Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620262 razy)
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #1245 : Sierpień 11, 2009, 21:53:09 »

mam pytanie poniewaz mam akwa 600l a wnim zamontowane 2 filtry zew. jeden to eheim 2226-biol-mechaniczny a drugi to fluval 205-mechaniczny, probowalem juz roznych wkladow a woda dalej nie jest krysztal.
Co robic? Moze wymienic filtry,jesli tak to na jakie? Raczej wolalbym z marek eheim lub fluval ewentualnie tetra ale nigdy nie uzywalem tego.
Co sadzicie o Fluval Fx5?
Na moje, na moment obecny na pewno masz niewystarczającą filtrację (eheim jest bodajże do 300l, fluval 200l - i są to watrości max a Ty masz 600). Tak więc o ile nie masz przerybienia/przekarmienia jesteś na dobrym tropie - trzeba wymienić filtr.
Fluval Fx5 na podstawie opisów na pewno się nadaje i powinien spokojnie dać sobie radę. Może jakiś użytkownik będzie mógł Ci poradzić coś więcej, ale to chyba właściwy trop.
Zapisane
artur_LKR
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1246 : Sierpień 11, 2009, 22:44:45 »

krysztal nie jest
a parametry wody sprawdzasz?


parametry sa OK oprocz Fe i PO4.ta woda to nie jest jakis syf ani metna bardzo, tylko plywaja tysiace bardzo drobniutkich
kawaleczkow z odleglosci 1 metra od akwa ,niewidocznych.wiec ide tropem malo wydajnych filtrow??
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1247 : Sierpień 12, 2009, 04:28:06 »

ta woda to nie jest jakis syf ani metna bardzo, tylko plywaja tysiace bardzo drobniutkich
kawaleczkow z odleglosci 1 metra od akwa ,niewidocznych.wiec ide tropem malo wydajnych filtrow??
filtry pewnie i mało wydajne ale poczytaj tez o pierwotniakach
Zapisane

deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #1248 : Sierpień 12, 2009, 09:49:59 »

Cytuj

parametry sa OK oprocz Fe i PO4.ta woda to nie jest jakis syf ani metna bardzo, tylko plywaja tysiace bardzo drobniutkich
kawaleczkow z odleglosci 1 metra od akwa ,niewidocznych.wiec ide tropem malo wydajnych filtrow??
Wiesz, tak naprawdę ciężko cokolwiek Ci doradzić. Według mnie filtracja w akwa zależy przede wszystkim od litrażu. Szukając 'czystej wody' należałoby po pierwsze zweryfikować przepustowość filtra, potem wkłady (jeżeli filtr nie ma odpowiedniej pompy to nawet najbardziej wymyślne wkłady nic Ci nie dadzą). Następnie patrzymy na  obsadę, rośliność - czy nie przerybione, przekarmione/przenawożone itp. Wpływ na 'czystość' wody może mieć też sposób instalacji filtra (gdzie wlot, gdzie wylot), metabolizm ryb, naświetlenie, temperatura itp. Czynników jest cała masa. Na moment obecny według mnie nie masz wystarczającej filtracji (chyba że jest to akwa z niewielką obsada i dużą roślinnością). Poczytaj też za radą ali o pierwotniakach, może gdzieś popełniasz dość prosty błąd i nieczystości da się wyeliminować w łatwiejszy sposób niż wymiana filtrów (choć prędzej czy później i tak będziesz musiał jej dokonać). 
Zapisane
artur_LKR
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1249 : Sierpień 12, 2009, 09:57:27 »

ta woda to nie jest jakis syf ani metna bardzo, tylko plywaja tysiace bardzo drobniutkich
kawaleczkow z odleglosci 1 metra od akwa ,niewidocznych.wiec ide tropem malo wydajnych filtrow??
filtry pewnie i mało wydajne ale poczytaj tez o pierwotniakach

raczej to nie sa pierwotniaki,gdyz wystepuja najczesciej przy nowych akwa a moje juz dziala dosc dlugo,zreszta zaciemnialem juz zbiornik takze gdyby
to byly pierwotniaki to by wyginely juz
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1250 : Sierpień 14, 2009, 00:17:40 »

spróbuj dołożyć do filtra watę akwarystyczną i przede wszystkim zwiększyć ruch wody w akwarium (np. dołożyć filtr wewnętrzny dużej mocy). to powinno wystarczyć.
zastanawiam się czy fx5 podoła zadaniu, bo nie wiem jakiej długości jest zbiornik i co tam pływa.
producent podaje 2300 l/h bez wkładów, czyli to spadnie jeszcze na pewno. pomyśl czy nie taniej będzie zastosować ciśnieniowy filtr oczkowy plus duża pompa (będzie zdecydowanie większa filtracja.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 00:21:24 wysłane przez xenotodon » Zapisane
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #1251 : Sierpień 14, 2009, 21:02:31 »

Witam serdecznie zainteresował mnie na allegro ten oto filtr jednak nie wiem czy będzie odpowiedni do mojego 200 L akwarium bo to co pisza tam może nie bardzo pokrywać się z tym co wy mi powiecie prosze o wasza opinie. Od razu mówię że decyduje się na taki bo nie mam dużo kasy Smiley

http://allegro.pl/item709171842_filtr_kubelkowy_zewnetrzny_1200_l_h_gratisy.html

czy może wystarczył by już taki ?

http://allegro.pl/item709172500_filtr_kubelkowy_zewnetrzny_1000l_h_gratis.html

Pozdrawiam serdecznie Smiley

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 23:12:20 wysłane przez jamnik_sst » Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
asir
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1252 : Sierpień 15, 2009, 10:23:27 »

Witam.Kupiłem wczoraj filtr pulsacyjny Eheim 2327 szukam do niego instrukcji obsługi , gdzie ją mogę zdobyć? Pozdrawiam.
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1253 : Sierpień 15, 2009, 13:27:43 »

Witam serdecznie zainteresował mnie na allegro ten oto filtr jednak nie wiem czy będzie odpowiedni do mojego 200 L akwarium bo to co pisza tam może nie bardzo pokrywać się z tym co wy mi powiecie prosze o wasza opinie. Od razu mówię że decyduje się na taki bo nie mam dużo kasy Smiley



mógłby być ten większy, ale pamiętaj, że to chińczyk, więc nie wiem czy cię na pewno stać na niego ( może być np. głośna praca wirnika). nie mogę nigdzie znaleźć warunków reklamacji - kto płaci za przesyłkę w momencie awarii i jaki to koszt w dwie strony. przemyśl, czy tanio znaczy naprawdę tanio (szczególnie chińskie wyroby).
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1254 : Sierpień 15, 2009, 13:29:58 »

Witam.Kupiłem wczoraj filtr pulsacyjny Eheim 2327 szukam do niego instrukcji obsługi , gdzie ją mogę zdobyć? Pozdrawiam.
spróbuj w firmie badis - ona jest głównym dystrybutorem eheim w Polsce.


Zapisane
jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #1255 : Sierpień 15, 2009, 13:36:16 »

Witam serdecznie zainteresował mnie na allegro ten oto filtr jednak nie wiem czy będzie odpowiedni do mojego 200 L akwarium bo to co pisza tam może nie bardzo pokrywać się z tym co wy mi powiecie prosze o wasza opinie. Od razu mówię że decyduje się na taki bo nie mam dużo kasy Smiley



mógłby być ten większy, ale pamiętaj, że to chińczyk, więc nie wiem czy cię na pewno stać na niego ( może być np. głośna praca wirnika). nie mogę nigdzie znaleźć warunków reklamacji - kto płaci za przesyłkę w momencie awarii i jaki to koszt w dwie strony. przemyśl, czy tanio znaczy naprawdę tanio (szczególnie chińskie wyroby).


Witam Smiley Rozumię postaram się dobrze wypytać najpierw sprzedającego co i jak z gwarancją powiedzcie jakie pytania najlepiej mu zadać??
Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1256 : Sierpień 15, 2009, 14:21:01 »

jamnik a do jakiego typu akwarium ten filtr potrzebujesz? Spójrz jaki pobór prądu mają te filtry -strasznie duży. Ja jak patrze na parametry tych filtrów to raczej nie są za szczególne mi się wydaje... Przepływ podany jest niby duży - ale chińskie mają to do siebie że podany przepływ a rzeczywisty niewiele mają wspólnego ze sobą to raz pozatym co z tego ze przepływ jak powierzchnia filtrujaca jest mała -ale z drugiej strony jak to ma byc akwarium roślinne to nie jest potrrzebny wielki przepływ a powierzchnia filtracyjne tez w tym wypadku wydaje się w sam raz... -ale jeśli to ma bys malawi czy tanga to zapomnij o tym filtrze ( jak by przyjąc że podany przepływ jest własciwy - to ewentualnie na mechaniczny się nada ale nic więcej i potrzebny bedzie drugi na biologiczny) do towarzyskiego akwarium tez wydaje się być nie trafiony.
Zapisane

jamnik_sst
Bądź jak woda przyjacielu...
Zainteresowany
**
Wiadomości: 142


For You


« Odpowiedz #1257 : Sierpień 15, 2009, 15:27:02 »

Więc tak filtr ma być do akwarium w dużej mierze roślinnego bo jest gęsto obsadzony roślinami ale z dodatkiem ryb oczywiście razbory kosiarki. I może coś jeszcze Smiley Tak więc nie bardzo polecacie? 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2009, 16:22:09 wysłane przez jamnik_sst » Zapisane

Tak wiele chciał bym jeszcze osiągnąć... Słodkowodny tropikalny świat to najpiękniejszy sen, z najbarwniejszej bajki.
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #1258 : Sierpień 15, 2009, 16:40:40 »

jamnik.

do roślinnego za tą kasę wystarczy ci wewnętrzny renomowanej polskiej marki. polecam turbo - będzie spoko. zastanów się bardziej nad  oświetleniem i podłożem - tu leży największa filtracja. przelej kasę na światło.
Zapisane
piotr_5e3
DIY rulz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 187



« Odpowiedz #1259 : Sierpień 15, 2009, 16:47:26 »

Witam!
Jetem zainteresowany kupnem filtra Aquael Pressure Max.
Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym filtrem?(tj. czy wkłady są jednoczęściowe, wymienne, czy dowolność jak w kubełku ew. ile pojemników na media filtr.) Akwarium będzie gęsto roślinne z max. zarybieniem. Może jednak lepiej kupić Aqua minikan 120??? Akwa:112l
Proszę o opinie.

Piotr_5e3
Zapisane
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: