałem kubełek, ale na razie będzie chodził z filtrem wewnętrznym HAILEA BT 700, bo poza dodatkową filtracją potrzebuję przecież napowietrzania.

jak waszym zdaniem najlepiej rozmieścić filtry? na razie wszystko tj.: wlot/wylot kubełka + filtr wewnętrzny znajdują się blisko siebie (wlot na dole, wylot na górze), po jednej stronie akwarium. nie wyciąłem jeszcze odpowiednich dziur w obudowie. warto umieścić je większej odległości? nie chcę psuć estetyki akwarium, ale jeśli to koniecznie - trudno.

bo to taki trochę oszukany kubełek
możesz rozwinąć?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #12 : Grudzień 15, 2009, 11:40:18 »

zamontowałem kubełek, ale na razie będzie chodził z filtrem wewnętrznym HAILEA BT 700, bo poza dodatkową filtracją potrzebuję przecież napowietrzania.

Jako napowietrzanie wystarczy deszczownia z Mini Kani.

Z tym oszukanym kubełkiem to chyba chodzi o to, ze pompa jest osobno a nie tak jak w standardowych kubełkach zintegrowana z pojemnikiem na wkłady.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kamil13
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3



WWW
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 04, 2010, 21:02:35 »

Ja planuję kupić sobie minikani ,bo mam już filtr z Aquael'a kaskadowy na 200 - 350 litrów ale co prawda słabo filtruje Undecided a wkłady mam takie:gąbka ,żwirek ceramiczny ,wata filtracyjna i gąbka drobnooczkowa.Kaskadówki nie wyrzucam ,po prostu minikani będzie dopełniał.(Moje akwa ma 112 litrów). 
Zapisane

Pozdrawiam
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #14 : Czerwiec 04, 2010, 22:55:54 »

O Mini Kani jak narazie są dobre opinie, wieć warto spróbować, ja tam bym sie nie zastanawiał.
Zobacz najpierw jaki ma przepływ,a jakie ma akwarium wujek_bogdan żanim doradzisz  Angry.Cudzą kasę wydaje się łatwo.
Obawiam się że mini kani 120 będzie za mały do 112l.Ma przepływ 350l/h a u ciebie przydało by sie 600-700l/h Za ok.180zł możesz kupić jbl,tetra o takich właśnie przepływach.Chyba że jest to typowe akwarium roślinne,z małą ilością ryb i dużą roślin,wtedy tyn mini kani może być
całkowicie się z tym zgadzam! uważam że mini kani 120 nie nadaje się do zbiorników powyżej 80l

Sami fachowcy  Cool A używał ktoś z was tego filtra?

U mnie jest wprawdzie w akwa 54l, ale z dodatkowym upchanym litrem ceramiki jest ustawiony na 'pół gwizdka', bo robi pralkę Tongue I co za bzdury wypisujecie o tym przepływie?! U mnie za dnia woda dosłownie sączy się przez ten filtr i ustawiam go tak celowo, bo to właśnie gwarantuje efektywną pracę bakterii. Wieczorem otwieram przepływ na ok 70% tylko po to, żeby mieć pewność że jest dobre napowietrzanie silniejszym ruchem tafli. W filtrze istotna jest przede wszystkim pojemność wkładów, przepływ to sprawa drugorzędna.

I jeszcze jedno. Gdybym w momencie jego kupowania miał jakąś 'chińską' alternatywę kubełka za pół tej ceny spróbowałbym bez wahania. Filtr zewnętrzny to po prostu pudełko z wkładami filtracyjnymi przez który płynie woda. Jeśli ktoś buli 4x więcej za JBLe, Tetry i inne przereklamowane firmówki, to jego wybór, że przepłaca za pudełko z wkładami filtracyjnymi Tongue
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: