Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620520 razy)
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1590 : Luty 21, 2010, 09:32:49 »

Ja tetry z mojej ztrony z całego serca nie polecam.Zraziłem się do ich sprzętu jedyne co mają dobre to pokarmy i preparaty i nic więcej.A odpowie mi ktoś na moje pytanie ?
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1591 : Luty 21, 2010, 10:49:52 »

Morlinek ja kiedyś miałem eheima pickupa 2008 w 60l i byłem zadowolony rewelacyjnie łatwe wyciąganie wkładu działał bez zarzutu a jak nie to może eheim aquaball  tylko cenowo już droższy i lepszy pracowałem także na Aquael Unifilter 500 Uv nie warty tej ceny teraz w moim drugim malutkim akwarium 25l mam atmana AT-f300 woda czyściutka tylko jedna wada regulacja przepływu mimo, że jest nie działa tak jak powinna filtr hula i na - i na + tak samo rada to deszczownia ale za to zajmuje malutko miejsca w akwarium to duży plus, czyszczę go co 2 tyg ty do swoich 72 litrach musiałbyś mieć atmana AT-F302 lub pick upa 2010 cenowo się zmieścisz ja osobiście polecam eheima pickupa sam chętnie bym umieścił pic up2006 w 25l ale trochę jest za duży a zależy mi na miejscu  Good !

http://www.allegro.pl/item919091885_filtr_eheim_pickup_2010.html
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 11:38:55 wysłane przez Tal » Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1592 : Luty 21, 2010, 12:32:49 »

Sąsiad ma akwarium i tak właśnie chodzi mu pick-up ale model 2006,zastanawiałem się nad Aqua Szut Kameleon i Aquael FAN-1,na allegro zainteresowały mnie Hailea Bt-400 i HJ311B,i teraz nie wiem co lepsze bo mam 12 lat i moje fundusze są dość małe dlatego kaskady ani kubełka nie kupię,a szkoda.LINKI:
http://www.allegro.pl/item917580997_filtr_wewnetrzny_z_deszczownia_300l_h_2w.html
http://www.allegro.pl/item920881818_hailea_bt_400_filtr_wewnetrzny_50_110l_380l_h.html
http://www.allegro.pl/item916164701_filtr_aquael_fan_1_plus_gwarancja_3_lata_fv.html
http://www.allegro.pl/item929307625_aqua_szut_filtr_kameleon_360_30_80l_gratis.html
Doradźcie co będzie najlepsze.Atmana miałem i już nie chcę mieć,chodził u mnie model at f302.
Zapisane
Tal
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


"Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga."


« Odpowiedz #1593 : Luty 21, 2010, 13:36:05 »

z tego co podałeś to  FAN-1 PLUS albo KAMELEON 360 lecz dalej obstawiam pick upa 2010 do którego warto dołożyć  papa
Zapisane

bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1594 : Luty 21, 2010, 14:37:38 »

Witajcie  Wink Możecie mi polecić filtr wewnętrzny który spełni w 100% te wymogi:
1. Ma być niesłyszalny.
2. Łatwy w czyszczeniu,nie zależy mi na jakiś specjalnych wkładach wystarczy sama gąbka.
3. Cena 50-65 zł
4. Ma dobrze napowietrzać wodę.
Nie chcę kaskady ani kubełka,mam nadzieję żę pomożecie bo moja tetra 600plus do szału mnie doprowadzi.Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
POZDRAWIAM  papa

nie bylo odpowiedzi wiec ja dodam swoja na Twoje pytanie, osobiscie korzystam z produktu aqua szuta model 750, dostalem go jako prezent i mam go w 112l
musze przyznac ze spelnia te wymogi, jak zalezy Ci na napowietrzaniu przez wezyk to ok, mozna spokojnie skierowac w wygodny sposob wylot na tafle wody, pojemnik na media filtracyjne jest banalnie prosty w uzyciu, praktycznie zero sily a wyciaga sie go w kazdym momencie, plastik tez jest OK, kosztuje w przedziale jaki Ty wybrales, nie slychac go i jesli dobrze pamietam to 3W wzera na godzine wiec to takze niewatpliwie jest plus
jedyny minus to standardowe media w postaci wlokniny, zapycha sie po nie calym tygodniu pracy, lecz wystarczy kupic gabke o grubym granulacie i zamienic, pracuje wtedy bdb, czyscic nie trzeba czesto, lecz wiadomo to tez od obsady zalezy;p
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1595 : Luty 21, 2010, 14:41:37 »

Z tym filtrem słyszałem właśnmie żę że jie napowietrza wody przez wężyk a na tym mi zależy.Powyżej podałem przykłady również filtrów które mnie zainteresowały.Minusem turbo jest też to żę jest wielki i nieestetyczny.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1596 : Luty 21, 2010, 14:48:47 »

napowietrza przez wezyk normalnie, ma nakladke na to i funguje jak inne wewn filtry z napowietrzaniem, osobiscie uwazam ze jest to zbedne bo mozna tak skierowac wylot tego filtra + nakladka kierujaca na gore wode zeby wprawic fajnie ruch tafli wody i nie ma efektu nadmiernego napowietrzania ;P
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #1597 : Luty 21, 2010, 15:27:57 »

Założyłam osobny wątek ale nikt niestety mi nie odpisał więc spróbuję tutaj u Pana Smiley.
Chciałabym kupić filtr wewnętrzny i mam 2 propozycje:
Aquael Turbo 1100
Aquael Unifilter 1000 (bez UV)
który bedzie lepszy?
planuje zbiornik 160 L z bardzo dużą obsadą roślinną
(rybki: 20 neonów tj 10 czarnych, 10 inessa i 8 rodostomusów i jednego zbrojnika niebieskiego)
Nie interesuje mnie filtr kubełkowy lecz te dwa filtry tylko nie wiem który bedzie lepszy pod względem np. halasu
Czy ktoś ma jeden z tych filtrow? w jakim litrazu? który będzie lepszy?
Zapisane

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1598 : Luty 21, 2010, 17:11:12 »

Ja mam tetej firmy,tylko młodszego brata 700.Filtr jest cichy i niezawodny,takrze polecam.Ja osobiście pjednak bym się zdecydował na kubełek przy tym litrarzu.U mnie chodzi jako dodatkowy w 240l
Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1599 : Luty 21, 2010, 20:46:03 »

napowietrza przez wezyk normalnie, ma nakladke na to i funguje jak inne wewn filtry z napowietrzaniem, osobiscie uwazam ze jest to zbedne bo mozna tak skierowac wylot tego filtra + nakladka kierujaca na gore wode zeby wprawic fajnie ruch tafli wody i nie ma efektu nadmiernego napowietrzania ;P

No tak ale kiedy się wkłady przytkają to woda mniej aluje i dlatego wolałbym mieć te bąbelki.Chciałbym znać opinie o tym: http://www.allegro.pl/item917580997_filtr_wewnetrzny_z_deszczownia_300l_h_2w.html ciekawe jek się sprawóje bo jest oszczędny,ma możliwość konfiguracji wkładów,ma deszczownię,jest niewielki i na budżet dwunastolatka idealny,ale nie wiem jak z opinią.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1600 : Luty 21, 2010, 23:18:31 »

imo to jest filtr do wlasnie max 40l akwa a nie od 40l - 120l
slaby przeplyw wody, tak samo sie bedzie zapychac jak inne wewnetrzne, napowietrza tak samo, do kazdego wewn mozna dokupic deszczownie i bedzie tak samo, napowietrzanie takze ma przez wezyk i takze bedzie mniejszy przeplyw wody jak sie zapcha media filtracyjne, a ze sa one male to szybko to potrwa... ja bym nie bral, licha firma tak jak wczesniej wymienilem, juz lepiej kupic jednak ten drozszy, nie mowie o konkretnie tym co ja zaproponowalem bo jest wiele innych, ale jednak cena tez powie o jakosci
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #1601 : Luty 22, 2010, 08:21:15 »

A co sądzicie o kameleonach aqua szuta ? Podobno dobre filtry ale nie ma nigdzie recenzji ;/ Z tych "lichych" filtrów to są jeszcze o przepływie 450 l/h ale raczej będzie tak samo.Muszę się dowiedzieć coś na temat FANA 1Aquaela,chociaż fan 1 ma chyba przepływ 320 l/h a a ten "lichy" ma przepływ 300 l/h więc raczej nie będzie różnicy.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1602 : Luty 22, 2010, 09:09:26 »

mialem aquael fan 2, z tego co kojarze to fan 1 niczym sie nie rozni jak wielkoscia. Moge smialo powiedziec ze filtr jest do niczego... duzy, sporo problemow z kopulka na wirnik - czesto sie psuje (chyba ze jej sie NIGDY nie dotknie to bedzie dzialala dluzej niz zwykle dziala) jest glosny i wzera wiece pradu niz konkurencyjne filtry. Ja osobiscie tak sie zrazilem przez ten filtr ze chyba nic nie kupie juz od aqua ela, a juz na pewno nie filtr
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #1603 : Luty 22, 2010, 10:01:51 »

Witam,ja mam AOUAELA FAN1 i na razie nie narzekam,chyba że zbieleje jak przyjdzie rachunek za prąd-odnosząc się do poprzedniej wypowiedzi.
Chodzi w mym akwenie od około dwóch tygodni.
Wczesniej miałem zatopionego Aquael  Uni Filter 500 UV z filtracją 500l/h,...tyle że nastraszył mnie kolo że te filtry z UV są do niczego bo nie tylko wybijają to co złe w wodzie ale rozbijają też dobre zwiazki.
Właśnie takie moje pytanie co lepsze zwykły filtr czy z uv?
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #1604 : Luty 22, 2010, 10:20:08 »

UV z tego co pamietam to jest dobre rozwiazanie jak masz jakies bakterie przez ktore ryby Ci choruja, w innych przypadkach slyszalem ze wyjalowiaja wode co jest niewskazane w roslinnych baniakach. Sam jednak nie mialem z tym doczynienia i moja wiedza jest oparta tylko na tym co przeczytalem/uslyszalem Wink
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Strony: 1 ... 105 106 [107] 108 109 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: