Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620514 razy)
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1260 : Sierpień 15, 2009, 16:56:59 »

Witam!
Jetem zainteresowany kupnem filtra Aquael Pressure Max.
Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym filtrem?(tj. czy wkłady są jednoczęściowe, wymienne, czy dowolność jak w kubełku ew. ile pojemników na media filtr.) Akwarium będzie gęsto roślinne z max. zarybieniem. Może jednak lepiej kupić Aqua minikan 120??? Akwa:112l
Proszę o opinie.



Piotr_5e3

 miałem do czynienia z tym filtrem. polecam na góra 72 litry.wszystko na fizelinie. za te pieniądze lepszy będzie minikani, ale na 112 litrów polecam minimum unimax 250.

Zapisane
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #1261 : Sierpień 15, 2009, 19:56:28 »

Cytuj
lepszy będzie minikani, ale na 112 litrów polecam minimum unimax 250.
A co sądzisz o Aquaclear 300/70?
To kaskada, ale i tak zamierzam zrobienie nowe pokrywy.
Zapisane
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #1262 : Sierpień 16, 2009, 09:24:18 »

jamnik a do jakiego typu akwarium ten filtr potrzebujesz? Spójrz jaki pobór prądu mają te filtry -strasznie duży. Ja jak patrze na parametry tych filtrów to raczej nie są za szczególne mi się wydaje... Przepływ podany jest niby duży - ale chińskie mają to do siebie że podany przepływ a rzeczywisty niewiele mają wspólnego ze sobą to raz pozatym co z tego ze przepływ jak powierzchnia filtrujaca jest mała -ale z drugiej strony jak to ma byc akwarium roślinne to nie jest potrrzebny wielki przepływ a powierzchnia filtracyjne tez w tym wypadku wydaje się w sam raz... -ale jeśli to ma bys malawi czy tanga to zapomnij o tym filtrze ( jak by przyjąc że podany przepływ jest własciwy - to ewentualnie na mechaniczny się nada ale nic więcej i potrzebny bedzie drugi na biologiczny) do towarzyskiego akwarium tez wydaje się być nie trafiony.

Hymm Więc jeśli dobrze zrozumiałem mówisz, że przepływ jest za duży aby pełnił funkcję filtra biologicznego? Oraz chemicznego ?? Czyli nie było by sensu wsadzać tam żadnych innych wkładów poza gąbką i watą??   Jeśli tak mówisz to pewnie tak jest z tym że nie rozumie dla czego ? Mogła byś mi to jakoś bardziej wytłumaczyć?
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1263 : Sierpień 16, 2009, 17:00:39 »

Cytuj
A co sądzisz o Aquaclear 300/70?
To kaskada, ale i tak zamierzam zrobienie nowe pokrywy.
a może lepiej fzn 3 aquael-a - tego znam i mogę polecić.

Zapisane
franus1
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1264 : Sierpień 16, 2009, 20:53:37 »

witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowy i mam pytanie czy filtr eheim 2228 bedzie dobry do akwarium 200 litrow jest to  dobra firma i cz sie na nim nie zawiode prosze odpiscie mi na ten moj temat
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1265 : Sierpień 17, 2009, 04:36:49 »

jamnik - nie mówię tak - przeczytaj jeszcze raz - mówię o akwarium bez roslin . A skoro jak piszesz ma być to rosliniak sądzę że wystarczy Ci ten filtr -jako jedyny pełniący role biologiczna i mechaniczną - z wkładów chemicznych zrezygnuj - przyniosą Ci więcej szkody niż pożytku . Ale zanim go kupisz porównaj jego paramertry z filtrem Mini Kani  Wink - ja wiem że MK jest przeznaczony do mniejszego litrażu - ale porównaj parametry sam zobaczysz że to prawie to samo. A swoja drogą tak - filitracja biologiczna znacznie lepiej się dobywa przy mniejszym przepływie wody.
Zapisane

Drakoni
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #1266 : Sierpień 18, 2009, 16:39:16 »

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki filtr polecacie do akwarium 200l? Sory jeżeli było już takie pytanie Smiley. Chodzi mi o filtr zewnętrzny.
Zapisane

Zapraszam do sklepu internetowego: www.ecopradera.pl

Pozdrawiam Smiley.
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #1267 : Sierpień 19, 2009, 17:58:39 »

ekhem dziś mój filtr (który był w zestawie) odmówił posłuszeństwa filtr halilea od początku cudów się nie spodziewałam ale...ale wytrzymał kilka msc. (duże zaskoczenie ) zamontowałam mały filtr aquael z 25  l  no i pytam się jaki filtr byłby dobry do mojej 112 ? Ja w sumie jestem zielona nie wiem nawet czym się różni filtr zewnętrzny od wewnętrznego w mojej nie wielkiej karierze akwarystycznej zawsze miałam filtry wewnętrzne i tak bym chciała najlepiej z deszczownicą żeby nie inwestować w  napowietrzanie.No więc prosze o propozycję
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #1268 : Sierpień 19, 2009, 18:14:22 »

dialyla. Moim zdaniem o wiele lepszym filtrem do twojego akwarium jest kaskada od zewnętrznego (czyszczenie, cicha praca) np FZN-2 aquaela
Zapisane
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #1269 : Sierpień 19, 2009, 18:16:39 »

1975maniek jak już mówiłam jestem dość tępa w tym temacie czy mógłbyś mi wyjaśnić czym się różni ta kaskada od filtru zewnętrznego?Smiley
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #1270 : Sierpień 19, 2009, 18:30:14 »

Kaskadę wieszasz na górnej części akwarium od zewnątrz. Woda do filtra pobierana jest poprzez rurkę PCV zamontowana przy ścianie akwarium od wewnątrz tak aby była około 4cm na żwirkiem, następnie przepływa przez wkłady w filtracyjne w filtrze (mechaniczny od dołu następnie biologiczny np. ceramika) i wpada do akwarium od góry poprzez wywłaszczony długi element (kaskadę), powodując ruch wody i jej napowietrzanie. Ale musisz pamiętać aby tafla wody nie była zbyt nisko od dolnej części samej kaskady bo będzie woda głośno spływać do akwarium (max. 10cm). Myślę że ci trochę wyjaśniłem działanie tego filtra (wszystkie działają podobnie) ale nie które maja kosze do których można wkładać odpowiednie wkłady filtracyjne Np. FZN-2 aquaela wpisz na Google i zobacz jak wygląda.
Zapisane
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #1271 : Sierpień 19, 2009, 18:41:42 »

bardzo dziękuje Wink myśle,że zrozumiałam mniej więcej Smiley
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1272 : Sierpień 19, 2009, 19:58:23 »

do 112 polecę kubełek AquaEla Mini Kani 120 tani i bardzo dobry
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #1273 : Sierpień 19, 2009, 20:17:29 »

marcinl sprawdzałam i filtr kaskadowy polecany przez 1975mańka jest (przynajmniej na allegro) tańszy od tego którego ty polecasz...
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1274 : Sierpień 19, 2009, 20:33:35 »

kaskady są tańsze od kubełków
ale porównanie podobne jak z wewnętrznymi - też są tańsze - tylko co z tego?
tańsze nie znaczy lepsze
porównaj powierzchnie filtracyjną w Mini Kani i kaskadzie
w Mini Kani 120 masz 5 l na wkłady - ogromna powierzchnia - 4 koszyki możliwość zastosowania 4 różnych mediów filtracyjnych
filtr kubełkowy płuczesz raz na 1/2 roku!
dodatkowo Mini Kani jest bezgłośny
a kaskada troszkę chlupie lub szumi
ale wybór należy do Ciebie
mam Mini Kani i po przygodach z innymi nie zamieniłbym go
polecam go ponieważ IMHO jest bardzo dobry i w tej cenie znów tylko IMHO Wink nie znajdzziesz nic lepszego Wink
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Strony: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: