Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615733 razy)
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1380 : Październik 18, 2009, 20:47:15 »

A ja mysle ,ze jednak gora . http://www.allegro.pl/item769983831_filtr_kaskadowy_aquael_versamax_fzn_2_40_200l.html
Zapisane
misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1381 : Październik 18, 2009, 20:48:37 »

czyli od góry(od wpływu wody);
-wata
-gąbka " drobna"
-ceramika



Od gory jak najbardziej, ale woda wplywa dołem. Wink


no tak sorki  Embarrassed
 czyli od wpływu wody zaczynam od gąbki??
Zapisane

powrót do akwarystyki
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1382 : Październik 18, 2009, 20:53:53 »

Nie jestem przekonany co do tego filtra . Moze lepiej pozostan przy tym , ktory jest w akwarium ? Zrobisz jak chcesz .
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1383 : Październik 18, 2009, 20:57:24 »

Ups, to jest kaskada, a nie kubełek. Embarrassed
Ok, od wplywu wody zaczynasz od ceramiki, potem gabki i waty.
Obawiam sie tylko ze w kaskadzie trzeba bedzie ukadac warstwami, a nie w koszach.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1384 : Październik 18, 2009, 23:24:46 »

fzn2 do bardzo dobry wybór do takiego baniaka. I filtr bardzo dobrej jakości. Sam używam takiego od 3 lat i nigdy nie narzekałem. Chodzi jak szwajcarski zegarek (Wyślijcie ten post w mailu Aqualeowi do działu marketingu to może coś dostanę gratis)  Wink.

A woda w takim filtrze przechodzi przez poszczególne wkłady od dołu w górę, a nie odwrotnie.  

Nie pamiętam już czy w zestawie jest ceramika dołączona, jeśli tak to zanim ją wsadzisz do filtra potłucz ja młotkiem i wypłucz.
Zapisane

Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #1385 : Październik 19, 2009, 08:16:47 »

Chyba się trochę pogubiłem,
Witam,
Posiadam od kilku miesięcy filtr kubełkowy MiniKani 80 ze standardową filtracją. Od ponad miesiąca znacząco spadła wydajność filtracji. Czyściłem już kilka razy cały osprzęt, oczywiście stosując wszelkie zasady (woda z akwa) ale nic nie pomaga. Czytając co niektóre posty stwierdziłem, że trzeba pomieszać wkładami filtracyjnymi. W tym momencie mam od dołu kubełka:
zeolit,
gąbka,
wata,
Co do trzeciej warstwy (waty) próbowałem już włókniną i watą, ale wydajność pozostawia dalej dużo do życzenia.

Chciałbym zrezygnować z filtracji podstawowej, czyli waty i przenieść w jej miejsce gąbkę a w miejscu gąbki dać bio ceramikę, czyli od dołu:
zeolit,
bio ceramika,
gąbka (duże oczka),
i dodatkowo na przewód zasysający jakiś prefilt, np rajstopy  Cheesy

Czy nie będę miał problemu z czystością lub gospodarką wodną akwa ?
Aha akwa 72 litry.

To było moje pytanie, a tu:
Ups, to jest kaskada, a nie kubełek. Embarrassed
Ok, od wplywu wody zaczynasz od ceramiki, potem gabki i waty.
Obawiam sie tylko ze w kaskadzie trzeba bedzie ukadac warstwami, a nie w koszach.
To jest kubełek

fzn2 do bardzo dobry wybór do takiego baniaka. I filtr bardzo dobrej jakości. Sam używam takiego od 3 lat i nigdy nie narzekałem. Chodzi jak szwajcarski zegarek (Wyślijcie ten post w mailu Aqualeowi do działu marketingu to może coś dostanę gratis)  Wink.

A woda w takim filtrze przechodzi przez poszczególne wkłady od dołu w górę, a nie odwrotnie.  

Nie pamiętam już czy w zestawie jest ceramika dołączona, jeśli tak to zanim ją wsadzisz do filtra potłucz ja młotkiem i wypłucz.
Jeżeli fzn to się zgadzam, ale jeżeli mój MiniKani chyba działa w odwrotną stronę.

Ogólnie to się chyba wątki pomieszały, albo mi się pomieszało Smiley

W każdym bądź razie, proszę o informację czy taka kolejność spełni swoje zadanie:
od dołu:
ceramika,
gąbka,
zeolit,
zależy mi na tym aby zrezygnować z waty, która wg mnie zmniejsza wydajność filtra.


« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 08:29:56 wysłane przez Marecki » Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1386 : Październik 19, 2009, 13:30:11 »

od dołu:
ceramika
ceramika
ceramika
i prefiltr z gąbki na rurce ssącej
 Grin
Zapisane


Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #1387 : Październik 19, 2009, 13:49:41 »

no i dzięki, zobaczymy czy pomoże  Wink
Zapisane
danielo115
Zainteresowany
**
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #1388 : Październik 20, 2009, 20:57:43 »

Czy można zdjąć dolną część filtra AQUAEL FAN-1 FILTER PLUS i dać większą gąbkę.Widziałem że niektórzy tak mają.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 21:49:18 wysłane przez danielo115 » Zapisane
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #1389 : Październik 21, 2009, 16:42:41 »

Bry Smiley
Nie zdążyłem się jeszcze przywitać (co uczynię za moment), ale trafiłem tutaj w poszukiwaniu informacji o filtrach kubełkowych odpowiednich do mojego zbiornika...
Mam szklankę wielkości 130x40x60 - 312l. Planuję coś w rodzaju akwarium holenderskiego. Czego oczekiwałbym od filtra? Żeby był cichy, wydajny i bezpieczny.
Wpadł mi w oko ten model: http://www.allegro.pl/item774130200_filtr_kubelkowy_aqua_nova_1500l_h_akwarium_do_500l.html
Jest duży - 14,7l, ma 4 kosze, 1500l/h i tylko 20W! Więc wydaje mi się że za te pieniądze to lepiej nie trafię...
Jeśli faktycznie spełnia podane parametry to może być to całkiem niezły zakup... Pytam zatem Was czy ten model, może mieć jakieś ukryte wady? Czegoś powinienem się obawiać?
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1390 : Październik 21, 2009, 22:38:30 »

Bry Smiley
Nie zdążyłem się jeszcze przywitać (co uczynię za moment), ale trafiłem tutaj w poszukiwaniu informacji o filtrach kubełkowych odpowiednich do mojego zbiornika...
Mam szklankę wielkości 130x40x60 - 312l. Planuję coś w rodzaju akwarium holenderskiego. Czego oczekiwałbym od filtra? Żeby był cichy, wydajny i bezpieczny.
Wpadł mi w oko ten model: http://www.allegro.pl/item774130200_filtr_kubelkowy_aqua_nova_1500l_h_akwarium_do_500l.html
Jest duży - 14,7l, ma 4 kosze, 1500l/h i tylko 20W! Więc wydaje mi się że za te pieniądze to lepiej nie trafię...
Jeśli faktycznie spełnia podane parametry to może być to całkiem niezły zakup... Pytam zatem Was czy ten model, może mieć jakieś ukryte wady? Czegoś powinienem się obawiać?

powinieneś się obawiać wszystkiego!
nigdy bym tego czegoś nie kupił
wole używanego eheima  Wink
Zapisane


Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #1391 : Październik 22, 2009, 02:05:23 »

Hmmm... Powiało grozą Smiley
Dzięki za odpowiedź, ale czy mógłbyś ją trochę rozwinąć? Gdzieś tam w gąszczu postów tego wątka ktoś chwalił Aqua-Nova i sugerował że nawet lepsze niż JBL... Wertując allegro natknąłem się jeszcze na tę serię: http://www.allegro.pl/item778347600_filtr_kubelkowy_jbl_1400l_h_jbl_wklady_gratis.html gdzie napisane jest "filtr JBL" w tytule aukcji, a w treści jest tylko wzmianka, że wkłady są JBLa... Wygląda mi on jeszcze bardziej podejrzanie niż Aqua-Nova.
Dopytuję się o tanie filtry dlatego, że często różnice między "wypasami" a produktami optymalnymi są dla laika mało zauważalne i często mało istotne. Czytałem tutaj o modelu Tetry, który trzeba sobie samemu uszczelniać dętką Smiley Trochę za drogi jak na konieczość naprawy tuż po wyjęciu z pudełka Smiley Kolejnym powodem dla którego drążę temat tanich filtrów jest to, że na forach internetowych bardzo często ludzie chwalą coś czego nie znają, a że wszyscy chwalą to też wypada Smiley

Przyszło mi do głowy kolejne pytanie... Mianowicie o wkłady do filtrów - tzw. biobale, czy też bio-ball'e... Smiley Jakiś rok temu, kiedy robiłem pierwsze przymiarki do wstawienia dużego zbiornika do domu i szperałem w necie wkład ten był... Bardzo popularny, a przynajmniej bardzo promowany (takie miałem odczucie). Teraz za to aukcji z biobalami jest dosłownie kilka, a i do filtrów nie jest już dodawany w zestawach... Nie sprawdziło się?

I jeszcze krótko...
Używany sprzęt ma to do siebie, że jak się zepsuje to nie ma gwarancji i trzeba naprawiać lub wywalić :/
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1392 : Październik 22, 2009, 05:59:49 »

co do biobali to IMO lepsza jest bioceramika
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1393 : Październik 22, 2009, 10:56:08 »

Nie wiem czym sie w działaniu róznia kulki od ceramiki, ale chyba niczym. Kulki w przeciwieństwie do ceramiki unosza sie na wodzie i trzeba sie troche nameczyc zeby je utrzymac na miejscu przy zamykaniu filtra.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #1394 : Październik 22, 2009, 11:51:44 »

Jeszcze jedno Smiley
Przyglądałem się tej ofercie: http://www.allegro.pl/item791367490_fluval_305_aqua_safe_gratisy_dvd_super_oferta.html oraz tej: http://www.allegro.pl/item784524010_jbl_cristal_profi_e_900_filtr_zew_mega_gratisy.html
Obsługują one zbiorniki do 300l i pytanie moje brzmi... Zakładając, że odejdzie kilka literków na podłoże, korzenie, tło itp sprawy to mogę brać pod uwagę tego typu filtry? W sensie do akwariów 300 litrowych?

Jeszcze do biobali... Może być tak, że ceramika wychodzi dużo taniej. Jeśli biobale podmienia się tak samo często jak ceramikę.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 11:57:12 wysłane przez Wilku » Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
Strony: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: