Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620241 razy)
zajmon
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26



« Odpowiedz #1485 : Grudzień 28, 2009, 19:30:24 »

Witam
mam akwarium prawie 60 litrowe i filtr wewnetrzny fan-1 plus. Problem w tym, że mimo iż woda jest klarowna i akwarium w środku raczej estetyczne co 3-4 dni musze przeczyszczać filtr bo zupelnie mi sie zapycha. w jego środku jest tylko gąbka, nie ma żadnych wkładów.
doda jeszzcze ze zbiornik jest lekko przerybiony, jednak ten filtr powienien teoretycznie roadzić sobie z takiej wielkosci zbiornikiem.
Prosze o jakies rady lub wskazówki.
pozdrawiam Smiley
Zapisane
tediuss
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1486 : Grudzień 29, 2009, 11:32:29 »

Pytanko o filtr kaskadowy który posiadam a mianowicie-czy ta rurka którą pobiera wode z akwarium ma byc jak najbliżej żwirku tzn.czy wlot wody ma być przy samym żwirku czy w połowie akwa?czy to ma jakiś wpływ na cyrkulacje wody i oczyszczanie czy wszystko jedno?
Zapisane

.....cierpliwość to piękny dar.......
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1487 : Grudzień 29, 2009, 11:59:21 »

Witam
mam akwarium prawie 60 litrowe i filtr wewnetrzny fan-1 plus. Problem w tym, że mimo iż woda jest klarowna i akwarium w środku raczej estetyczne co 3-4 dni musze przeczyszczać filtr bo zupelnie mi sie zapycha. w jego środku jest tylko gąbka, nie ma żadnych wkładów.
doda jeszzcze ze zbiornik jest lekko przerybiony, jednak ten filtr powienien teoretycznie roadzić sobie z takiej wielkosci zbiornikiem.
Prosze o jakies rady lub wskazówki.
pozdrawiam Smiley
miałem podobnie w 72l z tym, ze raczej nie było przerybienia
kupiłem najtańszy kubełek - aquael MiniKani 120, 80 też wystarczy i mam spokój
kubełek czyszcze raz na 1/2 roku i sprawuje się o niebo lepiej od wewnętrznych
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
maciek333_13
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #1488 : Grudzień 29, 2009, 20:30:35 »

Jakieś podpowiedzi konkretnych modeli?
Myślę, że dobrze będzie, gdy na początku określisz do jakiej kwoty planujesz wydatki. Na początku to drogie hobby, później już mniej, ale utrzymanie też kosztuje. O jakiej kwocie myślałeś?

Powiem szczerze, że cena nie jest najważniejsza. Oczywiście nie chce wydawać pieniędzy na coś co jest kompletnie zbędnym luksusem. Jeżeli dobrej jakości filtr mogę kupić za 300zł to ok a jeżeli powinienem wydać na niego 500 zł to jakoś przeżyje:) Nie chce po prostu kupić czegoś co za rok będę musiał wymienić bo wzrosną wymagania ryb , które będę chciał chodować kiedy zdobędę pewne doświadczenie.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Zapisane
KPTSK
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1489 : Grudzień 31, 2009, 15:03:18 »

Orientujecie się czy części od Atmana pokrywają się z częsciami o Eheima?Sprzęt wygląda bardzo podobnie i na necie też na zagranicznej stronie to wyczytałem, chyba nie sposób dostac częsci do tego Atmana a mam problem z cieknącą uszczelką pod głowicą....

Problem jest taki, że filtr gdy pracuje nie cieknie i wszystko jest OK, natomiast po odłączeniu od sieci przecieka gdzieś w okolicy klamr.Sugeruję, że to wina uszczelki pod głowicą, gdyż pojemnik filtra nie wygląda na uszczerbiony nigdzie.Czy może znacie jakieś rozwiązanie inne które mogłbym zastosowac chociaż tymczasowo?
Oczywiście rzecz się tyczy hipotetycznej sytuacji, w której by brakło prądu i wtedy możliwego podlania mieszkania...

Pozdrawiam
Zapisane
blackmamba
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #1490 : Styczeń 01, 2010, 23:20:46 »

To mój pierwszy post więc wypada sie przywitać. Wiec witam wszystkich Smiley

Mam bardzo nietypowe pytanie za które pewnie będę wyśmiany, ale spróbować zawsze warto. Otóż od kilku dni jestem posiadaczem filtru hydor prime 20.
Ogólnie filtr działa, pompuje wodę , strumień jest ok itd, ale nie jestem pewien czy cyrkulacja wody jest dobra. Zawsze miałem filtry wewnętrzne i szczerze to nawet nie wiem jak ta woda w tym bębnie powinna płynąć...czy ona powinna sie gwałtownie przelewać przez te wszystkie warstwy czy tak jak teraz u mnie tylko powierzchnia sobie lekko wibruje, przynajmniej przy ściance bębna no bo tylko tam widzę co się dzieje. Jestem drugim właścicielem tego filtra, dostałem go od koleżanki bo ona rok temu zlikwidowała akwarium i tylko stał i kumulował kurz w piwnicy. Z tym że koleżanka jest teraz w Alpach i boję sie żeby akwarium mi nie "padło" tym bardziej ze jest tuż po restarcie.
Nie mam do niego instrukcji, bo ta dołączona zginęła podobno a na stronie producenta nie dostałem maila aktywacyjnego i nie moge ściągnąć manuala :/
oczywiście póki co jeszcze stary wewnętrzny filtr chodzi jednocześnie ale za jakiś czas chciałbym go odłączyć

A wiec jak intensywnie ta woda powinna sie zachowywać w tym filtrze? Smiley
aaa jeszcze dodam że wylatuje czysta no ale nie wszystko widać gołym okiem

aha i przepraszam za idiotyczne pytanie ale lepiej zrobić z siebie głupka niż uśmiercić akwarium Wink

edit: jeszcze dodam że dół pod komorą z wkładami też wiruje LEKKO bo wrzuciłem ziarenko ryżu i się kręci w kółko
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2010, 23:23:24 wysłane przez blackmamba » Zapisane
N
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #1491 : Styczeń 02, 2010, 20:05:01 »

akwarium 112L jaki bedzie odpowiedni filtr?jesli mozesz napisz rowniez o pozostalym sprzecie ..........
Zapisane
sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #1492 : Styczeń 02, 2010, 21:18:23 »

zakupilem filtr aquael versamax FZN-2 jest jedno miejsce na wkład filtracyjny oprocz gabek co polecacie zeby zapakowac w niego aby mialo dobry skutek? filtr bedzie chodzi w 120litrach

czy bioceramika bedzie dobra? czy cos innego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 21:18:16 wysłane przez sitekplock » Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1493 : Styczeń 04, 2010, 21:43:32 »

Zależy co masz za rybki i jakie parametry wody w akwarium.Są rożne wkłady,niektóre zmiękczają wodę, inne zatwardzają.Ogólnie jak masz tzw."popularne" rybki to ceramika jest najlepsza(dobrej firmy),ewentualnie zeolit,lub lawa wulkaniczna,karmezyt.
Zapisane

sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #1494 : Styczeń 04, 2010, 22:52:27 »

Zależy co masz za rybki i jakie parametry wody w akwarium.Są rożne wkłady,niektóre zmiękczają wodę, inne zatwardzają.Ogólnie jak masz tzw."popularne" rybki to ceramika jest najlepsza(dobrej firmy),ewentualnie zeolit,lub lawa wulkaniczna,karmezyt.
[/quote


a druga gabka wniesie cos dobrego np czy musi byc cos z medii filtracyjnych
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1495 : Styczeń 05, 2010, 07:25:22 »

oczywiście, że wniesie, gąbka odpowiednio gęsta to bardzo dobre biologiczne medium filtracyjne
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
sitekplock
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #1496 : Styczeń 05, 2010, 09:05:13 »

oczywiście, że wniesie, gąbka odpowiednio gęsta to bardzo dobre biologiczne medium filtracyjne

czy to musi byc jakas specjalna inna niz w zestawie i czym sie sugerowac przy kupnie firma cena zastosowanie czy moze cos innego\?
Zapisane
skyline84
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #1497 : Styczeń 06, 2010, 13:34:59 »

witam posiadam filtr eheim 2252 wewnętrzny i nie wiem jak zmnjeiszyć jego wydajność, wiekszosc filtrów ma regulacje. czy moge mu zmniejszyc otwór przy wylocie jakos i otwory którymi wciąga zakleić . morze jest nie kompletny
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 13:38:20 wysłane przez skyline84 » Zapisane
xxkajetan21
112L i 130L
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21

112L i 130L


WWW
« Odpowiedz #1498 : Styczeń 06, 2010, 14:19:18 »

mam pytanie mam filtr wewnętrzny  AQUAEL l Fan-3 plus
przeznaczony do akwarium o pojemności od 150-250L  700 l/h
mam go w 112l aqua no i mam go juz z 3miesiące
Ale nadal słabo filtruje mam regulacje ustawioną na max
czyszczę go co 2 tygodnie no i nic to nie daje słabo filtruje co robić?
Zapisane

112L
Obsada:
2. molinezje black monly
1.Molinezja ostrousta
6.Mieczyk Hellera
6.gupik pawie oczko
4.Skalar Żaglowiec
1.Skalar (Marmurkowy) Ryba księżycowa Żaglowiec
2.Zbrojnik niebieski
1.Zbrojnik złoty albinos
2.Slimaki

130L
Myślę co tam umieścić
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #1499 : Styczeń 06, 2010, 14:55:09 »

A jak się przejawia to słabe filtrowanie? Za mały ruch wody?
Zapisane
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: