Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 189 190 [191]
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615722 razy)
13wolfgar13
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2850 : Luty 25, 2016, 14:06:55 »

Witajcie moi drodzy Smiley mam baniak 120x40x60
Filtr Aqua nova ncf 1500( jestem mega zadowolony ) i tetre tec ex 700 (bardzo słabiutki jest ten filterek) chce kupic drugi kubełek większy o lepszej wydajności , mysle nad unimaxem 700/500 , druga nova 1500 czy jakis jbl? Co myślicie ? Mysle ze unimax 700 to bedzie przesada juz ,najbardziej sie skłaniam ku Aqua nova bo mam je tyle lat i chodzą ładnie bez awaryjnie i wgl, a czy filtr bedzie markowy cos sie polepszy oprocz wykonania?
Zapisane
spik
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2851 : Marzec 11, 2016, 20:30:28 »

Myślę nad kubełkiem do mojego małego akwa 54 l.   Rozważam  Eheim 2032 lub 2034     lub Fluval 106 lub 206.   Wiadomo - Fluval troszkę tańszy, ale z jednym tanim użeram się aktualnie.
Który polecilibyście pod kątem:
1) szczelności i niezawodności - to dla mnie najważniejsze
2) dostępności / ceny części, serwisu itp.

Z góry dzięki za podpowiedzi, sama już sprawiłam sobie nietrafiony zakup i będę wdzięczna za fachowe porady Smiley
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2852 : Marzec 12, 2016, 08:17:07 »

Witam,
mam Eheima i JBL osobiście nie widzę między nimi żadnych różnic jeśli chodzi o funkcjonalność i szczelność itp.
Eheim jest mniej prądożerny przy podobnej wydajności wg. naklejki. Lecz po swoich obserwacjach mogę powiedzieć że JBL jest mocniejszy co najlepiej widać po deszczowni.
Fluvala miełem kiedyś i też był ok.
W Eheimie ułamało mi się zamknięcie głowicy (raczej nie z mojej winy słabo wykonane raczej było, jakaś wada materiału oczywiście po gwarancji )- części dostępne bez problemu w internecie ale cena  Wściekły -- prawie połowa nowego JBL który od 8 lat działa cały czas i nic nie wymieniane.
Jak masz za dużo kasy to mogę polecić Eheima - osobiście nie kupię drugi raz bo po co przepłacać.
Ale jak to mówią jeden Fiatem jeździ a inny Mercedesem ale jednym i drugim dojedziesz do celu.

Zapisane

nyfk
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2853 : Sierpień 10, 2016, 14:54:00 »

Witam,
mam akwarium 30l, niedawno kupiłem do niego filtr pat-mini,
lecz po paru dniach okazało się, że ma za mocny prąd i rybki nie mogą pływać.

Czy deszczownica załatwi sprawę?
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2854 : Sierpień 10, 2016, 17:08:43 »

Tak powinna pomóc.
możesz też zastosować samą rurkę  i  poobracać tak aby nie robiła pralki.
Trzeba poexperymentować każde akwarium jest inne.
Zapisane

RED_777
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2855 : Listopad 18, 2017, 18:22:19 »

Witam, posiadam akwa 240l planuje zakup filtra hw tylko nie wiem 302 czy 303. Za wszelką odpowiedź z góry wielkie dzięki.
Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #2856 : Listopad 20, 2017, 21:11:11 »

303, filtr zawsze o numer większy niż wynika to z przeznaczenia podanego przez producenta.
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #2857 : Grudzień 20, 2017, 22:07:22 »

, filtr zawsze o numer większy niż wynika to z przeznaczenia podanego przez producenta.
Ciekawa teoria.
 Planowana obsada, charakter zbiornika itd nie maja znaczenia przy doborze wielkości filtra.?
HW 302 również da radę w 240L, przerabiałem kiedyś.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
damq666
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2858 : Marzec 22, 2018, 08:57:06 »

Witam
Podłącze sie do tematu odkopujac go, poniewaz mam pytanie. Mam w domu akwarium od w sumie 20 lat. W pierwszym akwarium ok 30l mialem przez 5 lat mialem aquael fan-mini gdzie gąbka była zamknieta w pojemniku. Pozniej przez 15 lat mialem zbiornik ok 70l i mialem tam kaskade zewnetrzna i rowniez było ok. Teraz przesiadłem sie na 140l i pokusilem sie kupic aquael turbo 1000. Mam w nim ceramike wymieszana z zeolitem i ppd spodem gąbkę. Po paru tygodniach czyszczenia filtra irytowalo mnie to ze przy wyjmowaniu polowa syfu wracala do wody... Kupilem dodatkowy zbiornik bo ten model ma taka mozliwosc i do niego wlozylem obcieta gąbkę. Zastanawiam sie tylko czy przez to nie pogorszylem wydajnosci filtra. Jest jakis myk na wyjmowanie filtra wewnetrznego bez zabrudzania wody? Wyjmowac go na "chodzie"  Shocked wbrew BHP?  Cheesy zastanawiam sie nad sprzedaza filtra i kupnem kaskady na którą nie mam miejsca wokol akwarium.....
Zapisane
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #2859 : Kwiecień 15, 2018, 19:55:20 »

Filtr, gdy jeszcze jest na chodzie wkładasz do jakiegoś naczynia (dzbanek, obcięta butelka itp.). Wyłączasz filtr i razem z naczyniem wyciągasz z baniaka. Cały syf spadający z filtra ląduje w naczyniu.
Zapisane

gg - 4479432
afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #2860 : Luty 05, 2022, 11:57:19 »

Witam
Posiadam filtr zewnętrzny Fluval 305 który ostatnio stracił swoją wydajność, mianowicie nie pompuje wody tak jak do tej pory, wyczyściłem go, wymieniłem wirnik i oś,  lecz nadal to samo. Słychać że filtr chodzi lecz nie pompuje. Miał ktoś taki przypadek Huh
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2861 : Luty 06, 2022, 11:39:26 »

Sprawdź jeszcze węże czy nie są zatkane, mogły z czasem zarosnąć.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: 1 ... 189 190 [191]
  Drukuj  
 
Skocz do: