Prawidłowy montaż tła strukturalnego.

(1/1)

robi007:
Kupiłem sobie tło strukturalne wypukłe :-\: http://www.allegro.pl/item307262327_tlo_strukturalne_120x50_cm_motyw_korzenny.html
W związku z tym mam kilka pytań do osób posiadających tego typu tło:
1. Czy siateczki które ma tło po bokach należy przykleić do bocznych ścianek akwa.
2. Jak rozwiązać problem filtracji wody za tłem, wstępnie myslałem żeby dać wlot do filtra za tło a wylot (deszczownicę) przed tłem.
3. Czy w tle nawiercić jakieś dziury dla ułatwienia przepływu wody.
4. Czy grzałki (mam dwie) można schować za tłem.
5. Czy za tłem też sypać żwirek.
Ewentualne inne pomocne uwagi mile widziane.

Piotruch:
       Tez kupilem kiedys tło strukturalne na alegro tylko do akwarium 60l. Chociaz w sklepie jak kiedyś zapytałem gość powiedział żeby siatkę wywinąć do tyłu i przykleić silikonem to nie polecam takiego rozwiazania (czasem może istnieć potrzeba wysunięcia tła i co wtedy) ???.

       Moje tło jest zakopane w podłożu na głębokość ok 2cm siatka wywinieta do tyłu wystarczająco unieruchamia je, dodatkowy tło jest unieruchomione przez sitko zasysające wode do filtra (filtr zewnętrzny). Część wody z deszczownicy trafia za tło i jako taki obieg jest.Kiedyś wzieło mnie na odciąganie mułu z za tła i okazało się że po pół roku jest tam w miarę czysto bo przecież nie ma tam rybek 8).

       Co do grzałki to nie mam w tym kierunku doświadczenia, żwir wsypany za na wysokość kilku centymetrów ustabilizuje całość.

Pozdrawiam  <papa>

robi007:
Dzięki ale straciłem już nadzieję na jakąkolwiek odpowiedź i tło zamocowałem swoim sposobem dwa dni temu. Siateczki po bokach wywinąłem do tyłu i przykleiłem na silikon, w tle nawierciłem kilka otworów różnej wielkości i okleiłem je siatką żeby ryby nie wpływały za tło. Grzałki zainstalowałem za tłem i temperatura jest cały czas stabilna 25C. Żeby nie było zastoju wody za tłem umieściłem kurtynę napowietrzającą, która włącza się razem z oświetleniem. Deszczownie umieściłem na przedniej szybie tak więc ruch wody jest w stronę tła. Kłopot może być tylko z dojściem do odmulania żwirku za tłem, ale to tym będę się martwił później.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości