Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620278 razy)
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #825 : Styczeń 27, 2009, 15:00:33 »

Czyli dobrze cię zrozumiałem jak to ma wyglądać. Dzięki. Mój na razie chodzi "prosto" i na największej mocy, bo akwarium wczoraj zalane a nie mam funduszy na roślinki papa
Zapisane
Damianeq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 68


« Odpowiedz #826 : Styczeń 27, 2009, 15:26:44 »

nie wiedzialem jak ci wytlumaczyc więc najlepiej dodac fotke...
ale sie udało
pzdr
Zapisane
racso
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


mój bystrzyk krwisty


« Odpowiedz #827 : Styczeń 28, 2009, 21:26:20 »

witam. zakładam akwa 200l i się zastanawiam czy lepszy będzie filtr tetra tec 700 czy jakaś dobra kaskada?? bo różnica w cenie jest ogromna

chodzi mi o to jaka jest różnica w wydajności
Zapisane

"W życiu piękne są tylko chwile..."
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #828 : Styczeń 29, 2009, 15:31:43 »

zdecydowanie kubeł, obok wydajności ważnym parametrem jest objętość wkładów filtracyjnych
Zapisane
racso
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


mój bystrzyk krwisty


« Odpowiedz #829 : Styczeń 29, 2009, 16:04:10 »

dzięki
Zapisane

"W życiu piękne są tylko chwile..."
zuzia115
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #830 : Styczeń 30, 2009, 12:04:26 »

Hej.Czy jest ktoś kto używa filtra Resun CY-20? Jest to podobno rewelacja,ale ja chciałabym zasięgnąć informacji jak wygląda to w rzeczywistości. Shocked
Zapisane
Budowniczy
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #831 : Styczeń 30, 2009, 23:58:53 »

Jaki filtr do 120L akw
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #832 : Styczeń 31, 2009, 20:17:59 »

Hej.Czy jest ktoś kto używa filtra Resun CY-20? Jest to podobno rewelacja,ale ja chciałabym zasięgnąć informacji jak wygląda to w rzeczywistości. Shocked
akurat chciałem napisać o kani mini Smiley ostatnio montowałem u znajomego ten filterek z pompką poza akwarium i myślałem że może troszke hałasować, a tu niespodzianka Smiley czegoś tak bezgłośnego jeszcze "nie słyszałem" więc jeżeli mam polecić kubełek do niewielkiego akwarium to tylko kani mini, wiem że jest droższy od wspomnianego resuna ale myśle że warto zainwestować te pare groszy więcej  Wink
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #833 : Styczeń 31, 2009, 21:04:06 »

Jaki filtr do 120L akw


jest np. 1 stronę wcześniej
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=10367.msg193945#msg193945

Do OSWALD
po co masz kupować filtr do 200-400l jak mozesz kupic do 100 i zeby mial 350-400 litrów na godzinę...
będzie taniej a osiągi te same


Te same osiągi w sensie przepływ, ale nie w sensie pojemność na wkłady. A to jest o wieeele ważniejsze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 21:06:15 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
norwas7
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #834 : Luty 01, 2009, 22:55:36 »

[size=10pt]Witam,kupiłem filtr jhw 304 w listopadzie ,mam problem, przestał mi działać, więc go przeczyściłem , wszystko dokładnie przepłukałem ,Po ręcznym pompowaniu zaczął chodzić , lecz przy okazji z rurki wydostało się mnóstwo syfu i jakoś za bardzo nie chce tego ściągnąć(ściąga gorzej niż na poczatku)Proszę o pomoc , jakąś instrukcję użytkowania, jakichś dodatkowych rad, może coś źle zrobiłem podłączając ten filtr, może powinienem dodać jakichś bakterii (coś takiego wyczytałem na forum).Jeszcze raz proszę o pilną pomoc ,glonojad mi zdycha.
Dziękuję
[/size]
Zapisane
jakku
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #835 : Luty 02, 2009, 14:44:06 »

Witam
Planuje zakup nowego filtra do akwarium 120 litrowego o dlugosci 100 cm. Wczytalem sie troche w filtry i coraz trudniej mi zdecydowac sie jaki filtr kupic. Fluval 3 Plus [wydajnosc 700 litrow na godzine] jest wystarczajacy? Moze Fluval 4 Plus [wydajnosc 1000l]? Tak w ogole to poza umiejscowieniem jaka jest roznica pomiedzy filtrami wewnetrznymi, zewnetrznymi i kaskadowymi? Czy ktores z nich zapewniaja lepsze filtrowanie od pozostalych? czy moze ktores z nich rzadziej wymagaja wymiany wkladow? Bede wdzieczny za wszelkie rady. Moze ktos szczegolnie poleca jakies konkretne modele? Filty Fluval maja miejsce na dodatkowe wklady [np. weglowe]. Czy dodanie takiego wkladu znacznie poprawia prace filtra? Czy bez takiego wkladu czyszczenie nie jest kompletne? I w ogole na 120 litrow akwarium ile litrow na godzine powinien przepuszczac filtr?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 18:54:28 wysłane przez jakku » Zapisane
fredi
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #836 : Luty 03, 2009, 10:56:02 »

Witam
Około miesiąc temu zakupiłem nowy filtr JBL CristalProfi e700. Ostatnio znacznie zmalał przepływ co widac po wylocie z deszczownicy.
Wcześniej strumień wody był taki, że nie trzeba było używać osobnego napowietrzacza co niestety uległo zmianie Sad
Przeczyściłem dokładnie wszystko ale niestety nadal było to samo czyli słaby przepływ wody.
Czy to normalne żeby po miesiącu była taka zmiana? Może coś jeszcze moge zrobic aby było lepiej? Czy też może powinienem filtr reklamowac ?
Dodam że głośność pracy filtra nie uległa zmianie - nadal jest cichy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #837 : Luty 03, 2009, 22:14:46 »

Witam
Planuje zakup nowego filtra do akwarium 120 litrowego o dlugosci 100 cm. Wczytalem sie troche w filtry i coraz trudniej mi zdecydowac sie jaki filtr kupic. Fluval 3 Plus [wydajnosc 700 litrow na godzine] jest wystarczajacy? Moze Fluval 4 Plus [wydajnosc 1000l]? Tak w ogole to poza umiejscowieniem jaka jest roznica pomiedzy filtrami wewnetrznymi, zewnetrznymi i kaskadowymi? Czy ktores z nich zapewniaja lepsze filtrowanie od pozostalych? czy moze ktores z nich rzadziej wymagaja wymiany wkladow? Bede wdzieczny za wszelkie rady. Moze ktos szczegolnie poleca jakies konkretne modele? Filty Fluval maja miejsce na dodatkowe wklady [np. weglowe]. Czy dodanie takiego wkladu znacznie poprawia prace filtra? Czy bez takiego wkladu czyszczenie nie jest kompletne? I w ogole na 120 litrow akwarium ile litrow na godzine powinien przepuszczac filtr?

Wydajność filtra nie jest tak ważna jak jego pojemność na wkłady. Co z tego że Fluval 4+ ma wydajność 1000l/h jeśli można tam włożyć max 1l wkładów. Fluval 205 (zewn. kubełkowy) ma wydajność 680l/h a pojemność ok 5l. Tę pojemność wykorzystuje się głównie na wkłady, na których osiedlają się bakterie nitryfikacyjne. One osiedlają się w prawdzie na wszystkim od waty, przez gąbkę, do węgla drzewnego, ale dla bakterii dedykuje się oficjalnie ceramikę (rurki ceramiczne). Węgiel służy do absorbcji niepożądanych związków chemicznych z wody i szybko traci swoją funkcję (zapycha się jakby, zużywa), używa się go celowo tylko po dodaniu chemikalii do wody, aby je wyłowić. Ja zawsze polecam filtry kubełkowe fluvala. Mają one w przeciwieństwie do wszystkich innych filtrów na rynku troszke inną budowę. Połowę kubełka stanowi gruba gąbka osadzona pionowo. Woda przenika i zapycha ją stopniowo, co prowadzi do żadszych potrzeb czyszczenia filtra. Potem leci od dołu przez 3 szufladki z mediami filtracyjnymi. W najdolniejszą wkładasz watę (kup zapas JBLa, 20 l worek) a w 2 górne wkładasz ceramikę) Węgiel, który jest w zestawie zostaw sobie na szczególne przypadki.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
arkadio
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #838 : Luty 04, 2009, 16:17:03 »

Witam, kupiłem 3 dni temu filtr kaskadowy FZN-2. Niestety, po zamontowaniu ciągle skądś zasysał powietrze, Huh  nie tak jak obiecywali w instrukcji obsługi, że po "pół minuty" się odpowietrzy. Hałasował przy tym niemożliwie! 3 pokoje dalej spać się nie dało Sad  Postanowiłem się z tym zmierzyć zamiast od razu reklamować. Okazało się, że jest nieszczelność na kolanku rurki przy regulacji ciągu ( nie pod samym kurkiem, tylko przy takiej "zaślepce" w sąsiedztwie). Kropelka "kropelki" załatwiła sprawę. Teraz hula aż miło i poza naprawdę dyskretnym turkotem turbinki (?) w mieszkaniu zapanowała błoga cisza  Good !
Filtr z wyglądu sprawia o wiele lepsze wrażenie niż jego poprzednik Aqua Clear Mini, który do mojego 64 l akwarium był za mało wydajny, miał o wiele mniejszą komorę filtracyjną, był trudniejszy w obsłudze (czyszczenie) i doznał śmiertelnego defektu po kilku latach służby  papa
   Po miesiącu pracy filtra edytuję: "Turkot" turbinki samoistnie ustąpił po 2-3 tygodniach. Chodzi idealnie!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 17:36:57 wysłane przez arkadio » Zapisane

2500 l
2 samice glonojady
kilkadziesiąt narybku pielęgnic meeka
jakku
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #839 : Luty 04, 2009, 20:38:08 »

Dzieki, Oswald. Takiej wlasnie rady potrzebowalem. Jestem zielony i jakos mi nie przyszlo do glowy, ze wielkosc wkladu tez ma swoje znaczenie. A zewnetrzne kaskadowe jak wypadaja w porownaniu z karnistrowymi?
Zapisane
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: