Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620085 razy)
Joanna XXWK
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #840 : Luty 05, 2009, 18:26:26 »

 :)Mam pytanie odnosnie filtra. Na chwile obecną posiadam 2 akwaria 20 l i 65 l, W 20 zwykły filtr z gąbką na końcu + 2 rurki szklane podłączone do pompki, spisuje się pod wzgledem czyszczenia akwarium OK, pod warunkiem płukania lub wymiany wkładu filtrującego co 3-4 dni, w 65 Aqua EL fan mini z deszczownią, regulacja otwarta na maxa, teraz pytania:
1/Z 20 chciałabym usunąć ten zwykły i wsadzić tez z 65 zmiejszjac na regukacji jego moc poboru wody z akwarium żeby nie było tzw. pralki czy jest to dobry pomysł?
2/Jaki filt kupić do 65 /będa w niej 3-4 zbrojniki i roslinny do rozsadzania/ wewnetrzny, zewnętrzny i jaki model /przykładowo sprzedawca który mi sprzedawał tę 65 polecał tego el fan mini i podobno miał on dać radę nawet w 200 ale z obserwacji moich to tę 200 chyba by uciągnła jeżeli nie byłoby tam ryb-z tym akwarium zależałoby mi też na tym by było jak najmniej podłączen do sieci czyli jeżeli jakiś filter dawałby odrazu napowietrzanie to lepiej proszę wziąść jeszcze pod uwage fakt że praktycznie bedą tam same roślinki plus 4 rybki /ewentualnie wiecej jak uda mi sie je rozmnożyć
3/Odebrałam i przygotowuję dodatkowo 2 zbiorniki 120 litrów i 300 litrów /w chwili obecnej na poziomie wsypany żwir i robię "dekorację" jeszcze nie zalane-jakie filtry do tych akwariów bo na sprzedawcę w sklepie nie ma co liczyć stara sie wcisną to co akurat ma-nawet nie próbuje doradzić na zasadzie dzisiaj nie mam ale sprowadzę prosze poczekac 2-3 dni, dla jasnosci sytuacji jeden jedyny sklep u mnie i podone pytania wewnetrzny, zewnetrzny i jaki model najlepiej, patrząc też żeby cena była wmiare rozsądna papa
Zapisane
FighterMan
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 423


Kocham Ramirezy!!!


« Odpowiedz #841 : Luty 05, 2009, 20:45:17 »

20l - Aqua EL fan mini jak najbardziej

65l - jesli masz dużo miejsca Aqua Szut 550 http://www.aquashop.com.pl/catalog/images/aquaszut/turbo550.jpg + gąbka http://img.nokaut.pl/p/2a/a3/2aa3acd5ab9c805379fdb23c6f9d3383130x130.jpg  zamiast włókniny lub jak mało Aqua Szut Super - Mini 360 http://www.zoo-sklep.pl/galerie/a/aquaszut-filtr-super-min_1131.jpg, lecz tego trzeba przerobić aby lepiej filtrował  (wiem, bo sam mam taki) .

120l - FILTR ZEWNĘTRZNY MINI KANI 120 http://mcten.pl/product_info.php?products_id=2834  lub Aqua Szut Senior Bio http://www.mojeakwarium.com.pl/sklep/images/filtry/aquaszut/as_seniorbio_a01.jpg

300l - TETRA TEC EX 700-FILTR ZEWNĘTRZNY http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.coralbio.pl/galerie/t/tetratec-ex-700-filtr-ze_1267_k.jpg&imgrefurl=http://www.coralbio.pl/index.php%3Fk65,filtry-zewnetrzne&usg=__EJwyJNPlUnaLKilbb3yj_dKY6t0=&h=130&w=121&sz=6&hl=pl&start=1&tbnid=aj7tNWJe4sQGkM:&tbnh=91&tbnw=85&prev=/images%3Fq%3D300l%2B-%2BTETRA%2BTEC%2BEX%2B700-FILTR%2BZEWN%25C4%2598TRZNY%26gbv%3D2%26hl%3Dpl%26sa%3DX
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 20:54:47 wysłane przez FighterMan » Zapisane

YoyoS
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #842 : Luty 09, 2009, 13:30:32 »

Siema, mam filtr Super aqua mini 360. Po miesiącu przestaje dawac bombelki. Jak go wyczyszczę to działa, ale tylko na 3-4 dni. Czy to tak ma byc? I
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #843 : Luty 09, 2009, 13:34:12 »

Nie ma tak być, że zapycha ci się filtr w ciągu 3-4 dni. Wymien filtr na bardziej wydajny. Swoją drogą po co ci stale napowietrzanie Huh
Zapisane

konrado007
Nowy
*
Wiadomości: 3


.:: PINK FLOYD ::.


« Odpowiedz #844 : Luty 09, 2009, 21:26:35 »

Witam!

Mam pytanko: Czy ten
Kod:
http://allegro.pl/item540953026_filtr_kaskadowy_penn_plax_cascade_540_l_h_3latagw.html
filtr jest odpowiedni do akwarium około 100l? Może ktoś wie jaka jest jego jakość? Jak jest z gwarancją? Po prostu wszelkie porady mile widziane Smiley

Pozdrawiam
konrado007
Zapisane

OPIS
bemka
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 220

dalej, dalej i dalej ośka !!!


« Odpowiedz #845 : Luty 10, 2009, 12:40:06 »

Chłopaki planuje reset zbiornika, posiadam juz mechaniczny filtr wewnętrzy aquela, chciałbym teraz kupic zewnętrzny filtr tylko nie wiem jaki, doradźcie cos w miare wydajnego i w rozsądnej cenie zbiornik 112litrów
Zapisane

112 l, aqua glo +2x standardowa!, 1 glonojad, 2 kiryski, 1drewniak, 2 bocje wspaniałe, 1 kosiarki,2 piskorki, 2 ostronosy,20 kardynałek, 2 ostronosy
sly007
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #846 : Luty 10, 2009, 14:39:14 »

Hello Wszystkim,

to mój pierwszy post na tym forum Smiley.

Po blisko 20 latach wróciłem do akwarystyki Smiley, jak popatrzę wstecz, nie wiem jak te rybki mogły przeżyć bez filtrowania, ten kto miał filtr zewnętrzny przelewowy był "gość", no i chodowane na dafni suszonej ewentualnie rozwielitkach złowionych w stawie Smiley, ale cóż takie były czasy no i nie było internetu dodatkowo Smiley.

Wracając do tematu, poczytałem trochę forum i ten wątek i sporo mi to dało do myślenia. Mam akwarium od 3 miesięcy, wcześniej działał filtr wew. Hailea BT-400 + napowietrzacz i kurtyna. Po miesiącu stwierdziłem, że potrzebuję wydajnieszego filtrowania, bo rybki często chorowały, szczególnie molinezja, głównie ze wzgledu na złe warunki w akwarium.

Zastosowałem Sera bactopour, po 5 dniach kuracji podmiana 2/3 wody i rozglądanie się za nowym filtrem bardziej wydajnym, dodam, że planuję zwiększenie akwarium docelowego do około 200 litrów i postanowiłem, po przeczytaniu opinni na forum, że zakupię Tetra EX 700 z możliowścią dopięcia do większego baniaka w przyszłości, jako filtr biologiczny i dostawienie filtra mechanicznego dodatkowo.

Filtr wew Hailea BT400 odłączyłem i wyczyściłem na wszelki wypadek jako rezerwowy i odstawiłem na półkę.

Po podłączeniu filtra Tetra EX 700 niestety zrobiłem błąd i włączyłem go na max przebieg. powrót wody przez 2 rurki-deszczownie.
 Niestety parametry wody pozostawiały wiele do życzenia, woda zaczęła śmierdzieć i to mocno, mam pokrywę, ale przechodząc obok 1,5m od akwa czuć było smrodek.

Zmniejszyłem przebieg wody do 1/2 i co 3 dni zmieniałem wodę tak około 50%,  po 10 dniach pojawił się zapach taki jaki powinien być Smiley trudno to określić ale taki delikatny i nie odrzucający. Aha zamiast węgla na górnym koszyku zastosowałem zeolit, reszta tak jak w standardzie.

Filtr w tym ustawieniu działał około miesiącą, jedyny problem jaki pozostał to mętna woda, od drobnych zanieczyśzczeń. Wiem, że Kiryski moje mogą zmętnić wodę i  to mocno, bo problem pojawił się jak je wpuściłe, ale one są takie sympatyczne, więc nie mam zamiaru z nich rezygnować. Paramtery chemiczne w normie, NO3 15mg/l, NO2 0mg.l, GH 6 st, KH 6 st, PH 7,0. Stwierdziłem że podłączę jeszcze ten filtr wewn Haile BT - 400 po usunięciu węgla i włożeniu w jego miejsce waty perlonowej, dało się zauważyć że woda robi się czystsza i krystaliczna. Denerwujące było tylko to, że w takim zestawieniu dodatkowy filtr zajmował miejsce no i szybko się zapychał, musiałem go czyścić codziennie, po przez rurkę Venturiego nie leciało powietrze i dało się zaobserwować mniejszy przepływ wody...

Trochę poczytałem ten wątke, zastanowiłem się i postanowiłe zmienić trochę  konfigurację. Otóż usunąłem rurkę pobierającą od Terty Ex 700, zamiast niej dałem filter Hailea BT 400 i podłączyłem kolanko - to przeźroczyste - od węża pobierającego wodę do kubełka. Wyregulowałem przepływ tak, żeby przy włączonych Bt 400 i Tetra EX 700, woda przepływała strumieniem około 50% mniejszym od maksymalnego. Deszcownię zanurzyłem w wodzie i skierowałem wyloty ku górze. Wczoraj czyściłem kubełek 1 raz od miesiąca i wata na górze nadaje się do wymiany, gąbki 2 czarne w środku są czyste zero zabrudzeń, a ceramika trochę usyfiona (ale nie ma się co dziwić filtr działał be prefiltra), biobale są trochę śliskie ale woda w sumie była lekko zabrudzona - to tyle z obserwacji.

Zamierzam również zmienić konfigurację koszy w kubełku, bo również wydaje mi się, ze powinno być takie ustawienie od dołu:

1. 2 x gąbka + wata perlonowa
2. Ceramika +wata perlonowa
3. Ceramika
4. Zeolit + wata perlonowa

Zaobserwowałem również, że umieszczenie deszczonwi pod wodą i skierowanie dysz ku górze, nie powoduje efektu pralki, który miałem wcześniej i małe rybki i bojownik z trudem pływały, co więcej przy połowie przepływu, praktycznie cała toń akwa jest dotleniona w bardzo dobry sposób ponieważ jest bardzo dużo małych bąbelków powietrza no i cyrkulacja jest również, bo da się zaobserwować, jak filtr "łyka"zanieczyszczenia małe. Dodatkowo woda chlapie delikatnie i nie rozbryzguje się na 15 cm ponad powierzchnie co powodowało szybkie matowienie świetlówki Smiley no i w końcu mogłem dolać więcej wody prawie do maksa, bo wcześniej miałem deszczownię na taflą wody i musiałem ograniczyć poziom, przy założonej pokrywie poziom dowy był na styk z zakładką pokrywy. Dodam jeszcze, że takiego natlenienia jak powyżej nie miałem stosując jednocześnie kurtyny z mikrogumy  i Filtra wewnętrznego, po prostu bąbelki leciały ku górze i bardzo mało było drobnych "zawieszonych" w toni Smiley

To tak chciałem podzilić się moimi obserwacjami.

Jak macie jakieś sugestie to jestem otwarty - wszystko dla dobra rybek Smiley papa


« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 14:41:47 wysłane przez sly007 » Zapisane

pozdrawiam

Sly007

---------------------------------------
60L + Hailea BT-400 + Tetra EX 700 + T8 15W

w Składzie:

Molinezja Żaglopłetwa 1+2; Bojownik 1+2; Gupik 1+1; 5 x Otosek, 5 x Kirysek Panda
konrado007
Nowy
*
Wiadomości: 3


.:: PINK FLOYD ::.


« Odpowiedz #847 : Luty 11, 2009, 16:51:49 »

Cytuj
Witam!

Mam pytanko: Czy ten

Kod:
http://allegro.pl/item540953026_filtr_kaskadowy_penn_plax_cascade_540_l_h_3latagw.html

filtr jest odpowiedni do akwarium około 100l? Może ktoś wie jaka jest jego jakość? Jak jest z gwarancją? Po prostu wszelkie porady mile widziane Smiley

Pozdrawiam
konrado007


H E L P ! ! !
Zapisane

OPIS
schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #848 : Luty 11, 2009, 22:18:26 »

Chcialbym zebyscie mi doradzili i bylbym za to wdzieczny.Bede zakladal akwarium o poj.64l i jaki byscie mi polecili filtr??? Wewnetrzny,kaskadowy czy kubelek? Cena nie gra wiekszej roli...
Zapisane
sokrates
Marcin
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #849 : Luty 12, 2009, 10:09:34 »

Mam zbiornik 25l. Obsada - 4 małe rybki, trochę roślinek, podłoże żwirowe - i ledwo dychający filtr Dolphin KF150   , muszę kupić nowy - i tu mam pytanie: co wybrać? głównie zależy mi na cichej pracy oraz aby dobrze "bąblował" - co zapewnia dobry ruch tafli i napowietrzanie.
Kasa - aż tak wielkiej roli nie gra.
Aha filtr raczej wewn.
moje 3 typy to:
1. Filtr wewnętrzny Pick-up 2008 do 60l - Eheim (boję się czy nie będzie za duży?) - jest jeszcze pick-up 2006 ale nie ma napowietrzania, a więc mniejszy ruch tafli - i gorsze napowietrzanie?
2. TETRA EASY CRYSTAL 250-FILTR WEW.DO AKW.15-40L (czy ten filtr "bąbluje" - jeśli nie to jak wygląda sprawa ruchu tafli przy tym filtrze?)
3. FILTR WEW. FLUVAL 1 PLUS (200L/H, 5W) DO AKW. 45L (                j.w.                                                                                       )
4. FILTR WEWN.FAN-MINI PLUS 260L/H DO AKW.30-60L

co poradzicie?

Zapisane

rybka lubi pływać...
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #850 : Luty 12, 2009, 12:22:14 »

Chcialbym zebyscie mi doradzili i bylbym za to wdzieczny.Bede zakladal akwarium o poj.64l i jaki byscie mi polecili filtr??? Wewnetrzny,kaskadowy czy kubelek? Cena nie gra wiekszej roli...


Czytałem sporo pozytywnych opini o tym filterku zew.http://www.allegro.pl/item545261159_aquael_nowosc_filtr_kanistrowy_mini_kani_80.html  ,ale poszukaj sam na forum bo było o nim sporo.Do twojego litrarzu w sam raz Smiley im cena też jest atrakcyjna  Smiley
Zapisane

schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #851 : Luty 12, 2009, 18:47:18 »

Dzieki!I chyba przy tym zostane,bo jakos nie usmiecha mi sie przy tak nie wielkim zbiorniku pchac tam jeszcze filtr wewnetrzny... Rozumiem ze sam ten kubelek wystarczy?
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #852 : Luty 13, 2009, 00:19:54 »

Mam zbiornik 25l.
co poradzicie?


Do Twojego akwa styka w zupełności Aquaszut Super Mini. Bąbluje też.
np tu do wglądu: http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p1066,aquaszut-filtr-super-mini-360-do-akwarium-30-80l

ma mankamenty w stylu: pojemnik głupio się nasadza i kratownica na wlocie (w pojemniku) lekko siedzi / wypada przy zakładaniu pojemnika, co oznacza, że do czyszczenia lepiej go wyjąć z akwa aby go w miarę komfortowo ponownie złożyć po czyszczeniu. Ale kosztuje mało i działa 1A.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 00:24:37 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
sokrates
Marcin
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #853 : Luty 13, 2009, 08:38:51 »

Do Twojego akwa styka w zupełności Aquaszut Super Mini. Bąbluje też.
np tu do wglądu: http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p1066,aquaszut-filtr-super-mini-360-do-akwarium-30-80l

ma mankamenty w stylu: pojemnik głupio się nasadza i kratownica na wlocie (w pojemniku) lekko siedzi / wypada przy zakładaniu pojemnika, co oznacza, że do czyszczenia lepiej go wyjąć z akwa aby go w miarę komfortowo ponownie złożyć po czyszczeniu. Ale kosztuje mało i działa 1A.


hmmm piszesz o jego mankamentach, a ja jednak stawiam na jakość - tym bardziej że do mojego zbiornika filtr naprawdę dobrej jakości nie będzie kosztował majątku. Czy może mi ktoś podpowiedzieć z tych 4 pozycji które wskazałem - która będzie najlepsza? a może coś lepszego do 25L?
Zapisane

rybka lubi pływać...
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #854 : Luty 13, 2009, 09:53:14 »

a może kaskadowy?
Zapisane

Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: