Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620274 razy)
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #855 : Luty 13, 2009, 11:10:53 »

a może kaskadowy?

też uważam że do tak małych zbiorników najlepszym wyjściem jest kaskada. nawet kosztem dodatkowej pracy i zmniejszenia walorów estetycznych pokrywy. w końcu najważniejsze jest zachowanie optymalnie dużej przestrzeni w zbiorniczku.
Zapisane

sokrates
Marcin
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #856 : Luty 13, 2009, 11:22:48 »

OK, a da się zamontować kaskadę wraz z pokrywą? czy będę musiał "pochlastać" pokrywę?

no i jeśli już podpowiadacie - kaskada - to ja się zapytam - ale która? końkretnie :-)
Zapisane

rybka lubi pływać...
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #857 : Luty 13, 2009, 11:32:44 »

Pokrywe musisz ''uciąc ''ale jak zrobisz to dobrze to bedzie całkiem estetycznie wygladało a kaskada lepsze niż wewnętrzny bo raz że miejsca nie zajmuje a dwa że pojemnosc na wkłady zawsze stosukowo większa. Może FZN 1 aqaela ? chciaż przy tak małej obsadzie można się pokusic o coś tańszego o mniejszym przepływie np. chiński badziew kaskada HBL 301 - ale nie polecam
Zapisane

sokrates
Marcin
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #858 : Luty 13, 2009, 11:38:45 »

hmmm, jednak będę trzymał się wewnętrznych. Jestem już prawie zdecydowany na WEWN.FAN-MINI PLUS 260L/H DO AKW.30-60L lub Pick-up 2008 - Eheim?
dobry wybór?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 11:40:52 wysłane przez sokrates » Zapisane

rybka lubi pływać...
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #859 : Luty 13, 2009, 12:01:47 »

hmmm, jednak będę trzymał się wewnętrznych. Jestem już prawie zdecydowany na WEWN.FAN-MINI PLUS 260L/H DO AKW.30-60L lub Pick-up 2008 - Eheim?
dobry wybór?

zapomnij o wewn filtrze dobrze ci radzę i tak predzej czy później to zrozumiesz i filtr wewn pójdzie do szafy.
filtr wewn. oprócz tego że zabiera niepotrzebie miejsce w baniaku i trzeba go dodatkowo "maskowac" powoduje też konieczność grzebania łapami w zbiorniku za każdym razem gdy chcesz go np przeczyścic albo ustawić bo sie na przykład przyssawki odczepiają od szyby.

ciecie pokrywy to pikuś. wystarczy scyzoryk.

co do kaskad. FZN1 to faktycznie sprawdzony i niezawodny filtr. ewentualnie spójrz też na "AquaClear 20"
Zapisane

yoker
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #860 : Luty 13, 2009, 12:35:34 »

Witam a jaki filtr byś zaproponował do akwa 60 l gdzie są welonki
 zewnetrzyn to chyba najleprzy wybór tylko jaki ??
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #861 : Luty 13, 2009, 12:55:42 »

60l. to za mało na welonki. Mini kani
Zapisane

yoker
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #862 : Luty 13, 2009, 12:58:51 »

60l. to za mało na welonki. Mini kani

za małe hmm... a co znaczy Mini kani?
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #863 : Luty 13, 2009, 13:16:44 »

Nie hym za małe -tylko dużo za małe ! Mini Kani aqael to filtr który ci proponuje.
Zapisane

konrado007
Nowy
*
Wiadomości: 3


.:: PINK FLOYD ::.


« Odpowiedz #864 : Luty 13, 2009, 21:01:13 »


Cytuj
Witam!

Mam pytanko: Czy ten

Kod:
http://allegro.pl/item540953026_filtr_kaskadowy_penn_plax_cascade_540_l_h_3latagw.html

filtr jest odpowiedni do akwarium około 100l? Może ktoś wie jaka jest jego jakość? Jak jest z gwarancją? Po prostu wszelkie porady mile widziane Smiley

Pozdrawiam
konrado007


Czy ktoś pomorze?  Huh
H E L P ! ! !
[/quote]
Zapisane

OPIS
Bebok
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #865 : Luty 13, 2009, 21:20:41 »

mam pytanko o filtr gąbkowy tropical cristal baby
 w sklepach internetowych piszą że filtrując jednocześnie wodę napowietrza ją
bo jest na bazie mini pompki
jak to dokładnie działa zasysa powietrze czy wpuszcza?
czy do akwarium 25 l na jedną rybkę starczy?
aha co ile wymienia się gąbkę?
i nie napisali czy jest na prąd sieciowy czy stały z zasilacza,a jeśli tak to jaki może mieć pobór mocy?
proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 21:22:40 wysłane przez Bebok » Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #866 : Luty 13, 2009, 21:23:27 »

konrado007
nie znam tej firmy i coś mi się wydaje, że to made in china jest niestety
zobacz kaskady 2 polskich firm - AquaEl i AquaSzut - cena podobna i jakość wyższa
jeśli chcesz kaskadę

Bebok
wystarczy, wirnik zasysa wodę przeciąga ją przez gąbkę a przy wylocie jest wężyk doprowadzający powietrze a nad akwarium - napowietrza i filtruje
gąbką jak najrzadziej, płuczesz ją jeśli wydajność znacznie spadnie w wodzie odlanej z akwarium
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 21:25:50 wysłane przez marcinl » Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
bobek77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 99


« Odpowiedz #867 : Luty 13, 2009, 21:32:01 »

Proszę o pomoc.

Mam akwarium 112l i kupiony w zestawie filtr Hailea 700. Filtr ten ma standardowo w zestawie gąbkę 4x4x4 cm. Wydaje się Wam, że na tej gąbce wyrośnie tyle bakterii by cokolwiek biologicznie filtrowały? Chciałem jakoś rozbudować "sekcję" gąbek i nasadziłem wielką gąbkę na deszczownię. Nie wiem czy dobrze robię,bo są straty pewnie w natlenieniu. Deszczownię mam oczywiście pod powierzchnią.

Wymieniłem węgiel na zeolit, żeby pomógł trochę z azotanami.

I jeszcze pytanie jak bardzo trzeba poruszać lustro wody by natlenić wodę. Czy jak porusza mi się przez tę gąbkę tylko mały fragment to ja aby eksperymentując nie zabijam swoich rybek.  Czy ono musi się całe poruszać, czy wystarczy, że trochę poruszone. Mam dużo roślin i wierzę, że one trochę pomogą w natlenianiu.

Obsada skromna, bo akwarium startuje dopiero 5 gupików + 6 otosków + 3 amano

Dzięki za pomoc
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #868 : Luty 13, 2009, 21:36:54 »

IMO gąbka jest trochę zbyt mała i do tego jest bardzo, bardzo rzadka - tj ma spore dziury można nitkę przewlekać w takiej gąbce bakterie nitryfikacyjne sie nie zalęgną
dałbym deszczownię równo z taflą wody - będzie spory ruch, powietrze odciąć (IMHO) a gąbkę (tą w filtrze) wymienić na gęstą i dociąć kupisz w każdym akwarystycznym lub na allegro za 5-7 zł (miałem filtr tej firmy pamiętam jak wygląda ta gąbka...)
do obsady jaką posiadasz spokojnie taki filtr wystarczy
możesz uzupełnić spokojnie tą obsadę o kilka gatunków Wink - jak już dojrzeje
np. kiryski na dno stadko np 7 szt.
sporo krewetek np. pięknych redek np. 15 szt.
i jeśli chcesz to jeszcze jakieś ryby
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #869 : Luty 13, 2009, 22:21:26 »

mam pytanko o filtr gąbkowy tropical cristal baby
 w sklepach internetowych piszą że filtrując jednocześnie wodę napowietrza ją
bo jest na bazie mini pompki
jak to dokładnie działa zasysa powietrze czy wpuszcza?
czy do akwarium 25 l na jedną rybkę starczy?
aha co ile wymienia się gąbkę?
i nie napisali czy jest na prąd sieciowy czy stały z zasilacza,a jeśli tak to jaki może mieć pobór mocy?
proszę o pomoc


Ten filtr to tylko gąbka i wężyk z kamykiem na końcu. Do tego trzeba podłączyć brzęczyk (pompę do powietrza), aby działało. Lepiej kupić filtr z napędem.

Bebok
wystarczy, wirnik zasysa wodę przeciąga ją przez gąbkę a przy wylocie jest wężyk doprowadzający powietrze a nad akwarium - napowietrza i filtruje
gąbką jak najrzadziej, płuczesz ją jeśli wydajność znacznie spadnie w wodzie odlanej z akwarium


To chyba nie ten filtr. Ten nie ma wirnika.

a tak wygląda filtr gąbkowy tropical cristal baby:



« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 22:24:28 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: