Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620088 razy)
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #1095 : Kwiecień 26, 2009, 11:11:52 »

Kup filterek z deszczownią - sam ruch tafli wody wystarczy by wzbogacić wodę w tlen.

mam taki filtr właśnie w moich 200l i nie mam pojecia dlaczego miałbym to wymieniać. Ale domyślam się ze chodzi porostu o chęć zarobienia dodatkowej kasy na wkładach filtrujących Tongue
jedyne co można i trzeba wymieniac to wata bo sie zapycha i bardzo trudno ją domyć, ja w moim filtrze co pare dni wymieniam własnie tylko tą wierzchnią warstwę waty a do środka nawet nie zaglądam niech sie tam rozwijają bakterie.
Zamiast waty dedykowanej do filtrów wkładam zwykłą tanią kupioną w tesco Smiley


Ja zrobiłem inny myk;D Zamiast standardowego koszyczka na wlocie wody do filtra, umieściłem wielką gąbke w kształcie walca (stosowaną przy brzęczykach). Spowolniło to przepływ wody w filtrze - korzystniej dla bakterii oraz zmniejszyło to konieczność częstego zaglądania do filtra. Oczywiście gąbke tą trzeba płukać co pare dni w wodzie spuszczonej z akwarium. Dzisiaj było pierwsze płukanko i pierwsza podmiana wody;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2009, 11:14:28 wysłane przez waisss » Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #1096 : Kwiecień 26, 2009, 11:21:40 »

Ja też mam taką wielką gąbkę,  płukałam ją ostatnio jakieś 3 tygodnie temu i jest O.K, myślę że może za jakiś miesiąć, półtorej wypłukam. Wydaje mi się,że takie gąbki trzeba czyścić o wiele rzadziej niż mniejsze gąbki w filtrach z plastikowym "karnistrem". Może na początku nie wygląda za efektownie, ale jak zarosną ją rośliny, nie będzie widać;)
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
waisss
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125

Rybka lubi pływać :)


« Odpowiedz #1097 : Kwiecień 26, 2009, 11:24:50 »

Jak z tą gąbką będzie to się zobaczy. Zbiornik wystartował niedawno - 20 kwietnia.
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1098 : Kwiecień 27, 2009, 10:48:02 »

ja z takim zapytaniem..moge do filtra zwyczajną wate włozyc? taka jak jest a apteczce?
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1099 : Kwiecień 27, 2009, 10:57:07 »

To jest taka sama wata (czyli cieniutkie włókna bawełny), można.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1100 : Kwiecień 27, 2009, 13:25:34 »

To jest taka sama wata (czyli cieniutkie włókna bawełny), można.
No własnie nie taka sama bo ulega biodegradacji czyli zwyczajnie sie psuje /rozpuszcza /rozkłada a może nawet gnić , i na dodatek jest drobniejsza niz najdrobniejsza wata perlonowa - czyli ta dedykowana do filtra przez to szybciej się zapycha ale i takrze wyłapuje drobniejsze zanieczyszczenia . Jednak z uwagi na to że jest to włukno naturalne nie należy takiej waty do filtra sdtosować długotrwale - ma to sens tylko jak jest wymieniana góra co dwa dni.
Zapisane

chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1101 : Kwiecień 27, 2009, 14:29:35 »

aha a polecasz jakis tańszy zamiennik ?
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #1102 : Kwiecień 27, 2009, 14:32:28 »

Bawełna (wata bawełniana) się tak szybko nie rozkłada, bo to jest czysta celuloza, jak korzenie w akwarium. Korzeniami nikt nie straszy.  Grin
Natomiast faktycznie się szybko zatyka. Z akwarium wyrzucamy zdrewniałe łodygi, bo też są z celulozy i nie ma z nich wielkich korzyści, natomiast miękkie i zielone części rozkładają się dobrze, przy okazji nasycając wodę w CO2
Tymczasowo można dać watę bez problemów, póki nie kupisz gąbki, czy innego wkładu.
Zapisane
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #1103 : Kwiecień 27, 2009, 15:05:28 »

czy takie rozwiązanie jest dobre?
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1104 : Kwiecień 27, 2009, 15:09:57 »

woda leci od dołu tak? takie rozwiązanie nie jest złe ale szybko się zapycha - sera biofibres to prawie jak wata tylko grubsze... dała bym zamiast tego gąbke grubą - własnie dlatego że to zapycha się dosć szybko , zrezygnowałabym te3z z waty przed ceramiką a zostawiła tylko ta końcową wate
Zapisane

Twister78
Zainteresowany
**
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #1105 : Kwiecień 27, 2009, 17:21:33 »

Co możecie mi powiedzieć na temat tego filtra?
http://allegro.pl/item614959021_hagen_elite_cristal_flo_40_filtr_zewnetrzny.html
Bo mam okazje kupić go po okazyjnej cenie Wink
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #1106 : Kwiecień 27, 2009, 17:34:10 »

To jest taka sama wata (czyli cieniutkie włókna bawełny), można.
No własnie nie taka sama bo ulega biodegradacji czyli zwyczajnie sie psuje /rozpuszcza /rozkłada a może nawet gnić , i na dodatek jest drobniejsza niz najdrobniejsza wata perlonowa - czyli ta dedykowana do filtra przez to szybciej się zapycha ale i takrze wyłapuje drobniejsze zanieczyszczenia . Jednak z uwagi na to że jest to włukno naturalne nie należy takiej waty do filtra sdtosować długotrwale - ma to sens tylko jak jest wymieniana góra co dwa dni.



polecacie jakis tanszy zamiennik?  i czy trzeba pukać w wodzie tej samej do w akwarium? Czy w bierzącej cos grozi?
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1107 : Kwiecień 27, 2009, 18:00:57 »

Chodys1910 mozesz zastosowac wklad zrobiony z arkusza wlokniny , ktora stosuje sie w filtrach kuchennych -okapach . Jest tego duzo i tanie , material ten sam co specjalistyczne akwariowe .

Twister78 ten filtr to badziew , ... wystarczy spojrzec na parametry ; pojemnosc, moc,zuzycie pradu itd . Doloz pare zlotych i kup cos jak :tetra, jbl .
Zapisane
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #1108 : Kwiecień 27, 2009, 18:05:53 »

Twister78 ten filtr to badziew , ... wystarczy spojrzec na parametry ; pojemnosc, moc,zuzycie pradu itd . Doloz pare zlotych i kup cos jak :tetra, jbl .
Ja mam wersję Flo-20 i się w ogóle nie skarżę. Według mnie ten filtr jest dobry.
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1109 : Kwiecień 27, 2009, 18:16:32 »

Kazdy chwali to co ma . Ja nie mam tego filtra , wiec oceniam po wypisanych parametrach . Dla mnie sa cienkie .I jeszcze waga 5kg Huh chyba ,ze z woda w srodku .
Zapisane
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: