Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620423 razy)
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #1290 : Wrzesień 01, 2009, 13:06:34 »

@malwina 79

Może zabrzmi to dziwnie ale według akwarium to jeden z gorszych 'prezentów niespodzianek'.

Po pierwsze i najważniejsze, wymaga starannie dobranego i zaplanowanego miejsca - akwarium 126l zajmuje wbrew pozorom trochę miejsca + będzie swoje ważyło i nie wszędzie je postawisz, jeżeli dodatkowo filt kubełek to musi mieć odpowiednio dużą szafkę pod spodem + trzeba doprowadzić odpowiednio elektrykę.
Po drugie, niesie za sobę serię kolejnych wydatków - żwirek, roślinki, osprzęt, korzenie, rybki kosztują... dając akwarium narażasz kogoś na dodatkowe wydatki na które może aktualnie nie jest gotowy.
Po trzecie, jest to obowiązek np. podmiany wody - czyli raczej polecałbym świadomą decyzję niż niespodziankę

Także ja zdecydowanie odradzam takie niespodzianki.

Odpowiadając na Twoje pytanie - niestety o każdym modelu filtra znajdziesz tyle samo opini na 'za' i 'przeciw', chyba że faktycznie ktoś wypuści felerną partię sprzętu na rynek. Tego modelu nie znam, więc się nie wypowiadam. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem kubełków (do >100l akwa). Kubełek jest raczej bezobsługowy (czyścisz może trzy razy do roku), ma zazwyczaj dużą powierzchnię filtrującą (wkładów), nie zajmuje miejsca w akwarium (ale musisz mieć na niego szafkę) i raczej jest wydajnieszy niż inne. Oczywiście dużo też zależy od tego co będzie w akwarium, do samych krewetek  Wściekły wewnętrzny (nawet chyba brzęczyk) powinien wystarczyć.

Świetlówki (moc) dobierasz do roślinności którą planujesz... będziesz miał 56W/126l = 0,44 W/L. Pomyśl teraz o roślinach które obdarowany może chcieć mieć i sprawdź jakie są ich wymagania co do oświetlenia. Dodatkowo weź pod uwagę że rośliny będą prawdopodobnie wymagały nawożenia CO2 - butla też swoje kosztuje (bimbrownia do takiego litrażu to słabe rozwiazanie na dłuższą mętę).

Ogółem odradzam taką niespodziankę. Jeżeli ktoś złapał bakcyla to niech sam zadecyduje, jakie chce mieć akwarium i co w nim chce mieć - no chyba że to Ty będziesz odpowiadał za opiekę na nim. Akwarystyka opiera się w dużej mierze na zgłębianiu tematu, zdobywaniu wiedzy i szukaniu rozwiązań/sprzętu. Danie komuś takiego zestawu może mu pomóc w starcie (na pewno zniknie nakład finansowy) ale z drugiej strony odbierze frajdę kompeltowania swego zestawu. Co innego gdyby, ktoś ma akwarium i wspomniał o konkretnym zestawie CO2 lub filtrze (oczywiście wybadać należy czy będzie miał nań miejsce) i robisz mu niespodziankę. A co innego kiedy Twoja niespodzianka wymusza na kimś założenie akwarium.

Pozdrawiam
Zapisane
malwina79
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1291 : Wrzesień 01, 2009, 14:09:57 »

Dziękuję za odpowiedź, chociaż trochę mnie podłamała.
Moze za mało napisałam i żle mnie zrozumiałeś. Ten prezent jest dla męża. Zbiera się z założeniem akwarium od dłuższego czasu ale ponieważ to kosztuje więc faktycznie chcialam mu zaoszczędzić tych wydaków poczatkowych i pozwolić już kompletować rybki, roślinki, podłoże itd. Nie wymusze na nim zalozenia akwarium bo wiem że to raczej jego marzenie (będzie skakał z radości) ale zawsze są inne pilniejsze wydatki, więc odkłada to zawsze na później.
To niemiałbyć prezent dla obcej osoby z podwórka Smiley
Jakie mąż kupi rybki, rośliny- tego nie wiem, wspominał coś o brzankach... Myślałam, że powinnam zacząć od sprzętu i kupić w miare dobry zestaw bo przyjemność jest raczej w kompletowaniu stadka, podłoża, rożlinek a nie drogiego sprzętu.
Chciałam wybrać na rynku coś uniwersalnego właśnie po ty by w przyszłości nie musiał już wymieniać tego na inny/lepszy filtr, na inne/lepsze świetlówki, dokupywac filtr zewnętrzny bo ten w zestawie okaze się za słaby.


Zapisane
Fonczek
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1292 : Wrzesień 02, 2009, 20:54:28 »

Witam. Jestem tutaj nowy i mam nietypowe pytanie. Otóż kiedyś kupiłem akwarium 30 litrowe, wsadziłem tam filtr "Cascada" i owe akwarium było najwidoczniej wcześniej umyte jakimś środkiem chemicznym, ponieważ wsadzone tam 4 gupiki, nie przeżyły. I tutaj mam problem. Czy filtr ten, po włożeniu do nowego akwarium nie będzie czasem zatruwał mojej wody?   Undecided
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #1293 : Wrzesień 08, 2009, 14:11:18 »

Hej od 2 misesięcy mam problem z filtrem Aquanel fan 1 plus. Dokładnie nie zbiera mi resztek pokarmu i odchodów. Jakiś czas temu przy czyszczeniu pękła mi obudowa na kopułce pod regulatorem obrotów ( przepływu ) czy to przyczyna?
Dodam, że mam małe akwarium 45l brutto.
Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #1294 : Wrzesień 08, 2009, 14:15:01 »

Hej od 2 misesięcy mam problem z filtrem Aquanel fan 1 plus. Dokładnie nie zbiera mi resztek pokarmu i odchodów. Jakiś czas temu przy czyszczeniu pękła mi obudowa na kopułce pod regulatorem obrotów ( przepływu ) czy to przyczyna?
Dodam, że mam małe akwarium 45l brutto.
żaden filtr nie zbiera wszystkich odchodów i resztek pokarmu. Usuwa się je w czasie podmianek poprzez odmulanie dna Smiley
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #1295 : Wrzesień 08, 2009, 14:19:48 »

Chyba nie nasz parametrów tego filtra? Pompuje do 320l na h i jest zalecany do 100l akwa. Pewnie, że nie zastąpi odmulacza.
Chce zaznaczyć, że wcześniej miałem z odchodami mnie problemów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 14:23:18 wysłane przez djdzej1000 » Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #1296 : Wrzesień 08, 2009, 14:25:56 »

mam w jednym akwarium aquaela fan 1 plusa (60l)  i u mnie też nie zbiera wszystkiego. To norma żeby zebrać wszystko to w akwarium musiała by być niezła pralka Smiley
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #1297 : Wrzesień 08, 2009, 14:31:41 »

To jak może być przyczyna pogorszenia pracy? co dwa tygodnie rozkręcam go całego czyszczę również wirnik z różnych mazi  Cheesy
Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #1298 : Wrzesień 08, 2009, 14:50:06 »

za często czyścisz, dobrze ułożone wkłady powinno0 się czyścić raz na 3 miesiące, a nawet wcale.
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #1299 : Wrzesień 08, 2009, 14:58:47 »

za często czyścisz, dobrze ułożone wkłady powinno0 się czyścić raz na 3 miesiące, a nawet wcale.

Jest tylko gąbka  Grin
Zapisane
dion2
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1300 : Wrzesień 09, 2009, 14:02:46 »

Witam,
Zamierzam kupić filtr zewnętrzny do akwa 126 l i po przeczytaniu wielu stron mam dylemat co wybrać.
Odbyłem wycieczkę po okolicznych sklepach i zastanawiam się nad:
JBL CRISTAL PROFI 250 (cena poniżej 200 zł) czy może lepiej dołożyć trochę i kupić nowszy model e 700 lub e 900, a może  FLUVAL 205 lub Tetra?
Zapisane
Yanooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 78


« Odpowiedz #1301 : Wrzesień 09, 2009, 14:21:37 »

Też mam od 2 tygodni 126l i tutaj doradzali mi Aquael Mini Kani 120. Kupiłem go za 140zł i jestem zachwycony. Filtruje rewelacyjnie. Nie robi w akwarium pralki, ale świetnie napowietrza, jeżeli skierujemy strumień wody w górę. Woda jest krystalicznie czysta a rybki mają się świetnie.
Zapisane

Moje 126l:
dion2
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1302 : Wrzesień 10, 2009, 14:17:18 »

Dzieki za odpowiedź ale Mini Kani odpada raczej bo wolalbym miec filtr z zapasem w przypadku zmiany na wieksze.
Zapisane
Gregory85
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 172



« Odpowiedz #1303 : Wrzesień 11, 2009, 09:46:11 »

Witam
mam pytanie co do filtra unimax 500. Ma on jak wiadomo 2 wloty i 2 wyloty.

Chciałbym się dowiedzieć coś o ich rozmiszczeniu.

Według instrukcji powinienem z jednej strony akwa umieścić wloty a z drugiej wyloty.

Ja chciałbym zrobić inaczej i połączyć wlot i wylot po każdej ze stron nadając w ten sposób lekki ruch wirowy w akwarium. Czy takie rozwiązanie jest rozsądne czy lepiej trzymać się tego co mam w instrukcji? Chyba, że jakiś użytkownik tego filtra ma jeszcze jakieś inne , sprawdzone pomysły Smiley

Jeszcze jedno pytanko Smiley

Jakiej gęstości zastosować prefiltr na wlotach ponieważ filtr ma służyć w znacznym stopniu jako biolog!

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2009, 10:39:37 wysłane przez Gregory85 » Zapisane

Zmiana obsady
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #1304 : Wrzesień 11, 2009, 18:40:54 »

Czy ktoś to już testował ? http://www.allegro.pl/item739789783_penn_plax_cascade_500_filtr_kubelkowy_do_130l.html
Mam zamiar kupić ten filtr, proszę o opinie.
Zapisane

Strony: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: