Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « SPADEK WYDAJNOŚCI FILTRA TETRA TEC EX-700
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: SPADEK WYDAJNOŚCI FILTRA TETRA TEC EX-700  (Przeczytany 12937 razy)
Mad_Max
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 20, 2011, 09:43:27 »

Mialem tak samo i dlugo szukalem porad. Niestety autorzy wiekszosci wpisow na forach nigdy nie mieli tego problemu ani nawet tego fitra wiec zgaduja na pale rozne rzeczy  nabijajac sobie posty lub skupiaja sie na ortografii i pisowni (moj ulubiony typ akwarystow-polonistow) zamiast odpowiedziec konkretnie i na temat.  Ale do rzeczy. U mnie rurki byly brazowe od roznych syubtancji organicznych ale nie to bylo powodem. Wklady filtracyjne tez powinny dzialac bez ingerencji conajmniej kilka miesiecy lub dluzej poza wymiana pre-filtra (chyba ze masz przerybione akwarium i nie odmulasz) . U mnie po wyczyszczeniu rurek dopiero zauwazylem, ze po zassaniu wody i wlaczeniu filtra w rurce zasysajacej (IN) plynie tylko leciutki strumyk. Tak wiec jeden z postow kolegi wyzej ktory ma ten filtr mowi prawde. Okazalo sie, ze kolanka potrafia sie zapowietrzyc. Mamy wiec winowajce. Ale dlaczego ? Powod (a raczej powody) jest banalnie prosty. Po pierwsze nalezy sprawdzic uszczelki (u mnie bylo OK). Dodatkowo uszczelnilem kolanka silikonem (podejrzewalem, ze moze jest nieszczelne na laczeniu dwoch czesci z ktorych sie sklada) ale nie pomoglo. Wtedy doszedlem do sedna sprawy. Jak napelniasz pusty kubelek to bez problemu zasysa. Ale jak otwierasz kubelek (u mnie w celu wymiany pre-filtra) i go nie oproznisz z wody to nie zawsze zassie dobrze i samo pompowanie niewiele pomaga. Sprawdza sie LEKKIE pompowanie (intensywne powoduje efekt odwrotny do zamierzonego, powietrze jest wpychane spowrotem do rurki odplywowej zamiast zasysac wode) plus koniecznie energiczne kilkukrotne potrzesienie kubelkiem (w celu usuniecia powietrza ze srodka) spowodowalo, ze filtr zassal porzadnie wode i znow w akwarium jest wir. Sprawdzilo sie juz kilka razy wiec problem rozwiazany. Proponuje sprobowac zamiast skladac filtr na nowo z czesci zamiennych. Te filtry sa praktycznie niezniszczalne, a wszelkie problemy wynikaja z nieumiejetnej obslugi.

P.S. Bez urazy odnosnie moich pierwszych zdan w tym poscie, jest wielu akwarystow ktorzy podaja konkretne informacje. Ale jesli poczules sie juz urazony ..... to znaczy ze to na poczatku bylo o Tobie Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 10:30:18 wysłane przez Mad_Max » Zapisane

==============
200l Ameryka Południowa
==============
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: