Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615706 razy)
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #75 : Wrzesień 21, 2007, 13:43:45 »

JA mam filtr Aquaela Turbo 350 w 53l akwa i 650 w 112l. I wszystko jest ok tak wiec polecam ci turbo Wink ale ten z lampa uv tez chyba dobry bo mozna podlaczyc wklad biologiczny i bedzie dobrze Cheesy ale to ja sie wiecej o nim nie wypowiadam bo go nie mam. Polecam ci jedynie ten turbo 650 bo sam go mam i jestem z niego zadowolony Cool
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
Paskuder
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21

Faustus - najlepsze piwo pod słońcem!


« Odpowiedz #76 : Wrzesień 26, 2007, 23:31:19 »

Zauwazylem na forum ze czasami pytacie sie o filtry tetra easy crystal filter ale brakuje odpowiedzi. Wystepuje on w 2 wesjach 250 oraz 300. Jestem posiadaczem wersji 300 i postaram sie przyblizyc troche ten typ filtrow. Sa to filtry wewnetrzne, mocowane na przyssawkach do szyby ewentualnie zawieszane na brzegu szyby akwarium - trzeba wtedy kombinowac z pokrywa - zawieszanie przeznaczone glownie do firmowych akwa Tetry z serii aqua art.

Wersja 200 przeznaczona jest do akwarium do 40l. Sklada sie z obudowy z zasysaniem wody w jej dolnej czesci do komory filtrujacej. W komorze filtrujacej znajduje sie wklad z chyba sztucznej waty (nie bardzo sie znam jeszcze na materialach do akwa) dwukolorowej na stelarzu chyba plastikowym. Wklad bardzo dobrze wylapuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Wystepuje w wersji podstawowej lub z wkladem z weglem aktywnym. Tetra zaleca aby dla optymalnego czyszczenia wody wklad ten wymieniac co 4 tygodnie (aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie zeby go od czasu do czasu przeplukac - no chyba ze sie zamuli na amen). Nastepnie znajduje sie drugi wklad z gabki z duzymi porami - na tym maja sie rozwijac bakterie nitryfikacyjne. Tej czesaci nie pluczemy i nie wymieniamy chyba ze sie zuzyje (czyli podejrzewam ze co kilka lat). Oba wklady bez problemu mozna kupic w sklepie ktory sprzedaje filtry tetra. Jezeli cos sie zapcha wszystko mozna bez problemu rozkrecic i dostac sie do turbinki w celu oczyszczenia. Woda po zassaniu i przepompowaniu w gore i przez dwa wklady jest wylewana gora filtra przez specjalnie uksztaltowany "lejek" spowrotem do akwa. Brak dyszy dopowietrzania!!! Jezeli sam "wodospad" nie jest wystarczajacy do dotlenienia waszego akwa nalezy zaopatrzyc sie w dodatkowy "brzeczyk".

Wersja 300 przeznaczona jest do akwa od 40 do 60l. Tak naprawde jest to dokladnie wersja 200 ale z dodatkami. Te dodatki do wiekszy plastikowy box w ktory wkladany jest filtr 200. W boxie znalazlo sie miejsce z boku na grzalke. Polecana jest grzalka tetra HT 50. Filtr w wersji 300 stanowi z nia komplet (dopasowanie wysokosci i rozmiaru) aczkolwiek grzalka jest sprzedawana oddzielnie. Grzalke umieszcza sie zboku filtra w specjalnei wydzielonym na nia miejscu w boxie na specjalnej prowadnicy zamiast na przyssawkach. Dodatkowo i co chyba wazniejsze w boxie znalazlo sie tez miejsce na koszyczek z bioballami tetry umieszczany pod filtrem. Tzw. bioballe tetry sa to specjalnie nacinane plastikowe kuleczki o duzej powierzchni majace za zadanie oczyscic wode z grubszych zanieczyszczen oraz stworzyc warunki do rozwoju pozytecznych bakterii. Bioballe pluczemy raz na jakis czas. Reszta jak w wersji 200. Zmienil sie obieg wody - teraz jest wciagana przez szczeliny przy grzalce gdzie jest ogrzewana nastepnie przechodzi przez bioballe i do filtra jak w wersji 200. Ma to ten plus ze ogrzana woda szybciej sie miesza w akwa i rownomierniej rozprowadza. Wersja 300 przez dodatkowy box jest troche wieksza a przedewszystkim wyzsza od 200 o jakies 10 cm (na oko).

Plusem jest bardzo dobre czyszczenie wody, bardzo cicha praca (praktycznie bezglosny) oraz wygoda i prostota obsugi.
Minusem to rozmiar - moze nie w wersji 200 ale w 300 moze to byc problem. Przy malych akwa - a do takich zostal zaprojektowany - w sytuacji z niska pokrywa i gruba warstwa podloza mozemy napotkac na trudnosc z upchnieciem filtra w akwa na wysokosc.
Zapisane
bartek93
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #77 : Wrzesień 30, 2007, 19:44:14 »

A co sądzicie o filtrze HAILEA Huh?
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #78 : Wrzesień 30, 2007, 23:04:17 »

A co sądzicie o filtrze HAILEA Huh?

HAILEA chyba podobnie jak ATMAN jest chińską produkcją pod troche zachodnią nazwą. Z jedną pompą Atmana mam osobiście świetne doświadczenie. Napisz może o który konkretnie filtr chodzi.

PS - Paskuda - dziex w imieniu forum za informatywny referat nt. tetra easy crystal
(oczywiście jeśli forum nie ma nic przeciwko temu, że wypowiadam się w jego imieniu)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 23:07:56 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
bartek93
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #79 : Październik 06, 2007, 18:11:41 »

hmm na razie plaunuje założenie akwa i szukam dobrych firm . Znajomy powiedział ze jest dosyc dobry chciałem sprawdzic co wy o tym sądzicie .
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #80 : Październik 06, 2007, 18:37:03 »

zależy jaki wewnętrzny, kaskadowy czy kubełek ??
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #81 : Październik 11, 2007, 20:42:31 »

Tetra ex 700 - w komplecie, w gornym koszyku znajduje sie wegiel aktywny. Uzywa sie go w razie potrzeby. Co w takim razie nalezy tam umiescic gdy nie ma wegla? Kolejną gabkę?
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #82 : Październik 11, 2007, 20:47:18 »

Co chcesz

Ja bym dorzucil jakies podloze biologiczne - ceramike na przyklad. Mozesz wrzucic tez torf, jesli chcesz hodowac rybki z takich okolic ;]
Zapisane
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #83 : Październik 11, 2007, 20:58:38 »

Co chcesz

Ja bym dorzucil jakies podloze biologiczne - ceramike na przyklad. Mozesz wrzucic tez torf, jesli chcesz hodowac rybki z takich okolic ;]
Do wody bede dodawal garbniki wiec torf w filtrze podaruje sobie. Moze faktycznie jakąś ceramike dokupie.
Choc nie pamietam w ktora strone plynie woda w tertrze? Z dolu do gory czy z gory na dol?
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #84 : Październik 11, 2007, 21:04:49 »

Rysunek na pudelku jest niejednoznaczny - strzalka pokazuje z gory do dolu niby.

Generalnie tam gdzie duzo gabek - to stamtad zawsze leci brudna woda Cheesy

Jakie garbniki chcesz dodawac ? Naturalny torf (granulowany) w filtrze ci pewnie wyjdzie i taniej i wydajniej.
Zapisane
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #85 : Październik 11, 2007, 21:31:34 »

Rysunek na pudelku jest niejednoznaczny - strzalka pokazuje z gory do dolu niby.

Generalnie tam gdzie duzo gabek - to stamtad zawsze leci brudna woda Cheesy

Jakie garbniki chcesz dodawac ? Naturalny torf (granulowany) w filtrze ci pewnie wyjdzie i taniej i wydajniej.

mam worek z torfem wysokim SPhagnum i bede robil z niego wywar i dodawal do wody.
Zapisane
Galilo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #86 : Październik 15, 2007, 10:21:00 »

Witam serdecznie!

Mam filtr wewnętrzny AQUAEL 650 Turbo w akwa 126 lt. Zadowolony z niego byłem trochę ponad miesiąc. Ostatnimi czasy kiepsko działa napowietrzanie w tym filtrze. Już go trzy razy odpowietrzałem i czyściłem (rozebrałem to co się dało i przeczyściłem). Pomagało zazwyczaj na 3-4 dni. Wkład filtracyjny (gąbka oraz ceramika) także przepłukałem. Napowietrzanie działa kilka dni i potem przestaje. Ostatnio działało 2 dni. Efekt jest taki, że zraziłem się do tych filtrów i dzisiaj idę kupić coś nowego.

Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam Galilo
Aktualnie 126 lt. Obsada:
12 x neonków
4 x otoski
3 x mieczyki
1 x milonezja
2 x glonojady
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #87 : Październik 15, 2007, 10:24:57 »

...Ostatnimi czasy kiepsko działa napowietrzanie w tym filtrze.... ...Napowietrzanie działa kilka dni i potem przestaje. Ostatnio działało 2 dni....

Ja ma takie pytanie - co rozumiesz przez "napowietrzanie"?
Zapisane

Galilo
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #88 : Październik 15, 2007, 10:34:55 »

Przez napowietrzanie rozumiem bąbelki powietrza, które napowietrzają wodę.
Zapisane

Pozdrawiam Galilo
Aktualnie 126 lt. Obsada:
12 x neonków
4 x otoski
3 x mieczyki
1 x milonezja
2 x glonojady
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #89 : Październik 15, 2007, 10:41:29 »

W ten sposób bardzo mizernie napowietrzasz wodę, to raczej efekt estetyczny. Woda napowietrza sie głównie poprzez ruch tafli wody. Kostki napowietrzające i napowietrzanie w filtrze to bajery lub przydatne urządzenia w zbiornikach bez roślin a np z dużymi pielęgnicami. Jednak nic absolutnie nie zastąpi intensywnego ruchu tafli wody.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: