Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615719 razy)
alwaro
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #720 : Grudzień 13, 2008, 20:22:08 »

kolego pilna sprawa bo chce sobie zalozyc akwa i niewiem jaki sprzet musze kupic.moj numer na gg 3949206.prosze o odpowiedz jesli jestes oczywiscie
Zapisane
tytios
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #721 : Grudzień 14, 2008, 16:19:04 »

Posiadam filtr wewnętrzny Unifilter 750 w akwarium 112 litrów. Wszystko jest ok, parametry wody też dosyć stabilne, przy regularnych podmianach nie mam problemów z NO2 i NO3. Ostatnio obejrzałem filtr dokładnie. Byłem przekonany, że woda jest zasysana przez całą powierzchnie dołu filtra. Okazało się, że od dołu jest kanał (myślę że jakieś 1/4 całości), który prowadzi wodę do góry. Dwie gąbki filtracyjne mniej więcej w połowie były czyste. Tylko ich górna część była pokryta szlamem lub czymś takim. Mam wrażenie, że w tym miejscu gdzie są gąbki woda sobie stoi, tylko górna część filtruje. Wiem, że filtr projektował jakiś fachowiec (chyba), ale czy nie lepiej będzie zrobić otwory na dole, żeby woda swobodnie opływała całość gąbki? Czy to, że jest tam swojego rodzaju odstojnik to jest zamierzone?
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #722 : Grudzień 14, 2008, 18:10:19 »

dokładnie jest tak jak piszesz, tzn woda jest zasysana mniejwięcej w połowie tego kubka, a odstojnik to raczej nie jest tylko może podczas wyjmowania filtra z akwarium mniej syfu opadnie z gąbek, wydaje mi sie też że z czasem powinny się równomiernie pokryć nieczystościami tzn ja już zauważyłeś począwszy od góry i jak już te górne części gąbki się zasyfią wtedy ta "czystsza" częśc gąbki powinna przejąć filtrację
Zapisane
tytios
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #723 : Grudzień 14, 2008, 18:57:16 »

podczas wyjmowania filtra z akwarium mniej syfu opadnie z gąbek
Faktycznie ma to sens, bo mimo, iż filtruje tylko część gąbki, to parametry wody są ok, a i wydajność filtra jak na razie nie spada.
Zapisane
arnie4pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #724 : Grudzień 17, 2008, 10:53:25 »

Witam wszystkich. Mam problem z filtrem tetry ex700 po 2 miesiacach drastycznie spadła jego wydajność, wydaje mi sie że wina leży po stronie wirnika, może źle sie wytarł albo coś w tym stylu. Macie moze pomysł jak to naprawić?
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #725 : Grudzień 17, 2008, 16:24:05 »

daj na gwarancję, mi zaczął przeciekać zawór w tym filtrze i dałem i czekam już aż 2 tyg.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #726 : Grudzień 17, 2008, 17:11:50 »

Witam wszystkich. Mam problem z filtrem tetry ex700 po 2 miesiacach drastycznie spadła jego wydajność, wydaje mi sie że wina leży po stronie wirnika, może źle sie wytarł albo coś w tym stylu. Macie moze pomysł jak to naprawić?

A otwierałeś go i czyściłeś?Jest w nim specjalna wata(jeden z wkładów standardowych).Możesz ją wymienić na nową,bo ona najczęściej się zapycha i zamula filtr
Zapisane

blekota
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #727 : Grudzień 17, 2008, 18:44:23 »

witam wszystkich.prosze o pomoc w wyborze filtra do akwarium 65l.na dzien dzisiejszy posiadam 2 aquele [fan]ktore nie sprawuja sie zbyt dobrze[slaba filtracja i napowietrzenie nawet po oczyszczeniu gabki] .to jest moje pierwsze akwarium ktore szykuje dla syna takze wiedza moja na ww temat jest znikoma.cena do 50 zl.  widzialem na allegro filtr kasadowy zewnetrzny i inne z deszczownica ale naprawde nie wiem ktory bedzie lepszy do mojego zbiornika. czy ten kasadowy napowietrza w jakis sposob wode czy potrzebny jest do niego jakis dodatek?prosze o porade za co z gory dziekuje.
Zapisane
arnie4pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #728 : Grudzień 17, 2008, 19:42:46 »

Czyściłem go, wate wymieniłem ale to nie w tym problem widać poprostu jak silnik świruje, pracuje nierównomiernie brakuje mu mocy. Gwarancja dobra rzecz problem w tym że oni mają na naprawe 14 dni roboczych czyli można czekać prawie miesiąc a coś filtrować wode musi. Myślałem poprostu że własnymi sposobami będzie szybciej. Troche go poprawiłem za pomocą taśmy izolacyjnej ale nadal pracuje z połąwą mocy którą miał zaraz po zakupie. Jeśli macie jakieś pomysły jeszcze to z góry dziękuje.
Zapisane
ehro
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113


« Odpowiedz #729 : Grudzień 17, 2008, 19:49:22 »

miałem to samo i próbowałem rożnych sposobów i połamałem przez to ośkę od wirnika ale to inna historia:P moc spada najprawdopodobniej przez zatkane węże spróbuj je wyczyści ja czyściłem karcherem ;] ale to pomagało na 2-4 tygodnie i znów to samo to wpadłem na pomysł ze je skrócę... skróciłem i jak narazie chodzi 2 miesiące bez większego spadku mocy...;]
Zapisane

nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #730 : Grudzień 18, 2008, 06:59:04 »

Jakie wklady powinienem dac i w jakiej kolejnosci do filtra tetra tec 1200? (pierwsze uruchomienie) , czy mam dokupic jakies wklady czy te "fabryczne" wystarcza na pierwszy raz?
Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #731 : Grudzień 18, 2008, 20:15:25 »

Jakie wklady powinienem dac i w jakiej kolejnosci do filtra tetra tec 1200? (pierwsze uruchomienie) , czy mam dokupic jakies wklady czy te "fabryczne" wystarcza na pierwszy raz?

Zależy co pływa w akwarium i czy masz drugi wewnętrzny jako mechaniczny
Zapisane

kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #732 : Grudzień 19, 2008, 00:23:28 »

Wy tu gadu gadu a z mojego filtra woda kapie :/

Filtr Tetratec EX700. Może nie aż tak żeby od razu mieszkanie zalało ale prawie 2l/dobę ucieka mi spod połączenia głowicy z kubłem. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem uszczelkę i jest cała. Przesmarowałem wazeliną złożyłem z powrotem i woda nadal się sączy Sad Mam w związku z tym pytanie czy to wina uszczelki czy może w głowicy jest jakaś nieszczelność bo w końcu ona jest skręcana. Filtr jest w miarę nowy i ma zaledwie 6 miesięcy.
Zapisane

nestoor
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 413



« Odpowiedz #733 : Grudzień 19, 2008, 07:19:36 »

Cytuj
Zależy co pływa w akwarium i czy masz drugi wewnętrzny jako mechaniczny

Narazie nie bedzie filtra wewnetrznego( chyba ze bedzie niezbedny). Obsada : akwarium ogolne .... skalary , zalobniczki, kiryski, danio, bojownik, jakies zyworodki,neonki, gurami

Cytuj
Filtr jest w miarę nowy i ma zaledwie 6 miesięcy.


Właśnie chodzi opinia ze Tetry sie rozszczelniaja ..... mam nadzieje ze twoj przypadek to zbieg okolicznosci bo sam kupilem tetre ;/ a stac mnie bylo na eheima ( tylko sie nie znalem a pamietalem z dawnych czasow ze tetra dobra firma)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 09:07:58 wysłane przez Seboos » Zapisane

Zapraszam do mojego akwarium:
112L
arnie4pl
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #734 : Grudzień 19, 2008, 10:16:06 »

Rozkręć głowice i nasmaruj wazeliną jej połączenie to powinno pomóc. Tetra zapomniała tam dać uszczelki Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: