Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615853 razy)
kowal263
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #1365 : Październik 18, 2009, 11:43:00 »

Witam!
Mam pytanie, jest sens kupować filtr kubełkowy do akwa 54l, jak tak to jaki polecacie
dzięki za odpowiedz



Tetra Ex 400 lub Aquasilent 2.


A coś takiego podobna górna półka
http://allegro.pl/item746510187_eheim_ecco_pro_120_media_warszawa.html
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1366 : Październik 18, 2009, 11:46:57 »

Jak cie stac to szalej. Eheimy i Fluvale sa najlepsze.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1367 : Październik 18, 2009, 11:51:26 »

Jak cie stac to szalej. Eheimy i Fluvale sa najlepsze.
eheimy tak
a fluvale nie bardzo już jble są lepsze
Zapisane


owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1368 : Październik 18, 2009, 12:02:19 »

My Sensi . Czy uzywasz ich wszystkich ,ze jestes w stanie postawic tak zdecydowana opinie ?
Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1369 : Październik 18, 2009, 12:22:08 »

używam tylko eheimów, ale znam wiele opinii ludzi którzy używają różnych filtrów i uważam że fluval nie jest wcale taki dobry a na pewno nie tak dobry żeby stawiać go na równi z eheimem
Zapisane


misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1370 : Październik 18, 2009, 14:49:26 »

używam tylko eheimów, ale znam wiele opinii ludzi którzy używają różnych filtrów i uważam że fluval nie jest wcale taki dobry a na pewno nie tak dobry żeby stawiać go na równi z eheimem

My Sensi,

a ktorego z eheimow by najlepiej wstawic do akwa "JUWEL 60L"Huh
Zapisane

powrót do akwarystyki
Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #1371 : Październik 18, 2009, 15:20:17 »

Witam,
Posiadam od kilku miesięcy filtr kubełkowy MiniKani 80 ze standardową filtracją. Od ponad miesiąca znacząco spadła wydajność filtracji. Czyściłem już kilka razy cały osprzęt, oczywiście stosując wszelkie zasady (woda z akwa) ale nic nie pomaga. Czytając co niektóre posty stwierdziłem, że trzeba pomieszać wkładami filtracyjnymi. W tym momencie mam od dołu kubełka:
zeolit,
gąbka,
wata,
Co do trzeciej warstwy (waty) próbowałem już włókniną i watą, ale wydajność pozostawia dalej dużo do życzenia.

Chciałbym zrezygnować z filtracji podstawowej, czyli waty i przenieść w jej miejsce gąbkę a w miejscu gąbki dać bio ceramikę, czyli od dołu:
zeolit,
bio ceramika,
gąbka (duże oczka),
i dodatkowo na przewód zasysający jakiś prefilt, np rajstopy  Cheesy

Czy nie będę miał problemu z czystością lub gospodarką wodną akwa ?
Aha akwa 72 litry.
Zapisane
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1372 : Październik 18, 2009, 15:28:35 »

używam tylko eheimów, ale znam wiele opinii ludzi którzy używają różnych filtrów i uważam że fluval nie jest wcale taki dobry a na pewno nie tak dobry żeby stawiać go na równi z eheimem

My Sensi,

a ktorego z eheimow by najlepiej wstawic do akwa "JUWEL 60L"Huh
do takiego litrażu nie polecałbym kubła a zwłaszcza eheima bo to strata pieniędzy  Tongue najlepiej kaskadę fzn-2 albo penn-plax 150 albo aqua clear 50
ale jak chcesz to 2211+ albo 2234 jest tego mnóstwo
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 15:30:24 wysłane przez My Sensi » Zapisane


owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1373 : Październik 18, 2009, 15:38:19 »

Jaka strata pieniedzy ? Mozna oszczedzac na roznych rzeczach ale nie na filtrze . Jezeli goscia stac , to czemu nie ?
Zapisane
misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1374 : Październik 18, 2009, 16:27:54 »

Jaka strata pieniedzy ? Mozna oszczedzac na roznych rzeczach ale nie na filtrze . Jezeli goscia stac , to czemu nie ?

czy mnie stać czy nie to nie takie ważne ...
ale rybki tez chce zyc jako toko wuec bym wolal cos co sie nie zepsuje za 6 miesięcy i było wystarczająco dobre w zastosowaniu...

wewnetrzny zajmuje miejsce ktorego i tak jest malo w 60l a zewnetrzny...(...tu podajcie swoja odpowiedz...)

dzieki za pomoc
Zapisane

powrót do akwarystyki
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #1375 : Październik 18, 2009, 16:41:46 »

moja odpowiedz: kaskada fzn-2
Zapisane


misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1376 : Październik 18, 2009, 19:20:33 »

Okej...
Chyba po 4 dniach poszukiwań tu i na innych forach właśnie zamówiłem"" AquaEL VersaMax FZN 2""
Mam nadzieje ze się spisze na medal.wszyscy i wszędzie go polecali do mojego akwa wiec czemu miałby sie nie spisać.
Kolejne moje pytanie jakie i w jakiej kolejności powinny być w nim filtry ( media ) żeby pracował tak jak go wszyscy chwalą???

P.S.
To forum jest chyba najpopularniejsze i za razem najlepsze jakie do tej pory odwiedziłem

Dziękuje wszystkim za pomoc (moje rybki tez dziekuja Wink )
Zapisane

powrót do akwarystyki
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1377 : Październik 18, 2009, 20:03:56 »

Wkłady filtracyjne dziela sie na mechaniczne (gabki, waty), biologiczne (ceramika, kulki) i chemiczne (wegle, zeolity).
Chemiczne ci nacodzien niepotrzebne, ale powinny sie znajdowac miedzy gabkami, a wata (jesli waty nie ma to na samej gorze). Wkłady biologiczne na sam doł.
Przy zakupie filtra media powinny byc juz poukładane w srodku we wlasciwej kolejnosci.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
misiek085
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1378 : Październik 18, 2009, 20:32:17 »

czyli od góry(od wpływu wody);
-wata
-gąbka " drobna"
-ceramika

Zapisane

powrót do akwarystyki
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1379 : Październik 18, 2009, 20:44:50 »

czyli od góry(od wpływu wody);
-wata
-gąbka " drobna"
-ceramika



Od gory jak najbardziej, ale woda wplywa dołem. Wink
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: