SPOSÓB MONTAŻU DESZCZOWNICY

(1/1)

Reno:
Mam filtr wenętrzny AQUEL UNIFILTER 500UV. Dokupiłem do niego deszczownice (ustaliłem jej dł. na ok 40cm a moje akwarium ma 100cm długości) i zamontowałem ok 1cm pod powierzchnia wody. Wszystko jest Ok ale strumień wody wylatujący z dziurek jest na tyle silne że albo mocno wzburza powierzchnie wody w akwarium lub po skierowaniu skosnie w doł pwoduje lekkie falowanie roślinek (czyli wytwarza "prądy wodne). Czy coś z tym można zrobic czy to własnie tak ma byc? Dodam że dla mnei to trochę dziwne (tak silny strumień wody, dlatego tez akwa ma 2 strefy z deszcownica i bez deszcownicy pdo powierzchnią) ale może tak właśnie ma byc?
Proszę o radę w tej sprawie.

PGR:
tu chodzi o kwestie mocy strumienia wypadajacego z filtra ;) mam rade,, ustaw deszczownice (wylot, koncowke,czy jak to nazwac) jak najbardziej rownolegle do powierzchni wody i dolej odrobine tak by doslownie 3mm byla od lustra wody- powinno zadzialac

Reno:
Zrobiłem wg. zaleceń czyli deszczownica lekko poniżej lustra wody ale w sumei niwiele to dało. Chyba strumień jest za silny - można go jakoś ograniczy czy należy nauczyc się z tym zy...z takim lekkim falwoaniem?

deexer:
Nie bardzo wiem jakiej konstrukcji masz deszczownicę ale aby 'rozbić' strumień, możesz rozwiercić/dowiercić na niej dodatkowe otwory lub też ją przedłużyć - zmniejszy to ciśnienie i unikniesz kłopotu.

Ja (co prawda przy filtrze zewnętrznym) po testowaniu najróżniejszych ustawień, znalazłem jeszcze inne rozwiązanie. Jest jednak jeden warunek - akwarium musi mieć "wzmocnienia" podłużne. I tak oto, zainstalowałem deszczownię tak około 2 cm poniżej wzmocnienia i kieruję wylot na tylnią ścianę akwarium (lekko do góry ale bardziej w poziomie ;)). Deszczownia jest zalana, tak że jest około pół cm pod wodą. Dzięki temu strumień rozbija się na tylnej ścianie i wzmocnieniu i elegancko porusza powierzchnię. Ogółem spróbuj skierować strumień na ścianę, tylko uważaj żeby deszczownia była na tyle głeboko, żeby Ci nie wylewała wody :).

Reno:
Mam wzmocnienie w swoim akwa i zrobiłem jak napisałeś. Efekt piorunujący - skończyły się "podwodne prądy" bez wydłużania deszczownicy (bo specjalnei ją skróciłem do ok. 45cm, by reszta toni była bardzo spokojna; całkowita dł. mojego akwa wynosi 100cm). Zobaczymy jak się to będzie sprawdzac u mnie , takie ustawienie deszczownicy. Dzięki za cenną radę :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości