Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615739 razy)
daqua
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21


126l Ogólne


« Odpowiedz #1410 : Listopad 01, 2009, 18:03:07 »

Witam,
mam w akwa 126 l filtr Aquael UNIFILTER 750. Czy mogę dołozyć do niego ceramikę lub watę akwarystyczną ?
Zapisane



126 l - ogólne
Zapraszam do komentowania
 http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22264.0
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1411 : Listopad 01, 2009, 20:41:40 »

watę nie - za szybko się zapycha
jak masz miejsce to ceramikę jak najbardziej
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #1412 : Listopad 05, 2009, 13:06:16 »

Czy filtr zewnętrzny Terta Tec ex 700 może chodzić na pół gwizdka, to znaczy czy zawory (oba) mogą być ciągle przykręcone tak, by cyrkulacja wody była słabsza, czy muszą być odkręcone na full? Czy jesli będą trochę przykręcone to może się od tego popsuć silnik albo wirnik?
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1413 : Listopad 05, 2009, 13:21:33 »

Ja mam jbl-a.Zasadniczo toprawie takie same filtry.Przykręcony może być tylko jeden zaworek out(wyjscie), tak jest napisane w instrukcji.Regulacja nie zepsuje filtra(pompy),i możesz sobie ustawić jak ci pasuje.Nie należy oczywiście zamykać całkiem,minimalny przepływ musi być Wink
Zapisane

Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #1414 : Listopad 05, 2009, 19:40:59 »

Witam

Posiadam filtr wewnętrzny  EHEIM 2010, od jakiegoś czasu oryginalna gąbka sie zapycha co zmniejsza przepływ wody przez filtr.
Mniej więcej co półtora tygodnia muszę rozbierać filtr i wyciskać  gąbkę a co jakiś czas nawet ją przepłukiwać co może odbijać sie na parametrach wody.
Puki co nie jestem w stanie kupić innego filtra wiec prosze o porade co mam robić, moze wymiana wkładu na inny ? Nie ma o tym kompletnego pojęcia wiec proszę o pomoc.

   
Zapisane

Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1415 : Listopad 05, 2009, 19:47:14 »

Moznaby dac gabke o wiekszej gradacji, ale chyba by filtracja nie byla taka dobra.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1416 : Listopad 05, 2009, 20:22:50 »

niestety to jest wada firtrów wewnętrznych, nie jedyna zresztą Sad
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #1417 : Listopad 05, 2009, 20:33:39 »

To znowu ja  Undecided  Jeśli regulacja przepływu wody (przykręcenie zaworków) nie ma wpływu na pracę pompy, jak twierdzi Mario, to czy kawałek siatki/pończochy naciągnięty na koszyczek wlotu może w konsekwencji doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu filtra? Czy syf, który się na tym zbiera, blokując wpływ wody nie przeciąża w jakiś sposób silnika?  
Nie chcę być upierdliwa, ale dręczą mnie wątpliwości, więc proszę was o jakieś sugestie. Po prostu nie wiem czy zepsułam filtr, czy kupiłam bubel Roll Eyes
Tetra ma dobrą markę, no i nie jest tania. Nowiutki filtr ex 700 chodził niespełna miesiąc i nagle przestał zarówno pobierać, jak i wypuszczać wodę, która ledwo ciurkała z deszczowni. Niczym się nie zapchał, nie zdążył się w ogóle zabrudzić. Co się mogło stać Huh
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1418 : Listopad 05, 2009, 20:36:12 »

jak się zapcha zupełnie to po jakimś czasie może się uszkodzić choć nie powinno
rozebrałbym go na części (nie w sensie rozkręcić tylko rozłożyć - wyjąć wirnik i przepłukać zobaczyć czy do komory wirnika nic się nie dostało, czy rurki się nie zapchały
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #1419 : Listopad 05, 2009, 20:39:56 »

Archon, Marcin ma rację. Możesz spróbować wymienić gąbkę na nową z większymi porami, ale filtr i tak będzie się zapychał, im więcej ryb, tym szybciej. Półtora tygodnia jeszcze da się przeżyć. Mnie stary wenwętrzny "gąbkowiec", który wsadziłam do akwarium, żeby było w nim cokolwiek do czasu uwzględnienia reklamacji zewnętrznej Tetry Tec zatkał się kompletnie już po dwóch dniach. Porażka
Sad
Zapisane
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #1420 : Listopad 05, 2009, 20:47:59 »

Marcin, rozebrałam go na czynniki pierwsze - poza głowicą silnika oczywiście i nie znalazłam żadnego powodu usterki. Kilka dni temu zawiozłam go do sklepu. Sprzedawca przyjął mi reklamację, ale nie miał ani jednego takiego samego modelu, więc dzisiaj wzięłam w zamian Tetrę ex 600, do której na dodatek musiałam dopłacić. Nie wiem dlaczego ex 600 był droższy od ex 700, ale to już inna historia. Nie chciałam czekać na ekspertyzę producenta i ewentualną naprawę, bo poinformowano mnie, że filtr pojedzie do Niemiec i nie wiadomo ile to potrwa. Obawiałam się, że mniej więcej do nowego roku Grin Piszę o tym, bo mam coś w rodzaju wyrzutów sumienia i nie chciałabym zepsuć następnego filtra. Nie wiem czy to moja wina, czy egzemplarz był felerny. Nigdy więcej żadnych rajstop na koszyczek!  A tak w ogóle to tertra ex 600 jest do akwarium 60-120 l. Teraz chodzi w 100 l, ale planuję zmienić akwarium na 150 l, które już jest w trakcie klejenia. Będzie musiał wystarczyć.
Zapisane
Archon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97



« Odpowiedz #1421 : Listopad 05, 2009, 21:27:46 »

A można wsadzić do niego jakiś inny wkład, mam na myśli nie gąbkę,  bądź może kilka naprzemiennie gąbki o różnej gradacji ?
Jeszcze kilka miesiecy  muszę sie na nim przebujać zanim kupie cos normalnego zewnętrznego, na co zwracać uwagę przy wyborze i może na co najlepiej się zdecydować  Tongue ?
Zapisane

Huubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #1422 : Listopad 06, 2009, 19:28:09 »

Jaki filtr kaskadowy polecacie do 13.5l? Mógłby to być np. HBL-301? W akwarium będzie kilka krewetek red cherry. Zależy mi na małym koszcie oraz cichej pracy.
Zapisane
vivivaldi
Moje akwa
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


WWW
« Odpowiedz #1423 : Listopad 06, 2009, 21:10:17 »

Witam

Posiadam filtr wewnętrzny  EHEIM 2010, od jakiegoś czasu oryginalna gąbka sie zapycha co zmniejsza przepływ wody przez filtr.
Mniej więcej co półtora tygodnia muszę rozbierać filtr i wyciskać  gąbkę a co jakiś czas nawet ją przepłukiwać co może odbijać sie na parametrach wody.
Puki co nie jestem w stanie kupić innego filtra wiec prosze o porade co mam robić, moze wymiana wkładu na inny ? Nie ma o tym kompletnego pojęcia wiec proszę o pomoc.

   


ja czyszczę filtr mechaniczny raz na tydzień po bieżącą wodą (mam oczywiście dodatkowo kubełek)
dla większości to chyba norma
myślę że spełnia swoją rolę i nie trzeba nic zmieniać
zastanów sie raczej skąd tyle zanieczyszczeń
czy np. nie przekarmiasz rybek, czy nie jest ich za dużo, ilość glonów itp
Zapisane

Huubi
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #1424 : Listopad 07, 2009, 11:50:00 »

Ponawiam pytanie, bo potrzebuję szybko pomocy Smiley
Jaki filtr kaskadowy polecacie do 13.5l? Mógłby to być np. HBL-301? W akwarium będzie kilka krewetek red cherry. Zależy mi na małym koszcie oraz cichej pracy.
Zapisane
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: