Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615724 razy)
aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #990 : Marzec 05, 2009, 20:43:31 »

jaki stary filtr? znasz moze nazwe?
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
noir^_^
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #991 : Marzec 06, 2009, 19:04:59 »

ten mój filtr jest firmy sunsun model JP - 022F
Zapisane
noir^_^
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #992 : Marzec 06, 2009, 19:12:24 »

a ten stary filtr to ta sama filtra, model HJ - 111B używałam go przez dwa miesiące ale niestety źle założyłam akwarium, źle dobrałam roślinki, woda mi zgniła wszystko mi poumierało przeżył tylko jeden kirysek Cry.
Zapisane
mariuszw82
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #993 : Marzec 10, 2009, 13:09:23 »

Czy po miesiącu pracy filtra kubełkowego należy wyczyścić jeden z jego wkładów ?
Kiedy należy zmienić włókninę filtracyjną w kubełku  ?
Zapisane

Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #994 : Marzec 10, 2009, 13:21:45 »

jeden z jego wkładów tzn? który?

Generalnie, filtr czyść wtedy, kiedy znacząco spadnie jego wydajność... inaczej nie ma sensu...
Zapisane

Arnie
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #995 : Marzec 10, 2009, 22:56:28 »

Czy da się usprawnić, przerobić filtr HBL-501 aby nadawał się do użytku i lepiej filtrował wodę?
Używam taki filtr od paru miesięcy i część filtrująca węglowa się rozpadła a gąbka filtracyjna słabo przylega i nie spełnia swojej roli, ponadto woda przelewa się (na szczęście do akwarium) już w części komory wirnika, co wymaga zmniejszania jego siły ssącej.
Zapisane
Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #996 : Marzec 13, 2009, 11:24:35 »

Mi osobiście nie ''zaszedł za skórę'' bo omijam go z daleka - a to dlatego ża znam zbyt wiele osób którym ''zaszedł'' jednak ...chyba nawet kiedyś był cały wontek na forum na jego temat...
Filtr już mam (Mini Kani 80), trzmiel nie dołączył gratisu  Sad.
Proszę o informację, jak te rurki umieścić w akwa  Huh. Mam akwa 72 litry wraz z pokrywą Wromaka, która ma specjalne miejsce na podłączenie kabli, rurek itp. Problem polega na tym, że rurki powinny być umieszczone w dwóch różnych miejscach w akwa co wiąże się z wycięciem kawałka obudowy a nie chciał bym tego robić. Może ktoś z szanownych forumowiczów zna lub stosuje inne rozwiązanie.
Zapisane
ksiezopolskas
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 22


Kicuś&Lili :)


« Odpowiedz #997 : Marzec 13, 2009, 13:32:42 »

Pare dni temu kupilam akwarium 240 l i do tego filtr JBL CristalProfi e1500. Mam takie pytanie czy sama deszczona wystarczy aby dostatecznie napowietrzyć akwarium? i czy przy 240 l powinnam zmniejszyc wydajnosc filtra czy moze on isc na full ?
Zapisane

Drogą do szczęścia jest stawanie się kimś lepszym niż wczoraj Wink
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #998 : Marzec 13, 2009, 13:46:32 »

@ksiezopolskas
Tak w zupełności wystarczy, jeśli ustawisz ją tak aby powodowała jak największy ruch powierzchni wody.

Wydajność ustawiasz tak co by Ci nie robił "młynu" w akwarium. Ale w 240l przy filtrze mogącym działać w 600l osobiście spróbowałbym tak z 3/4 mocy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 13:48:31 wysłane przez KSnake » Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #999 : Marzec 14, 2009, 00:47:34 »

Mi osobiście nie ''zaszedł za skórę'' bo omijam go z daleka - a to dlatego ża znam zbyt wiele osób którym ''zaszedł'' jednak ...chyba nawet kiedyś był cały wontek na forum na jego temat...
Filtr już mam (Mini Kani 80), trzmiel nie dołączył gratisu  Sad.
Proszę o informację, jak te rurki umieścić w akwa  Huh. Mam akwa 72 litry wraz z pokrywą Wromaka, która ma specjalne miejsce na podłączenie kabli, rurek itp. Problem polega na tym, że rurki powinny być umieszczone w dwóch różnych miejscach w akwa co wiąże się z wycięciem kawałka obudowy a nie chciał bym tego robić. Może ktoś z szanownych forumowiczów zna lub stosuje inne rozwiązanie.
Było by bardzo miło, jak by ktoś zainteresował się moim pytaniem Cheesy
Chciał bym już w ten weekend zalać akwarium, ale już na samym początku przygotowania zbiornika pojawiają się problemy (opisane powyżej). Jak na razie umieściłem dwie rurki plastikowe z lewej strony akwa, tam gdzie jest specjalne wycięcie w obudowie, jedną rujkę dozującą już oczyszczoną wodę skierowałem (wylot) na środek zbiornika bardziej ku kurze a drugą ssącą podającą do filtra umieściłem zaraz 10 cm niżej. Mam nadzieję że takie rozwiązanie nie przyczyni się do mniejszej filtracji zbiornika.
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1000 : Marzec 14, 2009, 08:45:22 »

a zmieści się wylot wraz z wlotem w jednej dziurce?
jak sięzmieści to może wyprować kawałkiem gumowej rurki wylot trochę dajej tak aby nie był zbyt blisko wlotu
a jak się nie zmieści w jednej dziurze to najlepiej zrób z drugiej strony i po problemie
cięzko Ci pomoc - nie widzimy Twojej pokrywy...
też mam Mini Kani - ale moja pokrywa miała 2 dziury
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1001 : Marzec 14, 2009, 11:02:38 »

dokup deszczownie i to rozwiąże problem - wtedy wsadzisz oba węzę w jeden otwór ale woda z wylotu rozpłynie się równomiernie po całym akwa nie tylko w miejscu wlotu - co było by niewskazane
Zapisane

Marecki
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #1002 : Marzec 14, 2009, 13:23:58 »

a zmieści się wylot wraz z wlotem w jednej dziurce?
jak sięzmieści to może wyprować kawałkiem gumowej rurki wylot trochę dajej tak aby nie był zbyt blisko wlotu
a jak się nie zmieści w jednej dziurze to najlepiej zrób z drugiej strony i po problemie
cięzko Ci pomoc - nie widzimy Twojej pokrywy...
też mam Mini Kani - ale moja pokrywa miała 2 dziury
obydwie rurki zmieszczą się, tak właśnie zrobiłem, wylot jest blisko tafli wody a wlot blisko dna.
dokup deszczownie i to rozwiąże problem - wtedy wsadzisz oba węzę w jeden otwór ale woda z wylotu rozpłynie się równomiernie po całym akwa nie tylko w miejscu wlotu - co było by niewskazane

w takim razie zrobię jak pisał marcinl na chwilę dojrzewania akwa. Później dokupię deszczownicę i mieszczę ją pod pokrywą.
Dziękuję bardzo za pomoc i pozdr.
Zapisane
boggi
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 184


« Odpowiedz #1003 : Marzec 18, 2009, 22:42:34 »

Ja też się podłączę .: mam filtr wewnętrzny Aqua-Szut modelu niestety nie jestem w stanie podać ,  ponieważ na naklejce nic nie pisze , jest tylko Q max 500 l/h  S1 IPX8
Problem polega na tym że nie chce on stać ( wisieć ) w dolnej części jest " kubek " na wkłady filtrujące ale można tez zamiast kubka zastosować gąbkę . Filtr ten posiada tylko wieszak , nie ma żadnych przyssawek , nie widać też żeby kiedykolwiek były ( brak jakichkolwiek uchwytów ) dodam też że w/w filtr dostałem od kolegi jako używany.
Zalałem dziś nowy zbiornik , włączyłem filtr a tu masz ci los  Shocked nie wiem co to może być
Zapisane

ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #1004 : Marzec 20, 2009, 14:31:01 »

szukam instrukcji do filtra Fluval 203 jak ktos by mial to bardzo prosze ufokwad@wp.pl lub linka szukam i wszystko jest do nowych wersji bardzo prosze o pomoc  papa
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

Strony: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: